18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. denizceren

denizceren TÜİSAG Üyesi

soru kitapçığını sınavdan sonra birilerinin elinde gördüm diyen arkadaşlar nerede.......

2. Bianegro

Bianegro Guest

ben gördüm noldu

3. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar planlama sorusunda şık değişimi olmaz çünkü a şıkkı risk degerlendirmesi ve risklerin kabul edilir olup olmadığını söylüyor evet risk değerlendirmesi planlamada olur ama risklerin kabul edilir olup olmadığı uygulamada tartışılır evet c seçeneğide doğru şık değişimi değilde iptal olmalı çünkü 2 şıktda doğrular var

4. Bianegro

Bianegro Guest

mesele..o kitapçığı gördüm demekte değil..gördüğü halde gördüm demekle yetinenin yaptığıdır..gördü de noldu madem herhangi bir araştırmaya gitmedi burda gördüm dese nolur

5. Biraz önceki cevabımı yanlış alıntının sonunu yazmışım. Silme tuşu da olmayınca öyle kaldı.

"10 iptal olursa sınav iptali de olur mu" sorusuna cevaben şöyle demiştim; böyle bir kural yok.. sınav iptali komisyon kararına bırakılmış.

Düzeltir özür dilerim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  6. denizceren

denizceren TÜİSAG Üyesi

gözetmenlerden rica ettim,cevap şıklarımı yazabilirmiyim diye,olmaz dediler,kıtapçık verilmesi yasak değilmiydi..siz değildiniz galiba ,başka isimlerdi yanılmıyorsam...

7. Bianegro

Bianegro Guest

kitapçığı alamazlar..onu hangi arkadaş farketmişse müahalesini yapabilirdi gerisi tarihe karışmıştır..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

8. cetinali

cetinali TÜİSAG Üyesi

benim arkadasım giris kagıdına yazıp aldı kimsede niye alıyorun dememis cevap anahtarı acıklanınca hemen ögrendi notunu :)

9. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

bence şık değişimi asetilen ve vinç te olur soru iptali gaz oranları ,planlama sorusu ve dahasıda olacak.kaynak sorusunun tüm şıkları doğru,kuvvetli rüzgararın kuvveti belirtilmediği için iptal olmalı,nötron iptal olmalıdır 2 şık doğru,hukuk sorusuda garipti ama akibetini bilemeyeceğim,iskele dengesi sorusuda mualakta

10. yiğitoğlu

yiğitoğlu TÜİSAG Üyesi

Bana da veriyorlardı soru kitapçığını ama ben almadım. Çünkü bir saat sonra dediler. Kitağçığı alan olması normal :)

11. yiğitoğlu

yiğitoğlu TÜİSAG Üyesi

Kitapçıkları 1 saat sonra sınava girdiğiniz sınıftan alabilirsiniz dediler. :) Ama dağıttılar mı bilmiyorum. Ben beklemedim.

12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

mer-i müfredat tan olması lazım. iptal edilen mevzuat mer-i midir? Tüzük yürürlüktemidir? Benim kursumdaki A sınıfı hocalar dahil tüzük gelmemesi lazımdı derken yalan mı sölüolar? Yada bilmiyorlar mı? PEki sizin bu konudaki bilgi ve tecrübe dağarcığınız nedir merak ettim?

13. mimsar

mimsar TÜİSAG Üyesi

Ben de 8 tane soru için Çarşamba günü gönderdim. Hayırlısı inşaallah.

müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  14. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

:) bu nasıl bilgi.. 7 ekim başvuru. önceki sınav sonuçlanmadan diğerine baş vurmak nerde görülmüş

15. cetinali

cetinali TÜİSAG Üyesi

bize birsey denmedi dense bekler alırdım

16. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Bende onu diyorum. Soru Tüzük olarak sorulmuş ama tüzükte yok.

17. Bianegro

Bianegro Guest

evet ..güzel açıkladınız..kuvvetli rüzgarın şiddetini..:D..yok o soru iptal olacak gibi deil

18. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

İNŞAAT MÜHENDİSİYİM SORUYU DOĞRU YAPTIM ANCAK SORU TÜZÜK OLARAK SORULMUŞ. MALUM TÜZÜKTE
    III-Yangın söndürme ekipmanı ve bulunduğu yerler kalıcı şekilde işaretlenmelidir.
    DİYE BİR MADDE YOK.

19. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

İNŞAAT MÜHENDİSİYİM SORUYU DOĞRU YAPTIM ANCAK SORU TÜZÜK OLARAK SORULMUŞ. MALUM TÜZÜKTE
    III-Yangın söndürme ekipmanı ve bulunduğu yerler kalıcı şekilde işaretlenmelidir.
    DİYE BİR MADDE YOK.
    KIRICI SÖZLERE GEREK YOK.

20. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Soruda şöyle bir düzen var. "Hangisi tüzüğe göre yanlıştır?" diye sorulmuş. Soru şıklarını değerlendirirken tüzükte var ve ya yok değerlendirmesi değil, tüzüğe aykırılık dğeerlendirmesi yapılması istenmiş. Bu açıdan düşünürseniz; yangın tertibatı ile ilgili şık Yapı İşleri tüzüğüne göre yanlış olup olmadığını değerlendirmek gerekir. O şık başka bir yönetmelikte geçiyor. Ama soruda, hangisi Yapı İşleri Tüzüğü'nde olmayan bir maddedir diye sormuyor.

21. mimsar

mimsar TÜİSAG Üyesi

24 Aralık 2011'de 7 soru iptal 2 sorunun şıkları değişti.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica