18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Aydın AYDEMİR

Aydın AYDEMİR TÜİSAG Üyesi

A GRUBU 47.SORU ( CEVAP A DİYOR)
    Ama yönetmelikte ağırlığıda vermesi gerektiğini söylüyor..

DAYANAĞI:ELLE TAŞIMA İŞLERİ YÖNETMELİĞİ

Çalışanların bilgilendirilmesi ve eğitimi
    MADDE 8 – (1) İşveren; elle taşıma işlerinde çalışanların ve/veya temsilcilerinin, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine ilişkin mevzuat hükümlerini de dikkate alarak aşağıdaki konularda bilgilendirilmelerini ve eğitilmelerini sağlar:
    a) Bu Yönetmelik uyarınca sağlık ve güvenliğin korunmasına yönelik alınan tedbirler,
    b) Taşınan yükle ilgili genel bilgiler ve mümkünse yükün ağırlığı ile eksantrik yüklerin en ağır tarafının ağırlık merkezi,
    c) Bu Yönetmelikte belirtilen hususları da dikkate alarak yüklerin doğru olarak nasıl taşınacağı ve yanlış taşınması halinde ortaya çıkabilecek riskler.
    Çalışanların görüşlerinin alınması ve katılımlarının sağlanması

2. murat can kahraman

murat can kahraman TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar itiraz konusunda yapılması gereken işlemleri bilen birileri varmı sadece hangi sorulara itirazımız olduğunu içeren bir dilekçemi yazıcaz yoksa tüm ayrıntıları ve dayanaklarıyla mı yapmalıyız ??? yada kağıdın ortasına itirazım var alayına mı yazsak :D

ergeco bu yazıya teşekkür etti.
  3. okaliptus

okaliptus TÜİSAG Üyesi

Tam bilmemekle birlikte; gittiğimiz eğitim kurumlarının itirazda bulunması gerekmiyor mu? Bu sonuçta onların başarısını ve pazar payını, reklamlarını da ilgilendiren bir durum.

4. Mehmet Fatih Erkölencik

Mehmet Fatih Erkölencik TÜİSAG Üyesi

Soru olmayan bir soru vardı evet.

10 lt lik su 20 lt lik damacanada taşınırsa ağırlık merkezi değişir ve ergonomi açısından sıkıntılıdır bu doğru.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. yldrm

yldrm TÜİSAG Üyesi

A kitapçık 62. soru 4 metre ..

dayanak :

İş sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü
    Madde 521-Korkuluklu platformlarla çalışılması imkanı sağlanamayan ve 4 metreden fazla yüksekliği bulunan binaların dış kısımlarında, çatılarında ve benzeri yüksek yerlerde, bakım veya onarım işleriyle her türlü bina sökme ve yıkma işlerinde gerekli güvenlik tedbirleri alınacak ve çalışan işçilere, uygun baret, emniyet kemerleri ve bağlama ipleri gibi kişisel korunma araçları verilecek ve işçiler bunları kullanacaklardır.

bilgin1975 ve Şahin Hamarat bu yazıya teşekkür etti.
  6. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

''Damacanaların mümkün olduğunca vücuttan uzakta taşınması''elle taşıma'ya uygunmu sizce? ağırlık vücuttan uzakta taşınılırsa bele fazla yük binmiyormu? bu şık da yanlış değilmi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. İtirazların para yatırıldıktan sonra elden yapılması gerekiyorsa, Ankaralı arkadaşların bir an önce itiraz etmesi gerekiyor. Tahminince 5-6 soru iptal olacaktır.

8. glsngl

glsngl TÜİSAG Üyesi

69 da kaldım bu soruya itiraz edersek gecerim. Umarım iptal olur.

9. ATIF

ATIF TÜİSAG Üyesi

Tüzükte 4 metre doğru ancak soruya baktığımızda yönetmelik mi tüzük mü olduğu belirtilmemiş yönetmeliğe göre de 3 metre

filizfırat bu yazıya teşekkür etti.
  10. fahrettin2005

fahrettin2005 TÜİSAG Üyesi

İşçi sağlığı ve güvenlliği tüzüğü hala yürülükte Çalışma isggm sitesin de görülüyor.

11. Talat ARICI

Talat ARICI TÜİSAG Üyesi

bende kesinlikle katılıyorum benim bilgim doğrultusunda bu soruların iptal edilmesi gerekmektedir. gerekli araştırmaları yapıp dayanağıda kesinleştirdikten sonra bu sorulara bende bizzat itiraz ederim.

12. fahrettin2005

fahrettin2005 TÜİSAG Üyesi

Bende katılıyorum bu itiraza doğru yaptım ama . Sonuçta hem yönetmelik hem tüzük yürülükte.

13. erdincdal

erdincdal TÜİSAG Üyesi

c sınıfı 5. soru hakkında yanlış oldugunu düşünen yok mu

14. Hakankogce

Hakankogce TÜİSAG Üyesi

Kardeş Umarım iptal olur demeyeceksin. Sınava girdiysen itiraz etme hakkın var.. Herkes senin gibi derse kimse etmez. 69 da kalırsın. Kaybedeceğin sadece soru başı 10 TL.. Değer mi?

çevrearti07 bu yazıya teşekkür etti.
  15. tunaytemiz

tunaytemiz TÜİSAG Üyesi

arkadaşım önce asetilen açılır havadaki oksijen ile tutuşturlur daha sonra oksijen açılarak alev ayarlanır. önce oksijen açılır ise asetilen çok hızlı yanarak kontrolsüz alev çıkar . eğer oksijen önce açılır ise çoğunlukla küçük bir patlama ile alev söner.

sorunun cevabı doğrudur.

16. cantona

cantona TÜİSAG Üyesi

B kitapçığında 68 soru B şıkı da yanlıştır. 13 mayıs 2012 sınavında A kitapçığında 79 soruyla aynıdır orada B şık Benzerdir ve yapı işleri isg tüzüğünde 75 madde -3 te 2 yerinden bağlanarak tabiri vardır bu yüzden soru iki şıklı olduğu için iptal edilmelidir.

iyi okuyunn...

17. erkan güzel

erkan güzel TÜİSAG Üyesi

açık havada çalışan vinçlerin kabinleri kapalı olmalıdır tanımı doğru olmasına rağmen yanlış kabul etmiş

uurgler bu yazıya teşekkür etti.
  18. glsngl

glsngl TÜİSAG Üyesi

İtirazlar elden yapılacağı ve benim Ankara'da yaşamıyor olmam dolayısıyla sadece Ankara da olanlardan yardım istiyorum. Bu nedenle ummaktan başka çarem yok

19. uurgler

uurgler TÜİSAG Üyesi

Bu soruda sıkıntı yok görünüyor. Yönetmelikte yazan üniversiteler isg uzmnı iişyeri hekimi eğitim verir diyor. işveren ve danışmanlık firmasından bahsedilmiyor. işveren bu eğitimleri verdirir kendisi vermez diye biliyorum

20. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

ankarada olan arkadaşlar yarın buluşsun hepsi itiraz edilme ihtimali olan her soru ya bir kişi itiraz etsin 20 tane itiraz sorusu varsa 20 arkadaş buluşsun. yapacak başka çözüm yolu?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica