18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. aldinox

aldinox TÜİSAG Üyesi

allahım biz nasıl bir şeyin içine düştük. bu ne ya şimdi 10 gün bekle hangi sorular iptal olcak diye bakalım piyango kimlere vuracak. sonra hatırlayamadığın sorulardan dolayı 12 eylülü bekle. bu nasıl iş arkadaş insanları bu kadar strese sokmaya ne hakları var. bu sınavın hakkıı aslında iptal ama hiç sanmıyorum ki iptal olsun. bence çok net yanlış olanları bile iptal etmez bunlar.çok da ümitli değilim.

2. Aysun BİROL

Aysun BİROL TÜİSAG Üyesi

???????***Arkadaşlar bir konu hakkında bilgi almak istiyorum sizden..

Özel yada devlete ait bir birimde ''Risk Analizi'' yapmak için illaki C yada diğer sınıfların İş Güvenliği Uzmanlığı sertifikasına sahip olmak mı gerekiyor? Yani sadece Eğitim Katılım Belgesiyle bu iş yapılabilir mi? ve ayrıca 6331 sayılı kanunda bu konuda bir değişikliğe gidildi mi? (yönetmeliklere baktım, göremedim..belki gözümden kaçmıştır,emin olmak istiyorum)

3. ermankaraca

ermankaraca TÜİSAG Üyesi

ben 4 soruyu gönderdim.
    arkadaşımda 3 soru gönderdi

birhilaluğruna, müslüm63 ve Serdar Ö. bu yazıya teşekkür etti.
  4. Bianegro

Bianegro Guest

70 puan almamız yetiyor deil mi...birazcık güvensiz soruyorum fakat tedirginlik işte

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. htc03

htc03 TÜİSAG Üyesi

6. ttopdemir

ttopdemir TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bazılarının atladığı bir şey var. Ben kendi adıma haklı ve kanuni bir dayanağı olduğu halde iptal edilmeyen bir soru olur ve sınavı geçemezsem mahkemeye başvurmayı düşünüyorum. Mahkemeye başvurmanın temel koşulu da elinizde resmi bir belgenin olmasıdır. En azından idari mahkemeler için bu böyledir. Eğer sonuç istenilen gibi olmazsa ben itiraz ettim dilekçem ve gerekçelerim bu fakat idare ( İSGGM) itirazımı kabul etmedi. Fakat ben haklıyım işte idarenin verdiği resmi cevap. Bunu yapabilmek için itiraz etmek ve itiraza ilişkin cevap yazısının da elinizde olması gerek. Bir not daha idare mahkemelerinin sonucu yalnızca davacı ve davalıyı ilgilendirir.
    Bu yüzden yapılacak itirazlar hepimizi ilgilendiriyor, ancak en çok kendimizi ilgilendiriyor. Saygılar...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. htc03

htc03 TÜİSAG Üyesi

havalandırmaya takılmadan önce tavan yüksekliği EN AZ 5 metre olmalıdır şıkkı yanlış zaten 5 metreden fazla olmalıdır cümlesi zorunluluk ifade ediyor faka t en az 5 olmalıdır demek 5 metre minumumda kabul edilebilir demek bu şıkda 5 metre olursa kabul görmez gibi ifade var sorunun cevabını onlara göre doğru vermiş olmama rağmen soru bencede hatalı ...

8. ALİ ULVİ ÖZÇELİK

ALİ ULVİ ÖZÇELİK TÜİSAG Üyesi

Bu sınavın iptal edilmesi veya 50 alanların başarılı sayılması lazım- Bu kadar ciddiyetsiz, yürülükten kaldırılmış mevzuata dayalı ve özensiz soruları hazırlayanlardan hesap sorulsun bunca insanı Ankara'ya dök sonrada ''pardon 5 veya 6 soru yanlış olmuş'' de kurtul- böyle pervasızlık olmaz

Hüseyin Bozdoğan, emsalsiz_ ve ttopdemir bu yazıya teşekkür etti.
  9. gözde t.

gözde t. TÜİSAG Üyesi

ÇSGB nin sıkça sorulan sorular kısmından aynen alınmıştır.

• sınav soruları kim ya da kimler tarafından hazırlanır?
    sınav soruları, Genel Müdürlük tarafından seçilen akademisyenlerden oluşan eğitim ve sınav komisyonu tarafından hazırlanır, sınavın uygulamasını yapan Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilir.
    Daha dikkatli bir seçim olursa herkes için daha olur... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

10. ALİ ULVİ ÖZÇELİK

ALİ ULVİ ÖZÇELİK TÜİSAG Üyesi

bir ekleme: sınav sonucuna itiraz edilebilir bu da iradi mahkeme için bir resmi belgedir.

ttopdemir bu yazıya teşekkür etti.
  11. ttopdemir

ttopdemir TÜİSAG Üyesi

Aynen öyle... Umarım adayların çoğu Nasılsa birileri itiraz eder diye beklememiş ve kendi üzerine düşeni yapmıştır...

12. 284 m3 meselesini bir resmi belgede okuyan var mı? 3 kişiye kaynak yaptırmak için uçak hangarı filan bulmamız lazım sanırım. :)

Mantıklı mı bu?

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  13. Serdar Ö.

Serdar Ö. TÜİSAG Üyesi

Siz de aynı sorulara mı itiraz ettiniz ?

14. ttopdemir

ttopdemir TÜİSAG Üyesi

Mantıklı mı bilemem ama yönetmelikte yazıyor. Zaten o soruya itiraz yanlış cevap olmamasından yapıldı. Soruda hangisi yanlıştır diyor ama seçeneklerin hepsi doğru... En azından ben yönetmeliği dayanak göstererek itirazımı öyle yaptım.

15. ttopdemir

ttopdemir TÜİSAG Üyesi

Ayrıca 284 m3 mantıklı olabilir çünkü soruyu yanlış hatırlamıyorsam 284 m3 alan değil, 284 m3 temiz hava diyordu dolayısıyla gerekli havalandırma sağlayarak bu rakamı sağlayabiliriz...

16. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

olmasında zaten, ben büyük ihtimal kalıyorum ama sınava çok çalışıp helede bu yayvan sorulara rağmen geçebilen arkadaşlara büyük ayıp olur.

17. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

a
    rkadaşlar

18. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

A
    Arkadaşlar alo 170 aradım çok yoğun şikayetler varmış lütfen sizde arayın birlikten güç doğar

coşkun hançer bu yazıya teşekkür etti.
  19. kenano77

kenano77 TÜİSAG Üyesi

AYNEN KATILIYORUM... BU sınav KOMPLE İPTAL EDİLMELİ YA DA 50 ALANLAR BAŞARILI SAYILMALI

20. kenano77

kenano77 TÜİSAG Üyesi

170 NERESİ???

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica