18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

ben 73 nolu soruyu yanlış yaptım hijyen dedim fakat iptal olacağını düşünmüyorum..çünki şıklarda verilen en geçerli ifade derhal dışarı atılmasıdır..çelişkiye düşmemiz hata oldu zaten amaçları budur
    78- a şıkkı mantıklı...d şıkkı için yangın söndürmede belli başlı müdahaleler vardır..d şıkkındaki ifadede yangın müdahale noktası için kesinlik ifade etmediğinden hata yok..ikisi de iptal olmaz düşüncesindeyim

2. Bianegro

Bianegro Guest

ozaman büyük konuşmuşum..vallaha mahçup oldum lakin yine onların saçmalığıdır bu 3 iş günü nedemek cuma gününü de kapsaması gerekirdi

Hale Çalışkan bu yazıya teşekkür etti.
  3. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

BİZLERİ KÜÇÜMSER GİBİ BİR HİTAP ŞEKLİ HİÇ HOŞUMA GİTMEDİ.KENDİ ADIMA 9 İTİRAZ YAPTIM,MAİL ATAN ARKADAŞLARADA ELİMDEN GELEN DESTEĞİ VERDİM,ÖNÜNE GELEN ANKARALILAR DEYİP DURUYOR

4. Bizde sorduk bu gün mesai bitimine kadar zamanı var.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. makineresim

makineresim TÜİSAG Üyesi

eğitim kurumumuzun hocaları tarafından hazırlanmış 14 soruluk itiraz dilekcesi. hepsine baktım hepside fikir birliğine varılmış ve dayanağı olan sorular. inceleyip düzeltip gönderiyorum.
    kolaylıklar.

Ekli Dosyalar:

6. Hale Çalışkan

Hale Çalışkan TÜİSAG Üyesi

Nekadar az okadar iyi onlar icin kim okuyacak tek tek . zaten o kafada insanlar olsa bole rezillik olmaz daha dikkatli ozenli hazirlanirdi o sorular. bukadar celiskili net cevabi olmayan bi sinavi yapmaya ben olsam uyanirdim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Hale Çalışkan

Hale Çalışkan TÜİSAG Üyesi

Utanirdim yazmak istedim. emege saygi yokki ..

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  8. makineresim

makineresim TÜİSAG Üyesi

eğitim kurumumuzun hocaları tarafından hazırlanmış 14 soruluk itiraz dilekcesi. hepsine baktım hepside fikir birliğine varılmış ve dayanağı olan sorular. inceleyip düzeltip gönderiyorum.
    kolaylıklar.

Ekli Dosyalar:

ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  9. makineresim

makineresim TÜİSAG Üyesi

eğitim kurumumuzun hocaları tarafından hazırlanmış 14 soruluk itiraz dilekcesi. hepsine baktım hepside fikir birliğine varılmış ve dayanağı olan sorular. inceleyip düzeltip gönderiyorum...............
    kolaylıklar. mesaj kaybolmasın diye tekrar tekrar gönderiyorum... tartısmalarınızı yarın yapın arkadaslar...

Ekli Dosyalar:

10. Aysun BİROL

Aysun BİROL TÜİSAG Üyesi

***Arkadaşlar bir konu hakkında bilgi almak istiyorum sizden..

Özel yada devlete ait bir birimde ''risk analizi'' yapmak için illaki C yada diğer sınıfların İş Güvenliği Uzmanlığı sertifikasına sahip olmak mı gerekiyor? Yani sadece Eğitim Katılım Belgesiyle bu iş yapılabilir mi? ve ayrıca 6331 sayılı kanunda bu konuda bir değişikliğe gidildi mi? (yönetmeliklere baktım, göremedim..belki gözümden kaçmıştır,emin olmak istiyorum)

11. makineresim

makineresim TÜİSAG Üyesi

son saatler arkadaslar tartısmalarımıız yarına bırakalım da su itşrazlar gündem olustursun.
    kolaylıklar.

Ekli Dosyalar:

12. Geentell

Geentell TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 18 mayıs 2013 sınavı,
    Herkesin bildiği gibi 5 soru iptal edildi fakat ince bir ayrıntı vardı ki iptal edilen 5 sorudan sadece 2 si dilekçelerle gelen soruydu diğer 3 soru isggm nin belirlediği soruydu. Belki de bu sınavda da aynısını yapacaklar..

birhilaluğruna bu yazıya teşekkür etti.
  13. Bianegro

Bianegro Guest

cevap verecek olsam zaten en başta ben atlardım olaya...sessiz kalınca susarlar evet darlanmayalım..

14. Bianegro

Bianegro Guest

evet..öyle yapıyorlarmış..2010 senesinden beri iptallerden geçen bazı tanıdıklarımla konuştum..onlar da şöyle söyledi; itirazlardan eliyorlar..kendi kafalarına göre seçiyorlar..

15. Aysun BİROL

Aysun BİROL TÜİSAG Üyesi

ama zaten neredeyse 20 farklı sorunun ıptalı soz konusu..ekstra bır kaç soru daha ustune koyacaklarını zannetmem.Ama ekleseler tadından yenmez tabi cukkacukka

emsalsiz_ ve birhilaluğruna bu yazıya teşekkür etti.
  16. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

sizde kusura bakmayn...herkes çok gergin.

Doğan Hasanoğlu ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  17. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

SORU: 50. SORU

Kaynak atölyelerinde kaynak sırasında ortaya çıkan toz, duman, gaz ve buhar gibi hava kirleticilerinin kaynakçının solunum bölgesinden uzaklaştırılması ve izin verilen sınırlara çekilebilmesi için aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

A) Tavan yüksekliği 5 metreden fazla olmalıdır.
    B) Her kaynakçıya en az 284 m3 hava düşmelidir.
    C) Kaynakçı mümkün olduğu kadar kapalı alanda çalışmamalıdır.
    D) Mutlaka hem genel havalandırma hem de lokal havalandırma olmalıdır.

VERMİŞ OLDUĞUNUZ CEVAP : D
    YAPILMASI GEREKEN : SORUNUN İPTALİ
    İPTALİNİ GEREKTİREN GEREKÇE :

Genel Havalandırma:
    Kaynak işlemi sırasında ortaya çıkan hava kirleticilerini, kaynağına doğru yönlendirilmiş temiz hava akımı ile atölye ortamına dağıtarak yoğunluğunu düşürmek ve daha sonra ise ters yöndeki veya tavandaki emme ağızlarından emerek dışarıya atmak esasına dayanmaktadır. Bu yöntemde birim atölye yüzölçümü için 50 m3/h hava değişimi öngörülür. Havalandırma iyi yapılmadığı zaman bu durum çalışanları etkilemektedir.Kaynak işlemi sonucu ortaya çıkan hava kirleticilerinin kaynakçının solunum bölgesinden uzaklaştırılması ve izin verilen sınırlara düşürülebilmesi için aşağıdaki kuralların uygulanması gerekir.
    Bunlar:
    a.) Her kaynakçıya en az 284 m3 hava düşmelidir.
    b.)Tavan yüksekliği 5m den fazla olmalıdır.
    c.) Kaynakçı mümkün olduğu kadar kapalı alanda çalışmamalıdır.
    d.)Kaynakçının çalıştığı alanlarda hava akımını kesen yapı elemanları olmamalıdır.
    e.) Genel havalandırmaya ek olarak lokal havalandırma kullanılmalıdır.
    f.) Lokal havalandırma hızı 30 m/dk ve kaynağa uzaklığı 60 cm olmalıdır.
    g.) Kaynak işlemi diğer işlerden ayrı ve uzak bir bölmede yapılmalıdır.

DOLAYISIYLA YANLIŞ CEVAP YOKTUR TÜM CEVAPLAR DOĞRUDUR.

18. orkun kocabıyık

orkun kocabıyık TÜİSAG Üyesi

78 nolu soruyu doğru yapmama rağmen biraz şayibeli geldi bana
    fakat 73 nolu soru yanlış benımde

19. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

18 mayıs sınavında 5 sorudan bana +2 geldi...o zamanda herkes en az 7-8 soru iptal olur falan filan diyordu...hatta cırkını çıkartmayın 10 soruyu geçerse sınav iptal olur diyenlerimizde olmştu...eee sonuç???5 soru iptal edildi zaten 3 tanesini dogru olarak degerlendryrdm...68 ile kalmştım...bu sefer en az 3 yanlış yaptgım sorunun iptal edilmesi gerekiyor...3 soruyada itiraz ettim zaten...A kitapçığı 47-51-58. sorular...
    47-vinç sorusunda yükün ağırlığı
    51-oksijen asetilen sorusu
    58-Açık havada çalışan vinçlerin kabinleri kapalı olmalıdır sorusu (bu soruda I, II ve III diyenlerde var, II-yük üzerine yalnızca görevli kimseler binmelidir yanlış bence yükün üzerine birilerinin binmesi kesnlkle yanlş bir harekettir diye düşünüyorum)

Aysun BİROL bu yazıya teşekkür etti.
  20. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, itiraz durumları nasıl? Gerçekten kuyruk var mı? Haberi olanlar yazabilirler mi?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica