18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

ya bu sınav öyle bişey ki neye öalışcağını kestiremiyosun. kurs sana ne verirse o.

2. Ali TUFAN

Ali TUFAN TÜİSAG Üyesi

Herhalde kapalı alan için...
    Açık alanda sence hacim hesabı yapılır mı???

3. Bianegro

Bianegro Guest

sonuçta iki yerden de olsa kafadan da olsa bağlamak temel amaç..ille sorunun şıkkında bize eğitim verici ibare kullanmaları zorunlu deil..iptal olma ihtimali var fakat bu soruyunun yerine başka bir soruyu seçerler

4. htc03

htc03 TÜİSAG Üyesi

o normal işyerleri için konuşulan 10 m3 dür kreşlerde 12 m3 dür yetişkin insan için gereken 30 m3 dür konu kaynak işçisi dikkat etmenizi isterim yönetmelikte rakam verilmiş benim söylediğim, bu söylemeye çalıştığımsa zaten verilmiş olan bilginin doğrumu gerçekten buna mı ihtiyaçları var ı konuşmak yerine soruyu iptal ettirecek şıkkın o olmadığı idi .

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Evet, girdim.

6. Bianegro

Bianegro Guest

şimdi biz normal bir hacim hesabı yapalım dedik böyle yüzeysel 284 ü tahmini olarak ispat etmek için..siz dediniz 4 metre..bizim 4 metre ile işimiz yok ki..zaten hesabımız varsayımdı...madem bu hesabı bile yapamıyoruz çıkalım bari açık havaya orada hacim hesaplayalım nediyim:D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bence bir yada iki sorunun cevabı değişir ve 3-5 arası soru da iptal edilir.Olacağı budur.Bu da bence en iyi ihtimalle.Daha fazlasını beklemek (umut tabi ama) bence zor!

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  8. Bianegro

Bianegro Guest

aynen öyle..2 sorunun şıkkı değişir
    3 tane de beklenilmedik iptaller olur bu şekilde bizi de helak ederler

9. ttopdemir

ttopdemir TÜİSAG Üyesi

Allah yardımcımız olsun bundan sonra... time's up

10. faruk murat silahtaroğlu

faruk murat silahtaroğlu TÜİSAG Üyesi

doğna tamamda kanun öle bağlamak amac deseydı tüzüğe iki yerden yazmazdı demı :DD ayrıca bunlar kanun yada tüzük soruları olduğundan ne yazıyorsa onu bvermek zorunda bunlar kesın ve emredıcı kurallar tartısmalı kural deıl sen bı trafık memuruyla ceza ustunde tartısabılıyonmu yada alkol promulu ustunde :D adam sen alkol almısın yazdım dıyebılırmı bellı bı promılı var onu gecersen yazar :) burdada kanun dıyokı 2 yerden baglıcaksın bı yerden bağlamıcaksın :) niye bılıyomusun kafadan bagladın senın tabırınle :D saldın 10 kattan ındırıyon o kalasların asagı ınerken ıplerden kurtulma ıhtımalı var sonucda kazaya sebebp :D ama ıkı yerden baglarsan yıne senın tabırınle kafadan ve dıger kafadan :) bu sefer dengeyı saglarsın düşme ihtimalini kaldırırsın ayrıca bu 2 yerden bağlamada eğitim verici bilgi değil emredici bilgi arkadasım kac gundur burda duruyon senın beynın doğal olarak yorulmus bıraz uzaklas :)) iptal etmesseler mahkeme gideceğim bır soru ya sımdı ya sonra mecburen ıptal edecekler :))

11. Bianegro

Bianegro Guest

vallaha tam bir piyango..şimdi yapalım da duralım istatistik acaba iptallik soruların hangilerini seçecekler..hangilerini pas geçecekler düşünelim de duralım

12. bimci

bimci TÜİSAG Üyesi

şu ana kadar açılmış bir dava yok olsa olsa sorulara itiraz var dava mahkemelere açılacak

13. Bianegro

Bianegro Guest

bu soruyu yanlış yaptım..fakat:D gülmekten başka çarem yok..okadar saçma soru var ki..bu soruyu iptal etmezler..hatalı soru fakat sanmıyorum iptalini

faruk murat silahtaroğlu bu yazıya teşekkür etti.
  14. mestantas

mestantas TÜİSAG Üyesi

o soruyu iptal ettirecek şık D şıkkı.

15. Bu sıkıntılı sürecin belkide en iyi yanı itirazları araştırken tüm konuları yeniden gözden geçirip ayrıntılarına kadar öğrenmek oldu. Sanırım içimde bir Pollyanna yaşıyor :)

gilgin, teknik öğretmen, ebru_ahmet ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  16. güneyisg

güneyisg Guest

aynen...sınavın yüzde 50 si laf ebeliği...

17. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

BENCE GÜVENBEY,İŞVEREN,PUKO,VİNÇ,BOŞLUKLU SORU,4M-3M,BİYOLOJİÇALIŞMAYA BAŞLADIKTAN SONRA,İSKELE SORULARINDAN KAÇAMAZLAR KAÇACAK BİYERLERİ YOK ÇÜNKÜ SİZCE ?

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  18. faruk murat silahtaroğlu

faruk murat silahtaroğlu TÜİSAG Üyesi

benımde sıklara gore yanlıs :D d şıkkı yaptım cunku dedım iskele baglantısını sökersen iskele tutunacagı yer kalmaz düşer kanundakı gıbı yukardan asagı dese tamam o zaman zaten bişey olmaz ama c sıkı dogru cevap denmiş sonra b dıyen arkadaslarıma baktım :) haklılar ıkı yerden baglı olcak dıyo burda baglanacak demıs haklılar :) bu soru kesın ıptal edıcekler zıra herseyı mantıklı :)

I-İşveren
    II-İşyerinde görevli işyeri hekimi
    III-Danışmanlık firması
    IV-Üniversiteler

Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre yukardakilerden hangileri çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini veremez?
    ama ben işveren sorusunada ıtıraz etmıstım sonra ali abı dedıkı orda işveren uzmanlık almıssa ona uzman derler işveren demezler sizde bi kac yerde buna benzer konustunuz ondan umıdımı kestım acıkcası :)) ama ılk soruda kacarları yok :))

19. mustafa7761

mustafa7761 TÜİSAG Üyesi

bu sizin 10 numaralı itirazınızda bir mantık hatası yokmu ? defalarca okudum sanırım yanlış itiraz yapılmış..

20. Bianegro

Bianegro Guest

iyi de faruk bey..bizim tüzükten yönetmelikten hatta yazılı olan bir sayfacıktan sınav sorusu olsa dahi okumamız anlamamız bir eğitim değil midir..emredicilik uygulama aşamasında olur..bilgi veriliyor yani eğitim emretmiyor ki..bu okuduğun bilgileri kavra ve emir ebabında uygula diyor

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica