18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Agamennon

Agamennon TÜİSAG Üyesi

Doğan Bey,
    Toplam 142 sayfanın her birinde en az bir iki mesajınız var ve şimdi bu soruyu mu soruyorsunuz cidden?

teknik öğretmen, ufuk_topal ve birhilaluğruna bu yazıya teşekkür etti.
  2. Bianegro

Bianegro Guest

evet cidden soruyorum oldu işte...nekadar strese girdik değil mi

3. ALİ ULVİ ÖZÇELİK

ALİ ULVİ ÖZÇELİK TÜİSAG Üyesi

hacim hesabı alanla yüksekliğin çarpımı (ders vermek değil maksadım hepimiz biliyoruz) kayanak yapan kişiyi merkez kabul edersek 10 metre yarıçapında 5 metre yüksekliğinde bir silindirin hava hacimi sözkonusu bu hacim fazla gibi:)

4. Bianegro

Bianegro Guest

evet ohalde 284 olması mantıksız deil

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  5. kenano77

kenano77 TÜİSAG Üyesi

BRAVO SİZİN EĞİTİM KURUMUNA... ÇOK GÜZEL BİŞEY YAPMIŞLAR... BUKADAR SAÇMA, YANLIŞ, MÜFREDATA UYULMAYAN VE ALANLARA GÖRE SORU DAĞILIMINA UYULMAYAN BİR SINAVDA 50 ALAN BAŞARILI SAYILMALI

ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  6. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

çsgb resmi şikayet telefonu lütfen arayın arkadaşlar ......

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. htc03

htc03 TÜİSAG Üyesi

bu 284 rakamı geçiyo tamaıyla ezbere bir bilgi olarak bu rakamı geçirmişler nedeni niçini rakam verildiği için sorgulanmıyo tabiki mantık yürütmek sadece bizi yorar üzgünüm .eğer sorunu yanlışını onların mantığına göre aramamız gerekirse şık da kullanılan FAZLA olmalı kısmında dolayı hatalı denebilir

8. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Tavan 5 metre olacağına göre 7x8 metre ebatlar. Kaynatılan parçaların kaplayacağı alan ve kaynaktan çıkarak kaçan dumanların yayılması gerektiği de düşünülürse normal bence. Tüzükte değil de MMO yayınında olması yeterli olmadığı için iptali uygun derim.

9. ali erhan

ali erhan TÜİSAG Üyesi

türkiyede kaynakçılar veya kaynak işleri %90 sanayi tabir ettiğimiz toplu işyerlerinin oldugu yerlerde yapılır.az çok sanayiye gidenler o işyerlerinin çok büyük olmayan ölçülerini bilirler.türkiyede sanayi siteleri arasında kaç site vardır ki hacmi 284m3 gelsin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

10. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

duyduğuma göre bu sınavda 100 bin aday girmiş? kaynağı soramadım, zira isg uzmanlarından bir tanıdık söyledi..

11. berfu kimya müh

arkadaşlar çsgb nın alo 170 numaralı telefonuna yoğun bir şekilde şikayet yağıyormuş lütfen arayın ve şikayet edin ...birlikten güç doğar.bize bu soruları soranlar kendileri biliyorlar mı acaba bu soruların cevaplarını

12. ttopdemir

ttopdemir TÜİSAG Üyesi

Sonuçta bu saatten sonra tartışmak anlamsız ama sanırım soru yanlış anlaşılmış. Soru kaynak yapılan yerin hacmini değil hava hacmini soruyor. Yani alan küçükse yeterli havalandırma yap ve o kadar hacimde havayı ortama sağla demek istiyor. 284 m3 rakamına nasıl ulaştılar bilmiyorum ama mantıksız değil...

13. berfu kimya müh

sanki
    c sınıfı belgeyi alınca iş hazır sanki ...bu kadar zorlamaya ne gerek var anlamadım...

14. Atarlı gülestan

Atarlı gülestan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba..

Tartışılan ve benim de problemli olarak gördüğüm soru sayısı 20'nin üzerinde. Geçmiş yılları incelediğinizde tartışma konusu olan ve iptal dilekçesi hazırlanan soru sayısı da ortalama 10 soru. Yani sınava girenlerin fikir birliği yaptığı soru adedi.

Benim düşüncem bıu sınavda çok hatalı soru olmasına rağmen iptal ya da şık değişimi olacak soru sayısı 5 i geçmez. Burda yazılanlardan özümsediğim ve benim de hatalı gördüğüm ve iptal edileceği ya da şık değişikliği yapılacak soruları aşağıda kısaca yazıyorum;

1 Vinç kabin sorusu şık değişikliği

2 Asetilen oksijen sorusu şık değişikliği

3 Yüksekte çalışma 3m-4m iptal

4 %19...%2 vs sorusu boşluk sayı tutarsızlığı olduğundan iptal

5 5m den fazla diğer şıkkı 284m3 sorusu iptal.

bana göre bu sorular dikkate alınır.

15. Bianegro

Bianegro Guest

284 hava hacminde sıkıntı yok zaten...a şıkkı sıkıntılı ..5 metreden fazla kavramı en az 5 metre kavramıyla bir değil..ve şıkkın sonunda olmalıdır şeklinde kesinlik ifadesi var..olabilir deseydi kabul olurdu fakat..iptali gerekir..ben doğru d şıkkını işaretlediğim halde yine de iptal olması gerektiğini düşünüyorum

16. 284'ün geçtiği resmi evrakı biri buraya yapıştırabilir mi? Hangi tüzük hangi yönetmelik.

17. adnan tan

adnan tan TÜİSAG Üyesi

10 numara

18. berfu kimya müh

bizim eğtim kurumumuz sadece para aldı ve hiç ilgilenmedi

19. htc03

htc03 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu sınav iptal olsa nolucak tekrarı farklımı olucak :D
    kafalar aynı olduktan sonra komisyonun zeka seviyesi ortada allah hiç birimize tekrarını göstermesin
    bu saatten sonra sınav için emek vermiş herkese allah yardım etsin söylenecek çok bişi yok bence bekleyip neticeleri görücez
    işin kötü tarafı zeki insanlara geri-zekalı insanların soru hazırlaması denklem bu

Hüseyin Bozdoğan ve Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  20. Bianegro

Bianegro Guest

tamam bu soruyu 2 puanlık iptal ettirelim.. a şıkkı da yanlış d şıkkı da yanlış 284 de yanlış olsun

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica