18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

Konu dağılımı hakkında 170 e şikayette bulunan oldu mu?

ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  2. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Koray bey hangi soruları iptal hangi soruları şık değişimi bekliyosunuz ?

Benimde beklentilerim var acaba uyuşuyormu merak ettim

3. Bianegro

Bianegro Guest

koray bey in gerçekten tünelin başından beri muhakemeli açıklamaları oldu..isterseniz konusalım paylaşalım..ben de faydalandım kendilerinden

4. Bianegro

Bianegro Guest

sayfamı dökümanlarımı hazırladım nekadar analizim varsa karşımda ve üzerinde değerlendirmeler yapıyorum..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

EĞER BU HALİYLE İTİRAZ ETTİYSENİZ HİÇ BİR DEĞERİ YOK...
    ÇÜNKÜ İTİRAZLARI SINAVA GİREN ADAYLAR YAPABİLİYOR KURUMLAR DEĞİL.

6. Aleyna17

Aleyna17 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben biraz önce 170 i aradım ama ne diyeceğimi bilemedim.
    Şikayetleri sordum, zamanı gelince açıklanacak dediler.
    Arayan arkadaşlar 170 e ne soruyor

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  7. Bianegro

Bianegro Guest

170 arayıp soru sormayacaksınız arkadaşlar..direk stemle karışık yargılama yapacağız

8. Aleyna17

Aleyna17 TÜİSAG Üyesi

Siz ne dediniz Doğan Bey?

9. Bianegro

Bianegro Guest

2 adet şık değişikliği bekliyorum
    1- vin sorusu 1 ve 3 olması gereken
    2- asetilen b şıkkı olması gereken
    soru hatası eksikliği ve birden fazla onaylı şık eksikliğinden ötürü iptal olması gerekenler:
    1- planlama puko
    2-nötron
    3-gaz ölçümleri
    4-3 metre 4 metre olayı
    5- iskele dengesi ve taban alanına yayılım
    6- kaza sebepleri..a şıkkındaki kişilerin düşmesi bir kaza sebebi deildir kaza sonucudur..soruluşta anlam hatası vardır

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  10. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

170 nolu telefon bu konularda yeterli cevap veremiyor. Ben zamanında izmir'de eğitim alabileceğim kurum neresidir sormuştum. http://www.csgb.gov.tr de var dediler. Orada bulamadım tam olarak hangi sayfasında dedim. Adımı adresimi telefonumu, her şeyimi istediler. Cevap veremediler.

11. Bianegro

Bianegro Guest

şimdi 170 i arayarak itirazların açıklanacağı zaman şikatet neticeleri etkileri vb..bilseler dahi cevap vermezler..10 gün içerisinde isggm tarafından duyurulacak..hani aradığımız zaman sual öğrenme çabasından ziyade durumun derecesini belli etme şeklinde olmalıdır demek istedim

12. Bianegro

Bianegro Guest

var mı fikri olan bu sorular haricinde iptal olması gerekildiği düşünülen sorular var mı

13. Bianegro

Bianegro Guest

ben gerçekten de kaza sebepleri sorusuna sitemkarım d şıkkı olarak kaza bela doğruyu işaretledim fakat içime hiç sinmeyerek mevbur kaldığımı düşünerek işaretledim fakat sorunun soruluşundaki kaza sebepleri ile şıklarda verilenler anlam bakımından bağdaşmıyor..düşmeler kesmeler bunlar sebep değil sonuçlardır kanaatimce..iptal edilmesi gerekecek bir soru bana katkısı olmasa bile

14. Serdar Ö.

Serdar Ö. TÜİSAG Üyesi

sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç
    10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

Şimdi bizim yaptığımız itirazların sonucunu bizim adrese mi gönderecekler ?
    Üç iş günü için de mi ? Ne zaman ?
    :)

15. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

iptal olması gereken soru çok, ama iptal edileceğini düşündüklerim

1-işçilerin kolayca erişebileceği diye şıkkı olan soru
    2-4 boşluk verip 3 cevap verdikleri soru
    3-puko planlama aşaması sorusu
    4- vinç sorusu

diğerlerindede bir sürü hata var ama bunlar bariz. ama benim pek işime yaramaz ilk ikisini doğru yapmıştım zaten

16. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Diğer konuda kazalarla ilgili size bi açıklama yapmıştım.
    http://www.isgfrm.com/threads/18-ağ...dan-paylaşabilirsiniz.9589/page-75#post-81419

Soruda yazan şıklar doğrudan SGK kaza istatistikleri dokümanından alınmıştır. Kaynakta madde madde aynıları yazarken, bu sorunun iptal edilme ihtimali çok zayıf görünüyor.

Önceki mesaj:
    Cevap kesinlikle "Bir Veya Birden Fazla Cismin Sıkıştırması, Ezmesi,Batması, Kesmesi" olacaktır. SGK'nın web sitesinde yıllık bölümünden kaza istatistik verilerine ulaşılabilir.

800- Bir Veya Birden Fazla Cismin Sıkıştırması, Ezmesi,Batması, Kesmesi - 19579
    400- Makinelerin Sebep Olduğu Kazalar- Accident caused by machinery 13401
    700- Düşen Cisimlerin Çarpıp Devirmesi Struck by falling objects -11088
    300- Kişilerin Düşmesi - Falls of persons - 8451

17. Bianegro

Bianegro Guest

ben bunlardan bir tek puko yu yanlış yaptım...iyi de arkadaşlar...işçilerin kolayca erişebileceği soruda bariz olarak b şıkkının kırmızı durduma düğmeleri yanlış iken gözden kaçmaması gerekir..bu sorunun iptali birçoğumuza zarar verir..

18. erkbozk

erkbozk TÜİSAG Üyesi

burada sınavın iptal olması gerektiğini düşünen kişiler sınırda olup 8 9 soru iptal olurda geçerlerse aynı şekilde iptalini savunabileceklermi acaba.biraz duyarlı olalım lütfen.burada herkes emin olmadığı şeyler hakkında bile kesin yargılarla konuşuyor

19. Evet yazılabiliyor biliyorum ben.. Ama iki kez geçemezsem yazılırmıyım diye kendime soruyorum.

20. Bianegro

Bianegro Guest

kaza istatistikleri diyor...kaza sebepleri kavram bakımından yanlış bir soru tarzıdır...düşme kesme ölme kaza sebebi değildir...kazaya sebep olan nedenler değildir..riskin gerçekleşmesi kazanın sonuçlarıdır..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica