18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

sigortayı ben de yanlış yaptım ampermetreyi hatırlamıyorum :) valla öyle soruları iptal ederler ki şaşar kalırız bunların sağı solu belli olmaz inşallah herkesin gönlüne göre olur 9 iptal 3 de şık değişikliği herkesin işi görülsün :)

fahriyamac bu yazıya teşekkür etti.
  2. Bianegro

Bianegro Guest

66-65 alan arkadaşların şansları yüksek ihtimal olduğunu düşünüyorumbenim durumun 68 olduğuna bakarak ümitsiz konuşmalarıma aldanmasınlar benim iptali gündemde olan soruların çoğusu doğru şıklı bunun için şansım çok az günlerdir inceliyorum fakat avantaj sağlayamıyorum

3. Bianegro

Bianegro Guest

keşke öyle olsa..şaşırıp kalınacak soruların iptal edilmesi bana hiç katkı sağlamayacak bundan garanti eminim 9 iptal olsa dahi benim iptal edilmesi gereken sorularım şunlar...planlama , nötron, emniyet yüksekliği...işte bunlar ama aynı bunlar iptal edilirse 70 puanla geçerim..bunların yanında olsun 10 tane iptal valla olsun millet kurtulsun lakin bu 3 sorudan bir tanesi iptal olmazsa ben kesin kalıyorum

4. olorin

olorin TÜİSAG Üyesi

sorular mer'i mevzuattan çıktı zaten. dolayısıyla bakanlığın mer'i mevzuat kapsamına 4857, 6331, isg tüzükleri ve tüm yönetmelikler giriyor. anlamadım ki nerede çelişki var? çelişkili ve hatalı sorular var ancak bunun yürürlükte olup olmamasıyla bir bağlantısı yok.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

evet..hemfikiriz..sadece emniyet yüksekliği sorusu 3 metre olarak son emredici kavram yönetmeliğe girdiği için bir tek tüzüklerden bu sorunun iptalinin gerektiğini düşünüyorum

6. serkan tatvan

serkan tatvan TÜİSAG Üyesi

benim tatvandan gönderdiğim itiraz dilekçem son saat içinde yetişmiş. saat saat takip ettim. Saat 16:00 da kabul edilmiş:) umarım gönderdiğimize değer. yoksa bunlar sadece paralarımızı yemiş olacak

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mimsar bu yazıya teşekkür etti.
  7. Bianegro

Bianegro Guest

hadi hayırlısı bakalım..umarım hayırlısı olur

8. A.İLKAN BEYAZ

A.İLKAN BEYAZ TÜİSAG Üyesi

9. A.İLKAN BEYAZ

A.İLKAN BEYAZ TÜİSAG Üyesi

Çalışan istihdam etmeksizin diyoo orda dıkkatlı okuyun yasalarda bi kelime bile onemlidir sıkta ise bunu belirtmemiş2 . olarak biyolajık ortamlarda calısma yönetmeliginde kuaforler diye ornek veriyoo berberde sanırım kuaforle bir düsünebiliriz
    ayrıca a sıkkında memur veya kamuda calısan ilkokul ögretmeni demiyokii özel okuldada olabilir hepsini katıyo bu sıkta yanlıs
    fındık işcisi diye bi tanım yok kaldırıldı fındık calısanı olabilir buda tarım calısanıdır dolayısıyla kanuna tabidir örnegin fiskobirlikteki fındık calısanları 50den fazla dolayısıyla tabidir maddde 2 dede tarım calısanı tabi degildir demiyorr zaten
    yani soru doogru ama sıkklarr yanlıssss :)

10. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Eğitim kurumları 13-14 yanlış çıkarmış. Sanırım bizden iyi bilirler.
    Bazıları da tüzük iptaline dayanak olarak taslak metni gösteriyorlar.
    Henüz resmi gazetede yayınlanmamış ki . H.
    Bu nedenle onları da dahil edip iptal sayısının 20leri bulma ihtimalini görmüyorum.

11. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

İşçi Sağlığı ve iş Güvenliği Tüzüğü'nin yasal dayanağı kalmamıştır. Yürürlükte olmadığı iddiası bundan kaynaklanmaktadır.

MADDE 536 - 25 Ağustos1971 günlü ve 1475 sayılı İş Kanununun 74 üncü maddesinin birinci fıkrasına dayanılarak düzenlenen ve Danıştayca incelenen bu Tüzük hükümleri, resmi gazete ile yayımı gününde yürürlüğe girer.

Tüzük 1475 sayılı İş Kanunu'nun 74. maddesinin birinci fıkrasına dayanıyor. Peki bu kanunun ilgili maddesi yürürlükte midir? Değildir, dolayıyısıyla tüzüğün yasal bir dayanağı kalmamıştır. 1475 sayılı İş Kanunu'unu 14. maddesi dışındaki maddeler mülgadır. Ama dün mesajlarımda açıklamaya çalıştığım gibi; tüzük içeriği yeni çıkmış başka bir mevzuat hükmüne ters düşmediği sürece, içeriğindeki evrensel norm haline gelmiş bilgiler kullanılabilir.

Bakanlık, tüzük mer'i değil iddiası ile başvurulara nispet edercesine "İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğünün Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Tüzük Tasarısı Taslağı ve Gerekçesi" çıkarmış. Bu taslakta yeni haberim oldu. Yani boşa itiraz etmeyin, bu tüzük hala yürürlükte mesajı veriyor.

http://www.google.com.tr/url?sa=t&r...wpMyY8Ixq_RJnHw&bvm=bv.51156542,d.Yms&cad=rja

12. oguz ali

oguz ali TÜİSAG Üyesi

Bahsi geçen soruların hepsi bende yanlış hatırlamadığım 5-6 soruyla desenize bir ümit var şu an 65 deyim. Haydi hayırlısı. herkes emeğinin karşılığını fazlasıyla alır İnşallah...

Fatma ertan ve mimsar bu yazıya teşekkür etti.
  13. oguz ali

oguz ali TÜİSAG Üyesi

Düzeltiyorum bahsi geçen 14-15 soruyu kastetmiyorum.iptali kuvvetle ihtimal 4-5 soru var inşallah iptal olurlar.hepimizin işinede yarar..

14. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

açık olarak yürürlülükten kaldırılmış deniyor.

15. Bu durumda oradan bir şey beklememek gerekiyor. Bütün beklenti yanlış yada problemli 11-12 sorunun akibetine indirgenmiş durumda. Ben kendi adıma 65 ve üzeri alanların büyük ihtimal sınavı geçeceğini düşünüyorum.

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  16. AYŞE KAYA

AYŞE KAYA TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR A VE B SINIFIMDA HİÇ YANLIŞ SORU YOK MU HİÇ O GÜNDEMDE DEĞİL

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  17. serkan55

serkan55 TÜİSAG Üyesi

iptal soru yirmi tane olamaz, çünkü 10 soru iptali sınavın iptalini gerektiriyormuş.

18. Abdülkadir ACAR

Abdülkadir ACAR TÜİSAG Üyesi

puko da şık değişikliği olmaz soru değişmesi lazım o zaman tam tersi olması gerekir.
    ayrıca yükün ağırlığı olan soruyu almamışsın.
    birde asetilen şık değişikliği hakkında neden bu kadar eminsin..
    hayırlısı olsun..

19. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Evet, sınav açıklandığı gün bu konuda bilgisine başvurmak için eğitim kurumuna gittim ve bahsettiğim hukuk bilgisi olan hocaya danışmıştım. Ondan aldığım bilgiye dayanarak, çevremdekilere "İtirazlarınızı tüzüklerin geçersizliğine dayandırmayın, imla hataları, bilgi, kurgu yanlışları benzeri başka sebeplere dayandırın." dedim.

20. serkan55

serkan55 TÜİSAG Üyesi

bildiğim 3 eylül son başvurular...internetten reklamlardan kurumların tel. alıp sorabilirsin

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica