18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

İnşllah hatalı görüdüğümüz tüm sorular iptal edilir. Dua etmekten hatim indiricem 3 gündür...

mujganasya, emsalsiz_ ve müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.

2. Bende 10 iptalde sınav geçersiz olur biliyordum Ama dünde tartıştık bunu. Bununla ilgili bir tüzük yada yönetmelik bulamadık. Dayanağı yok.

Bu durumda bir kent efsanesi olma ihtimali yüksek. Dayanak varsa lütfen sunun. Hemen fikrimi değişterebilirim.

3. adnan tan

adnan tan TÜİSAG Üyesi

A grubu 1 ve 69. sorulara itiraz dilekçesi.

Ekli Dosyalar:

mujganasya, ebru_ahmet ve müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  4. kontrolör

kontrolör TÜİSAG Üyesi

merhaba bu soruyu ben de pis kokular olarak cevaplandırmıştım. çünkü ben kimyacıyım herhangibir proses sırasında azot gazı oluşursa diye düşünmüştüm. Havada mevcut olan azot miktarının üzerine çıkıldığını sanmıştım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. frozen0640

frozen0640 TÜİSAG Üyesi

filiz hanım kusuruma bakmayın bişey sorcam.o bahsettiğiniz prof. un adı recep kılık mıydı ?

6. İki itirazda geçersiz gibi geldi bana ama umarım dilediğiniz sonuç olur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. selçuk allı

selçuk allı TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar http://www.memurlar.net/haber/372526/ adresinde ...... Ankara 1. İdare Mahkemesi, Gümrük ve TicaretBakanlığının MEB'e yaptırdığı unvan değişikliğisınavında, toplam 50 sorunun 15'inin müfredat dışı olduğuna karar verdi ve sınavın "1. Grup Mühendis"bölümünün iptaline karar verdi.
    Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 2012 yılında unvandeğişikliği sınavı açtı.
    sınav, MEB tarafından yapıldı ve sonuçlandırıldı.
    Ancak bir aday, toplam 19 sorunun hatalı ve müfredat dışı olduğu gerekçesiyle dava açmıştır. Mahkeme, iddiaların tespiti için bilirkişi atamıştır. Bilirkişiler, toplam 15 sorunun hatalı ve müfredat dışı olduğuna karar vermiştir.
    Yönetmelikte, toplam soru sayısının yüzde 5'inin hatalı olması halinde sınavın iptal edileceği yönündehüküm olduğu için, mahkeme sınavın "1. Grup Mühendis" bölümünün iptaline karar vermiştir. Mahkeme kararında ayrıca soruların bir ay önceden verilmemiş olması da, iptale gerekçe olarak belirtilmiştir.

Emsal karar alınabilirmi...

ergeco ve ALİRIZA ARSEVEN bu yazıya teşekkür etti.
  8. uzmanaday

uzmanaday TÜİSAG Üyesi

[DOC]
    kapalı alanlarda çalışmalarda alınacak genel korunma önlemleri

https://osha.europa.eu/fop/turkey/tr/Files/kapaliortamdaisg

https://osha.europa.eu/fop/turkey/tr/Files/kapaliortamdaisg/view linki tıklayınca doküman sayfasında aşağıdaki bilgiler mevcut
    Kapalı ortamlarda rastlanabilecek boğucu gazlar genel olarak iki sınıfta incelenebilir. Bunlar:
    Ø Basit boğucu gazlar : Karbondioksit (CO2), Metan (CH4), Etan (C2H6), Propan (C3H8), Bütan (C4H10), Hidrojen (H2), Azot (N2)

Metan, etan, asetilen, hidrojen, azot, argon, neon, karbondioksit gibi gazlar havadaki oksijen oranını düşürerek asfiksi(oksijensiz kalma) oluştururlar. Bu gibi asfiksi vakaları ocak, kuyu, silo, gemi ambarları gibi kapalı mekanlarda uzun süre kalma sonucu olabilir. Ancak bu gibi mekanlarda inert olmayan maddeler de olabileceğinden (örneğin silolarda azot dioksit, lağım ve maden ocaklarında kükürtlü hidrojen gibi) daha kompleks bir akciğer zedelenmesi de ortaya çıkabilir

ergeco bu yazıya teşekkür etti.
  9. selçuk allı

selçuk allı TÜİSAG Üyesi

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
    MERKEZÎ SİSTEM sınav YÖNERGESİ

Tebliğler Dergisi
    : ŞUBAT 2011/2641

bu yönergede sınavın iptal olması için bir % lik oran bulamadım. sizde bakın isterseniz.

10. İSG sınavında %9 ve %5 sorunun iptali olduğu durumlar oldu ve sınav iptal edilmedi. Ben yönetlemiğide baktım böyle bir madde göremedim.

11. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Soyadi beşerdi.adini hatirlayamadim simdi.

12. Ercan Mattaoğulları

Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
    MERKEZÎ SİSTEM sınav YÖNERGESİ

Merkez sınav kurulu
    MADDE 7- (1) Merkez sınav kurulu, Genel Müdürün başkanlığında, genel müdür yardımcıları, Genel Müdürlük daire başkanları ve döner sermaye işletme müdüründen oluşur.
    (2) Merkez sınav kurulunun görevleri şunlardır:
    a) Her yıl ekim ayında toplanarak, yıllık sınav uygulama planını hazırlar.
    b) Gelen taleplere göre sınav yapılıp yapılmayacağının kararını verir. sınav onayı veya protokolü, Genel Müdür veya görevlendireceği merkez sınav kurulu üyesi tarafından imzalanır.
    c) sınav takviminin başlaması ile birlikte sınavların sonuçlanmasına kadar hazırlık, uygulama ve değerlendirme işlemlerinin sağlıklı ve usulüne uygun yürütülmesini sağlar.
    ç) Kılavuz, talimat ve benzeri dokümanları onaylar, imza altına alarak gerektiğinde ilgili makamlara sunar.
    d) sınav uygulaması, sorular ve değerlendirmelere ilişkin her türlü talep veya itirazların zamanında sonuçlandırılmasını sağlar, sınav veya soru iptalleriyle ilgili nihai kararları verir.

9 soru 10 soru falan demiyor...bir şehir efsanesinden ibaret 9-10 soru iptalinde sınav iptal edilir meselesi...

müslüm63 ve Koray Pehlivanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  13. Bianegro

Bianegro Guest

vallaha mı:D...saol ya çok teşekkür ilgilendiğin için..evet iptal olabilecek bir soru

14. Bianegro

Bianegro Guest

cebri havalandırma azot için yapılmaz..o soruda hata yok

15. Sizde kurtaracaksınız bana öyle geliyo :)

16. Kurtankara

Kurtankara TÜİSAG Üyesi

ŞİMDİYE KADAR GÖRDÜĞÜM EN GÜZEL HAZIRLANMIŞ İTİRAZ DİLEKÇESİ. ELİNİZE SAĞLIK.

Ercan Mattaoğulları ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  17. Bianegro

Bianegro Guest

kesme zaten bir işlemdir tek başına

18. Evet azot %78 in üzerine çıkarsa, oksijen azlığı görülür ve oksijen azlığını gidermek için havlandırma yapılır.

myildiz_tr bu yazıya teşekkür etti.
  19. Hale Çalışkan

Hale Çalışkan TÜİSAG Üyesi

Anlam karmasasi var aslinda bende azotu eledim en basta fena kokular dedim. ama yonetmelikte cok acik yaziyor. iptal olacagini dusunmuyorum

20. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Bizde hep şey denirdi (tersleyerek) " - ne bu elma mı armut mu ne bu sayı ne neyin sayısı ?? " :)

21. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

Sınava girmeden önce; Bimer üzerinden başvuru yaparak, İş Güvenliği Uzmanlığı sınavının sadece Ankara'da yapılmasının diğer illerde yaşayanlar için doğurduğu sıkıntıları belirterek, katılımcı sayısına uygun olarak değişik illerde de sınav yapılması için öneride bulundum. Tahmin edeceğiniz gibi, aradan 2 ay geçtikten sonra bakanlık, MEB ile aramızdaki protokol gereği sınav Ankara'da yapılmaktadır gibi anlamsız bir mesaj ile cevap verdi.

Eğer sınavın sadece Ankara'da yapılmasından rahatsızsanız, lütfen üşenmeden siz de bu konuda bakanlığa mesaj gönderin. Para harcamayacaksınız, sadece birkaç dakikanızı ayırıp kendi iyiliğiniz için eylemde bulunun.

Başvurular için : http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/csgb.portal?page=bimer&id=bimer

Koray Pehlivanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  22. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

BENDE İNCELEDİM VE GÖREMEDİM.PEKİ BU İDDİA NERDEN ÇIKTI? KURSDA HOCALAR BİLE 10 SORU SINAVIN İPTALİ DİYORDU.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica