18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mülayim helva

mülayim helva TÜİSAG Üyesi

iş güvenliğ tüzüğünde var

2. Murat Çöçelli

Murat Çöçelli TÜİSAG Üyesi

57 doğru - 43 yanlış , kasımda ankara da görüşürüz.
    Ama sınav berbat hazırlanmış.
    Başarı oranı %25 civarı olur ise kim sorgulanacak.,
    Eğitim veren firmalar mı, saçma sapan soru hazırlayan kurul mu ???

3. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Koray bey, Doğan beyi en iyi ben anlıyorum. Bu kadar çalışma sonucunda 69-71 arası kıvranması bu. 10 gün nasıl geçecek ve hatırlamadığım cevaplar bende de stres yaptı.

Alihan dağhan, johnmclane ve Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  4. Bianegro

Bianegro Guest

ama kaynağını maalesef alirıza avseven bey paylaştı ..fakat koray bey in söylediğini de tam yerinde..tüzüklerden ve yönetmeliklerden sorumluyuz..deneme tahtası deil bu

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. yasin atasoy

yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

ya ben bu 284 m3 lü sorusunun aynısını çözmüştüm bir yerden ama nerde !! soru aynıydı cevapta aynıydı lokal havalandırma falan. birde işveren proje sorumlusu uygulama koordinatörü sorusunun da aynısını çözdüm cevaplar da aynıydı sanırım burada soruların doğruluğuna bakılmadan kopye edilmiş..bu sorular nerdeydi yaa. ben de bu soruların mantığını anlayamamıştım sadece cevapları aklımda kaldı öle çözdüm.. çok saçma

6. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

http://www.mmo.org.tr/resimler/dosya_ekler/68f86fedabf6a0c_ek.pdf?dergi=536
    adresinde 5.sayfasında var. Ancak benim eğitim aldığım kurumun verdiği kitaplarda böyle bir bilgi yoktu.
    Hiçbir kanun, tüzük ve yönetmelikte de yok. Ancak sınavda sadece mevzuat değil malesef ucu açık teknik konulardan da sorumluyduk.
    50 m3 ile ilgili bilgiyi hatırladığımdan 284m3 abartılı geldi ve bu soruyu ben de yanlış yaptım.
    Umarım iptal olur. Teknik konular da ucu açık olmamalı. Bakanlık çalışmamız için eğitim kurumlarına ve bize teknik konularla ilgili tek kaynak göstermeli.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 170 i şikayet yağmuruna tutun.....

8. emreozcan

emreozcan TÜİSAG Üyesi

BUNCA EMEKTEN SONRA KARŞILIĞINDA BİR HİÇİ GÖRMEK ÇOK ÜZÜCÜ..BUNDAN ÖNCE YAPTIĞIM EN KÖTÜ DENEME SINAVINDA 74 DOĞRU BIRAKIYODUM.KONULAR SU GİBİYDİ BENDE. HEM MEVZUAT HEMDE SAYISAL BİLGİLERLE DOLUYDUM.

YAZIKLAR OLSUN BAKANLIĞA, MÜFETTİŞLERE , BU SORULARI HAZIRLAYANLARA.....

KİMSE SORU DİLENCİĞİ YAPMIYOR EY BAKANLIK !!!! İSTER ZOR SOR İSTER KOLAY SOR AMA ADAM GİBİ İÇİNDE BİT YENİĞİ OLMAYAN NET ANLAŞILABİLİR SORULAR SOR YETER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

9. yasin atasoy

ya ben bu 284 m3 lü sorusunun aynısını çözmüştüm bir yerden ama nerde !! soru aynıydı cevapta aynıydı lokal havalandırma falan. birde işveren proje sorumlusu uygulama koordinatörü sorusunun da aynısını çözdüm cevaplar da aynıydı sanırım burada soruların doğruluğuna bakılmadan kopye edilmiş..bu sorular nerdeydi yaa. ben de bu soruların mantığını anlayamamıştım sadece cevapları aklımda kaldı öle çözdüm.. çok saçma

10. belkis

belkis TÜİSAG Üyesi

Azot miktarının insanı etkilemesi ancak basınç fazlalığında olur, basınç en az 4 atm olduğunda insan azot narkozuna girer, yani havadaki azot yüzünden havalandırma yapılmaz ben bu soruyu doğru yapmama rağmen yanlışlığın soruluş şeklinde olduğunu düşünüyorum ben kimya müh. ve tehlikeli gazlar söz konusu olmadığında sınavda verilen fena kokularla ilgili ki bana göre böyle bir şık tam bir fiyasko! fena koku derken ne kastediliyor, kesinlikle cebri yani matematiksel hesaplamaya dayalı bir havalandırma yapılmaz, tamam azot kesinlikle doğru ama böyle bir şık varken(fena kokular?) cebri havalandırma demiyecekti. Zaten başımıza ne geldiyse çok iyi bildiğimiz için geliyor, bu sınavı hazırlayanlar gibi ayrıntılara girmeden çok yüzeysel ve basit düşünmeliydik bence..

Alihan dağhan bu yazıya teşekkür etti.
  11. barisileri

barisileri TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 170 i arayalım çok yoğunluk varmış

12. orkun kocabıyık

orkun kocabıyık TÜİSAG Üyesi

hocam 16 m3 te calısılan malzemelerin hacımlaerını duşmuşlerdir.( torna vida, pense, kaynak makınası.. vs ...)
    ince ve mükenmel bir mühendislik örneği gösterek. :D

Alihan dağhan bu yazıya teşekkür etti.
  13. JEODENİZ

JEODENİZ TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bende sınavın iptal olacağını hiç düşünmüyorum çünkü itibarları zedelenir hemde bunu göze alamazlar. kaç soru iptal edilirse edilsin ki bu sayı çok olmayacak bu sınavı dava etmeliyiz başka türlü çözümleneceğini sanmıyorum. umarım ki hepimiz için iyi sonuçlansın...

14. Valla sayın hocam ben hesapladım kaynakçının göbeği vardı onuda düşürsek yinede 283,72 oluyor.

ALİRIZA ARSEVEN bu yazıya teşekkür etti.
  15. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Bu bilginin kaynağı OSHA'dır. Sınavla ilgili açılan önceki konuda bu maddeyi alıntılamıştım.
    1910.252(c)(2)(i)(A)
    In a space of less than 10,000 cubic feet (284 m(3)) per welder.

Orijinal kaynakta hava hacmi miktarı "10,000 cubic feet" olarak geçer. 284 m3 olmasının sebebi cubic feet'in m3 'e çevirisindendir.

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  16. yasin atasoy

ya ben de 69 kaldım ama bikaç sorudanda şüpheliyim tam hatrlayamıorum nedense hep bu ikilemden olsa gerek

17. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

zaten bende sorunun doğru cevamını bilmiyordum eh 5 metre mantıklıdır dedim , havalandırmada olmalı, mümkünse açık hava iyidir dedim 284'e bakıp pehhh böyle rakammı olur be deyip işaretledim :) :)

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  18. yasin atasoy

yani bende civalı ortamlarda 15 m3 koğuşlarda 12 m3 normal çalışma falan 10 m3 dedim yapıştım 284 m3 e .. ya dedim ya bu sorunun aynısı çözdüm oradada 284 m3 işaretlemiştim oradada yanlıştı. hayırlısı yoksa rüyamda mı gördüm ne ?

19. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

yaaa işte o hiç aklıma gelmedi. cevap için teşekürler kim nerden uydurmuş bu sayıyı deyip duruyordum

20. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Neyseki kaç kübik feet diye sormadılar, şükür.

beran21db bu yazıya teşekkür etti.
  21. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar tüm şikayetlerinizi çsgb alo 170 e söyleyin lütfen ...ben aradım sınavın ankaradan başka illerde de olmasını söyledim.cevap veren memur bunun hakkında çok şikayet var dedi ve bir sonraki sınav yeri için değişiklik için çalışıldığını söyledi... sizde arayın...birlikten güç doğar

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica