18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

bende çoğunu hatırlamıyorum , şumudur bumudur derken en son hangisini işaretlediğimi bilemiyorum sanırım ben 67 de kalıyorum.

2. Bianegro

Bianegro Guest

sorularla uğraşsınlar..

3. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Onu da çevirirken kübik ayaklar diye çevirilerdi. Kaç kübik ayaktır diye sorarlardı? :D

4. Bianegro

Bianegro Guest

vallaha ben de..4 tane emin olamadığım şıkkı yanlış saydım minimum 68 deyim belki de 70 i çoktan geçmişim fakat stires

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Faruk ÇELİK " @csgbfarukcelik " , Nabi Avcı Meb bakanı " @AvciN " Duygu, düşünce, istek, şikayet vs. twett kampanyası... bombalayalım arkadaşlar...

6. makineresim

makineresim TÜİSAG Üyesi

görmeyenler için sürekli paylaşıyorum kızmayın arkadaşlar.
    postahaneden iadeli taahhütlü gönderilerek bugün 4.5 5 e kadar gönderiliyor haberiniz olsun.
    son saatler arkadaslar tartısmalarımıız yarına bırakalım da su itirazlar gündem olustursun.
    eğitim kurumumuzun hocaları tarafından hazırlanmış 14 soruluk itiraz dilekcesi. hepsine baktım hepside fikir birliğine varılmış ve dayanağı olan sorular. inceleyip düzeltip gönderiyorum.
    kolaylıklar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

7. Sorgulayan Adam

Önceki sayfalarda bu konuda bir mesaj yazmıştım. Sınava girmeden önce bu konu ile ilgili başvuruyu yazılı yolla yaptım. Hepimiz İş Güvenliği Uzmanı adaylarıyız. Şunu öğrenmiş olmamız gerekir. Yazılı olmayan, belgesi olmayan bir eylemin hiçbir geçerliliği yoktur. Lütfen, CSGB web sitesi üzerinden, Bimer yolu ile yazılı olarak başvurun.

Önceki mesajım:

Arkadaşlar,

Sınava girmeden önce; Bimer üzerinden başvuru yaparak, İş Güvenliği Uzmanlığı sınavının sadece Ankara'da yapılmasının diğer illerde yaşayanlar için doğurduğu sıkıntıları belirterek, katılımcı sayısına uygun olarak değişik illerde de sınav yapılması için öneride bulundum. Tahmin edeceğiniz gibi, aradan 2 ay geçtikten sonra bakanlık, MEB ile aramızdaki protokol gereği sınav Ankara'da yapılmaktadır gibi anlamsız bir mesaj ile cevap verdi.

Eğer sınavın sadece Ankara'da yapılmasından rahatsızsanız, lütfen üşenmeden siz de bu konuda bakanlığa mesaj gönderin. Para harcamayacaksınız, sadece birkaç dakikanızı ayırıp kendi iyiliğiniz için eylemde bulunun.

Başvurular için : http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/csgb.portal?page=bimer&id=bimer

8. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

ama bu günkü itirazları kabul etmiyorlarmış, süre dün dolmuş bir arkadaş arayıp sormuş burda paylaştı

9. Bianegro

Bianegro Guest

yapın itirazları...kandırıyorlar..bugun 5 e kadar devam

10. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Hocam, eleştirmek için yazmıyorum ama bence bir mantık hatasının içindesiniz gibi. Gördüğüm kadarıyla 1. soruda eksik bilgi var olduğunu düşünerek itiraz etmişsiniz, oysaki berber'in kendisi her halükarda 6331 kapsamı dışındadır, varsa çalışanları ve işyeri kapsamın içindedir ancak itirazınızın kabul edilebilir tarafı var. Sonuçta çalışan var mı, belirtilmemiş. Azot sorusunda da azot miktarı belirtilmemiş, yani o an ortamda %85 azotda olabilir, azot boğucu gazdır. Neden boğucu olduğu, oksijen azalmasından dolayı vs... gibi sebeblerden azotu küçümsememiz durumu değiştirmiyor. Azotun miktarı belli değil. Ben şıkkı gördüğüm gibi cevabı vermiştim. Oysaki şık "D" şıkkında olsaydı, doğru cevabı verecektim. Bu soru özellikle hatalı yapılmakla kalınmamış, aynı zamanda azotun boğucu gaz olduğunu bilenler şıkkı gördüğü gibi hata yapsın diye "A" şıkkına konulmuş. 1. soru sizin mantığınız ile iptal edilecekse, bu soru çoktan iptal. 1. soruda ise aslında ben 10sn harcamadım ; A- işçi, B-işçi, C-patron D-işçi . Sonuçta patronun kendisi 6331'e tabi değildir. "Kendi hesabına çalışan berber" ifadesinin amacı şudur ; Bir patron ancak taşeron olarak bir üst patrona bir işyerinde iş yapıyorsa 6331'e tabidir. Olay bundan ibaret. Aksi durumda altında elemanlar çalışsa da kendisi 6331 dışındadır.

aziz e. bu yazıya teşekkür etti.
  11. yasin atasoy

yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

aynı beya 68 69 70 71 hangisi düşerse ben de hatrlamadıklarımı yanlış saydım

12. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Bence yeteri kadar itiraz dilekçesi verildi. Sanırım hepsi gözden geçirilecektir.
    İtiraz eden arkadaşların elde edeceği fazladan hak resmi olarak alacakları yazılı cevaplardır.

13. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Bimer'e yaptığım elektrik idaresi ile ilgili bilerek yapılan hukuki hatalar ile ilgili cevap yazılmadı. İşe yaramaz, bir iki milletin gözünü boyama adına, safsata, TV'lerde şov amaçlı iş dışında "Hukukun üstünlüğü" adına bir iş yaptıklarına inanmıyorum.

14. aynen bende öyle, 284 nedir yahu demiştim.. 250 yada 300 dese işaretlemezdim... tam ters köşe

15. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Ben de aynı sizin gibi yaptım, rakamı beğenmeyince işaretledim :D

16. makineresim

makineresim TÜİSAG Üyesi

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  17. Sorgulayan Adam

Normal koşullarda kişi başına hava miktarı 10 m3 , koğuşlarda 12 m3, kurşunla çalışılan işyerlerinde 15 m3 'tür. 284 m3 çok fazla yazılmış, diye düşünüp bu şıkkı işaretlemiştim. Tabi diğer şıklarda hatalı bir durum göremeyince geriye bir tek bu şıkkın kalması da etkili oldu.

18. buket_

buket_ TÜİSAG Üyesi

ben de itirazımı ettim..üstümüze düşen görevi tamamladık inşallah iyi sonuç alırız.

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  19. Kurşun gibi zararlı bir maddeye bile 15 m3 ise kaynakta 284 m3 .. bunu bari yapın sorusu gibi geldi.

20. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Koray Bey kursa tekrar gitmek için belli bir süre geçmesi gibi bir durum var mı? Mesela aday, Mayıs-Ağustos sınavlarına girdi ve ikisinden de başarısız oldu. Şimdi bu aday hemen tekrar kursa yazılabilabilir mi? 12 Eylülde açılanacak 2. kez kalmış mesela.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica