18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

yeter ki böyle net fikir yürütün de kurtulayım su ızdıraptan:D vallaha kendimi alıştırıyorum 69 a

2. cetinali

cetinali TÜİSAG Üyesi

sınavdan cıktım ilk sözüm ya 69 la kalacam yada 70 le gececem o günden beri kasmıyorum kendimi :)

3. Bianegro

Bianegro Guest

ben sınavdan çıktım dedim içimden ben büyük ihtimalle 69 puan alacağım dedim fakat 68 çıktı...yapamadığım sorulara kahroluyorum yoksa bukadar üzülmezdim..en azından bir sigortayı bir barajı bir amperi bir yıllık çalışmayı bir 6 hafta ihbarı bir gece postalarını bir azami çalışma süresini yapabilseydim ızdırap gibi yau türkiyenin yaptıklarını ben yapamadım..

4. orkun kocabıyık

orkun kocabıyık TÜİSAG Üyesi

benim şuan 65 puanım var şık değişikliği olması gereken soruların olması gereken şıklarını işaretlemiştim hatalı sorularadan da bi gaz ölçüm değerleri doğru sadce diğer hatalı sorular yanlış bir umut bekliyoruz. herkeze yarar inş. hatalı sorular

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum sen hangi soruları yaptın allaşkına? ben bu soruları yaptım 66 dayım.. oksijen şıkkı değişirse 65..
    bana 5 soru lazım iptal. ama yanlış yaptıklarımdan.. yoksa bende çaktım..

6. nogay

nogay TÜİSAG Üyesi

Foruma baktığımızda aşağı yukarı 20 ye yakın farklı sorulara itiraz edilmiş, iptal edilen soru sayısı çok olumlu düşünürsek sanırım 9 olur, olumsuz düşünürsek de en kötü ihtimalle 5 olur diye düşünüyorum(bilmiyorum çok mu iyi niyetliyim).
    Merak ettiğim mayıs sınavında da itiraz edilen soru çeşidi 20 ye yakın varmıydıki ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Bianegro

Bianegro Guest

ben planlama nötron bir de iskele dengeleri hariç hepsini doğru yaptım

8. Bianegro

Bianegro Guest

mayıs ayı sınavında çıkan arkadaşımla konustum..şimdi arkadaşlar bu tür olaylarda bilinçsiz lakayitsiz emin olmadan konusulmaz benim de arkadaşım işini iyi takip eden bir arkadaştır..mayıs ayı sınavında da itiraz gündemleri yüksekti ve 9-10 yoğun itiraz soruları gündemde idi fakat bunlardan bir kısmını isggm kafasına göre indirgeyerek( itiraz yoğunluğu az olan sorulardan ) seçmiş..arkadaşım sunu söyledi; doğan sınav itirazları geldiği zaman ne alaka diyebilirsin sakin ol ben de ne alaka demiştim gibilerinden

9. Bianegro

Bianegro Guest

şunu da kanaatimce ekliyim..sizler de benim gibi sınav arjivlerini incelediniz..mayıs ayı sınavına kendimi tabi tuttum 9-10 tane iptallik gerektirecek soru ile karşılaşmadım..adamlar suna bile itiraz etmişler..
    --15 yaşını doldurmuş olması gerekmez mi?...15 yaşını tamamlamış ile 15 yaşını doldurmuş arasına fark vardır..15 yaşını tamamlamış demek 16 yaşına girmiş, 15 yaşını doldurmuş demek halen daha 15 yaşının içinde kabul görülen demektir..
    işte bunun gibi bu sınavda da olamayacak sorulara itirazlar muhakkak oldu..benim kanaatimce bu sınavda iptal kapsamına girmesi gereken sorular ve şık değişimli sorular

1- vinç 1 ve 3 şık değişimi
    2- asetilen b şıkkına kaydırım
    3- puko planlama şık değişimi olmazsa iyi olur
    4-emniyet yüksekliği 3 metre iptali gerekir
    5-nötron
    6-kaynak işleminde a şıkkının yanlış ifade olduğunu düşünüyorum en az 5metre kullanmaları gerekirdi
    8-gaz ölçümleri
    7-piyangodan herhangi biri

işçi tüzüğünden gelen soruların geçerliliğini koruduğunu ve iptal olmayacağını düşünüyorum..
    iptallerin bu sorular dışına çıkabileceğini düşünmek zor olur kanaatimce ve umarım bu sorularda 7 de 7 yaparlar birkaçını iptal ederek olayı kapatmazlar..
    iptaller bu yukardaki soruların dışına

10. Aysgonul

Aysgonul Guest

35 soru tartışmalıydı..İçlerinde net tartışılabilecek 10-12 soru vardı.

11. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

bu saydıklarından 2 tanesi işime yarar benim de herkes bir şekilde bir şeyleri yanlış yapmış :)

12. ugurbekar

ugurbekar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bir sorum var , şu an 68 doğrum var ,, yani sınırda sayılırım , eğer kazanamazsam kasımdaki sınava da girmek istiyorum. fakat sonuçlar 12 sinde acıklanacakmış. ama en azından hatalı sorular daha erken açıklanacak. bu durumda kursa yazılma şansım var mı ? bilgisi olan var mı ?

13. orkun kocabıyık

orkun kocabıyık TÜİSAG Üyesi

5 metre olayını kabul etmeyecekler bence soru aynı kacak kelıme oyunu falan yaptık yonetmelıkle aynı seyı soyluyoruz faln diyecekler. diyerlerine katılıyorum puko iptali işime gelir ama pek iptal olcakmış gibi gelmiyor bana sık değişikliği olacak gibi o soru için.

14. ugurbekar

ugurbekar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bir sorum var , şu an 68 doğrum var ,, yani sınırda sayılırım , eğer kazanamazsam kasımdaki sınava da girmek istiyorum. fakat sonuçlar 12 sinde acıklanacakmış. ama en azından hatalı sorular daha erken açıklanacak. bu durumda kursa yazılma şansım var mı ? bilgisi olan var mı ?

15. Bianegro

Bianegro Guest

bu durumda ben kalıyorum..puanım 68..asetilen de -1 67 ye iniyor..

16. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

kursla konuş durumunu belirt zaten uzaktan eğitim için 2 haftan var 1 haftaya sığdırmaya çalışırsın tabi eğitim kurumu bunu kabul ederse ama bir sürü kurs açıldı işin içinde para olunca mutlaka kabul ederler :)

17. mestantas

mestantas TÜİSAG Üyesi

iptalleri gormeden kendinizi uzmeyin.sadece itirazlar degil tum sorular degerlendirilip iptaller ona gore yapilacaktir.

18. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

asetilen değişecek mi değişmeyecek mi kimse bilmiyor belki komple iptal edecek ya da hiç değişmeyecek sen kendini kötü sona hazırlamaya çalışıyorsun yine senin 67-68 lerde iptal sorular ile şansın var diğer arkadaşlar ne olacak benim belki 20 sorum iki şık arasında hatalı seçimlerim nedeni ile gitti beterin beteri var :)

19. Bianegro

Bianegro Guest

ohalde ben komple kalmışım..bu sorular haricinde kafalarına göre iptal yapamazlar..ben kolay sorulardan 11 tane yanlış yaptım sigorta ampermetre yıllık izinler ihbarlar hep yanlış bende..bunlar iptal olmayacağına göre ben zaten batmışım

20. mentorr

mentorr TÜİSAG Üyesi

gittiğim kurstan gelen açıklama şu şekilde;

Bakanlık Sayfasında yaptığı ve Eğitim Kurumlarına gönderdiği açıklamada

"Ayrıca, 18 Ağustos 2013 tarihinde yapılacak sınava katılacak olanlar, mer’i mevzuatta yer alan konulardan sorumlu tutulacak olup; Kurumlarınızca katılımcılara bu yönde bilgi ver
    ilmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması uygun olacaktır."

şeklindedir. Bu nedenle mer'i mevzuat gündeme gelmiştir. Mer'i mevzuatın da yürürlükte olan yani geçerliliği olan mevzuat olduğu gerçeği altında bu soruların tamamının mer'i olmadığı ortadadır. Dolayısı ile SORULAR ile BAKANLIK açıklaması birbiri ile çelişmektedir. İPTAL DAYANAĞI ORTAYA ÇIKMAKTADIR.

21. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

a kitapçığı 30. SORU
    30. I- Yeterli sayıda acil çıkış kapısı olması hâlinde yerinin önemi yoktur.
    II-Acil çıkış kapısı olarak döner kapılar kullanılabilir.
    III-Yangın söndürme ekipmanı ve bulunduğu yerler kalıcı şekilde işaretlenmelidir.
    IV-Acilçıkış kapılarının boyutlarının belirlenmesinde havalandırma sistemi göz önünde bulundurulur.
    Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’ne göre yukarıdakilerden hangileri yanlıştır?
    A) I, II ve III
    B) I, III ve IV
    C) I, II ve IV
    D) II, III ve IV

Arkadaşlar Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’ne göre C şıkkı I, II ve IV yanlış denilerek '' III-Yangın söndürme ekipmanı ve bulunduğu yerler kalıcı şekilde işaretlenmelidir.'' doğru kabul edilmiştir.
    Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’nde böyle bir madde var mı? Ben bulamadım Bilgisi olan var mı?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica