18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. DEMİRCİ METAL

DEMİRCİ METAL TÜİSAG Üyesi

COK DOGRU BENCEDE YANLIŞ
    SENDE BU SORU İÇİN DİLEKCE YAZ KARDEŞİM OLURMU?

emell_2013 bu yazıya teşekkür etti.

2. Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği 2013 yılında yapılacak ikinci ve üçüncü “işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı” sınavları, 18 Ağustos 2013 Pazar ve 23 Kasım 2013 Cumartesi günleri yapılacaktır. Bu itibarla, aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi önem arz etmektedir.
    1- Söz konusu sınavlarla ilgili uygulama duyurusu,
    - İkinci sınav için 01 Temmuz 2013 tarihinde;
    - Üçüncü sınav için 07 Ekim 2013 tarihinde kamuoyu ile paylaşılacaktır.
    2- Eğitimlerin bitiş tarihi ikinci sınav için (Örgün eğitim bitiş tarihi) 30 Haziran 2013, üçüncü sınav için (Örgün eğitim bitiş tarihi) 06 Ekim 2013 ’dür.
    3- Eğitime katılacak adayların bu takvime göre bilgilendirilmeleri kurumunuz yararına olacaktır.
    4- MEB’e verilecek sınav listesi kurumunuzun sisteme bildirdiği ve onay aldığı listeden oluşacak, bir başka ifadeyle Bakanlığımıza bildirilen isim listesi eş zamanlı olarak MEB’e iletilecektir.
    5- 18 Ağustos 2013 Pazar ve 23 Kasım 2013 Cumartesi günü yapılacak “işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı” sınavları müfredat-mevzuat konuları daha sonra yapılacak duyuruda belirtilecektir.
    Bilgilerinizi ve sınav planlamalarının bu ilkelere göre yapılmasını rica ederim.
    Yetkilendirme Daire Başkanlığı
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü

--merve-- bu yazıya teşekkür etti.
  3. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

herkes şu yanlış bu yanlış diyor bu gidişle kimse itiraz etmicek yanlış olan yanlış kalcak 68-69 da kasımda tekrar ankaraya gidişat onu gösteriyor. herkes belirlenen sorulardan paylaşsın birine itiraz etsin bu kadar basit...

4. edm

edm TÜİSAG Üyesi

A KİTAPÇIĞI 47.SORU

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. uurgler

uurgler TÜİSAG Üyesi

ben çok kaynak yaptım arkadaşım...
    Önce asetileni açıp çakmakla yakardım...sonra oksijeni açıp alevi hızlandırırdım..:)
    Oksijen Önce açılmaz...

6. DEMİRCİ METAL

47 SORUDA ya yük 50-60 kg dan fazlaysa ne olacak ağırlık hakkında bilgi olmaz mı ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Bora Çağlayansu

Bora Çağlayansu TÜİSAG Üyesi

kesinlikle bencede en doğru tespitler.Birde pukoda Planlama aşamasına risk değerlendirmesi deniyor.Bence buda kesin yanlış.

8. mustafa serdar dilaver

mustafa serdar dilaver TÜİSAG Üyesi

B kitapçığında 95. soru bu soru , 4 boşluk 3 değer var kesinlikle iptalini isteyelim ... nasıl yapmam gerektiğini söylerseniz ben bu soru için itiraz etmek istiyorum

makineresim ve isgisgisgizmir bu yazıya teşekkür etti.
  9. isgisgisgizmir

isgisgisgizmir TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle katılıyorum Ankara 'daki arkadaşlar lütfen ıtırazları yapalım odemelerınızı eft ile boluselım herkes bolusecektır

DEMİRCİ METAL bu yazıya teşekkür etti.
  10. ATIF

ATIF TÜİSAG Üyesi

aynen bende katılıyorum arkadaşlar mutlaka itiraz edelim kimsenin dikkatini çekmemiş bu konu tebrik ederim arkadaşım yalnız herkes taşın altına koysun elini sen etmezsen ben etmezsem kim itiraz edecek

11. DEMİRCİ METAL

t.ş
    sizde bu bu sorulara itiraz dilekçesi yollayın lütfen gerçekten yakalamışşınız t.ş ler

12. deniz doğan

deniz doğan TÜİSAG Üyesi

73. soruda mevzuatta köpük ibaresi yer alıyor maalesef bende yanlış yaptım o soruyu
    70. soruda sert lehimlemeci ye en az 284m3 hava düşer deniliyor. sert lehimlemeci ile kaynakçı aynımıdır bilemiyorum ama bu soruya bende itiraz edicem.
    95. soru benim doğru ama dediğiniz gibi 4 boşluklu iptali kesin
    50. soruyada bi dikkat ederseniz a şıkkı yarım verilmiş o soruyada itiraz etcem.
    30. soru cevabı d şıkkı yanlış denmiş bu soruyada itiraz etcem.
    25.soruyada bi yerde rastlamıştım tam net hatrlayamıyorum ama nötronun plastiğe giriciliği olduğu doğru maalesef benimde yanlış o sorum.
    7.soruda dediğiniz gibi benimde itirazım olacak.
    91.soruyada bakarsanız cevap işveren değilmidir? mevzuatta baktım ama göremedim galiba.
    neticede toplamda 7, 30, 50, 57, 58, 70, 72, 83,91,95. sorular olmak üzere 10 soruya itiraz edeceğim. başka arkadaşlarında katkıları varsa yada yanlışlarım varsa eklesinler çünkü yarın itiraz dilekçemi yazacağım.

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  13. ekrem_

ekrem_ TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar, bilgiden çok ezberi ölçen 18 Ağustos sınavına bende girdim ve aşağıdaki gibi 4 soruya itiraz etmeyi planlıyorum. Umarım sonuç hepimiz için hayırlı olur.

A Kitapçığı 17. Soru : PUKÖ döngüsünde Planma safhasında yer almayan işlme sorusunda doğru cevap A şıkkı olarak belirtilmiş ama C şıkkındaki “faaliyet planını izleme ve gerçekleştirme” adımları da uygulama safhasında yapılır.
    A Kitapçığı 22. Soru : Doğru cevap C şıkkı olarak belirtilmiş. resmi gazete Tarihi: 29.12.2012 resmi gazete Sayısı: 28512risk değerlendirme Yönetmeliğinin, 8. Maddesinin i) bendinde : “işyerinin teftiş sonuçları da tehlikeleri tanımlarken dikkate alınır” diye yazıyor bu şartlarda bütün her dört şık risk değerlendirmesinde dikkate alınır.
    A Kitapçığı 58. Soru : Doğru cevap C şıkkı olarak belirtilmiş. İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ TÜZÜĞÜ nün 387. Maddesinde : “Açık havada çalışan vinçlerin kabinleri kapalı olacak “ ibaresi vardır. Bu nedenle doğru cevap B şıkkı olmalı.
    A Kitapçığı 85. Soru : Soruda 4 adet boşluk var fakat cevap şıklarında 3’er adet bilgi var.

14. burcu özyeşildağ

burcu özyeşildağ TÜİSAG Üyesi

15. DEMİRCİ METAL

sen hic asetileni 1-1,5 tur gibi cevirdin mi neler oluyor?

16. Halikarnassos

Halikarnassos TÜİSAG Üyesi

itiraz dilekçesini kargo ile veya posta ile ulaştırma imkanı yok mu ? niye yanlız Ankara gidip itiraz etmek gerekli olsun ?

17. tek sorun var o da ortak bir ders notu yok herkes ayrı telden çalıyor sınava hazırlanırken böyle olacağı belliydi elimizdeki kaynaklar çelişki doluydu bu notları kim nasıl hazırlamışsa artık olan bize oluyor :(

DEMİRCİ METAL bu yazıya teşekkür etti.
  18. DEMİRCİ METAL

A KİTAP 22 SORU İÇİN KESİN HAKLISIN İYİ YAKALAMIŞINIZ LÜTFEN İTİRAZ EDİN ? 1 SORU HERŞEYİ DEGİŞTİR?

19. coltyr

coltyr TÜİSAG Üyesi

6331 yayınlandıkdan sonra iş konunun sağlıkla ilgili kısımları yürülükten kaldırıldı. o yüzden bize yürürlükte olmıyan bişeyı sormıycaklarını düşünmemizi bekliyolar sanırım

20. mustafa serdar dilaver

mustafa serdar dilaver TÜİSAG Üyesi

akadaşlar bana sorulara itirazın nasıl yapılacağı konusunda bilgi verbilirmisiniz

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica