18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

yiğit...sempatik yiğit:D...yau meb aramış talimatı geri çekmiş de bazı hocalar uyananamış..

2. Bianegro

Bianegro Guest

:S..olsun bayanın yiğiti daha bir cevher olur..afedersiniz

3. denizceren

denizceren TÜİSAG Üyesi

inş inş allah söyletiyordur)))

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  4. Bianegro

Bianegro Guest

ben geldim die herkes gitti

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Ben A kitapçığı 30. Sorunun yanlış sorulduğundan bahsediyorum.
    Siz bilgimi mantığımı eleştiriyorsunuz. Yoksa bu KONUNUN İSMİ '' 18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular'' DEĞİLMİ?!!

6. Bianegro

Bianegro Guest

hüseyin bey..sorunun soruluşunda ve de verilen şıklarda bilgi eksi ve mantık eksikliği gerçekten yok..dayanak olarak itiraz edilebilecek bir soru geçmiş tüzükler savunmamız..fakat iptal olma olasılığını düşük görüyorum çünü bu tüzük sorusunun iptali demek diğer tüzük sorularının da iptali demek olacaktır..bunu göze alamazlar..iptal elemelerini diğer sorular üzerinden seçeceklerdir..çünki kota sınırlı 6-7 soruya sığdırmaları lazım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. http://www.memurlar.net/haber/398689/

Ankara Milletvekili Topçu, 26 Haziran'da, Bakanlık personeli, öğrenciler ve veliler tarafından açılan davaların sayısını ve bu davaların kaçını Bakanlığın kazandığını ve kaçını kaybettiğini sormuştu.
    EN ÇOK DAVA 2001 VE 2012 YILLARINDA AÇILDI
    Açıklanan verilere göre Bakanlık aleyhine en çok 2011 ve 2012 yıllarında Dava açılmış görünmektedir.
    BAZI YILLAR AÇILAN HER İKİ DAVADAN BİRİSİ KAYBEDİLMİŞ
    Bakan Avcı'nın verdiği bilgilere göre, Bakanlık bazı yıllarda neredeyse açılan her iki davayı kaybetmiştir. Bu ise vekalet ücretleri düşünüldüğünde çok büyük bir mali zarardır.
    İşte yıl yıl Bakanlık aleyhine açılan dava sayıları ile mahkemelerce verilen red ve iptal sayılarının dökümü...
    2002 yılında açılan dava sayısı 3.014,
    2003 yılında açılan dava sayısı 3.509, red 1.359, iptal 1.231,
    2004 yılında açılan dava sayısı 3.146, red 1.048, iptal 1.027,
    2005 yılında açılan dava sayısı 3.730, red 963, iptal 1.231,
    2006 yılında açılan dava sayısı 5.548, red 1.253, iptal 1,009,
    2007 yılında açılan dava sayısı 3.639, red 1.658, iptal 834,
    2008 yılında açılan dava sayısı 4.870, red 2.411, iptal 1.067,
    2009 yılında açılan dava sayısı 4.291, red 1.355, iptal 781,
    2010 yılında açılan dava sayısı 6.949, red 1.301, iptal 1.751,
    2011 yılında açılan dava sayısı 10.863, red 709, iptal 1.968,
    2012 yılında açılan dava sayısı 10.984, red 79, iptal 243,
    2013 yılında 25.04.2013 tarihi itibariyle açılan dava sayısı 4.198 olup tebliğ edilen karar bulunmamaktadır.
    Açılan dava sayısı ile karar sayıları arasındaki fark, mahkemelerce verilen kararların çeşitliliğinden (karar verilmesine yer olmadığı, kısmen red, kısmen iptal vb.) kaynaklanmaktadır. Ayrıca yukarıda belirtilen kararlardan 2010 yılı ve sonrası kararlar için kanun yolları tüketilmediğinden bu sayılar değişkenlik gösterebilmektedir.

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  8. serkan55

serkan55 TÜİSAG Üyesi

kitapçık almak gibi birşey yok, bize: soru kitapçıklarının üzerine isminizi yazın'' dediler, sınav bittiğinde de cevap kağıdını kitapçığın arasına koyup teslim aldılar, kitapçık verilmesi yasak.. verdiğimiz cevapları bile yazıp alamadığımız bir sınavda nasıl olurda kitapçıklar verilir,,bir yanlışlık var. o salondaki görevliler bilmiyorlardır ve yanlış yapmışlardır, başka ne denebilir..

9. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Hala beni anlamamışsın yada önceki yazımı iyi okumamışsın. Ben Tüzüğe, tüzüğün geçerliliğine hiçbirşey demiyorum. Benim bahsettiğim Soruları hazırlayanların Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğünün içeriğinde '' III-Yangın söndürme ekipmanı ve bulunduğu yerler kalıcı şekilde işaretlenmelidir.'' gibi bir maddenin varlığından söz etmeleri ancak Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğünde böyle bir madde yok. Soru Sorulurken yanlış sorulmuş.
    Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetmeliği dese idi Doğruydu.
    Bence yazımı bir daha oku:
    A kitapçığı 30. SORU
    30. I- Yeterli sayıda acil çıkış kapısı olması hâlinde yerinin önemi yoktur.
    II-Acil çıkış kapısı olarak döner kapılar kullanılabilir.
    III-Yangın söndürme ekipmanı ve bulunduğu yerler kalıcı şekilde işaretlenmelidir.
    IV-Acilçıkış kapılarının boyutlarının belirlenmesinde havalandırma sistemi göz önünde bulundurulur.
    Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’ne göre yukarıdakilerden hangileri yanlıştır?
    A) I, II ve III
    B) I, III ve IV
    C) I, II ve IV
    D) II, III ve IV

Arkadaşlar Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’ne göre C şıkkı I, II ve IV yanlış denilerek '' III-Yangın söndürme ekipmanı ve bulunduğu yerler kalıcı şekilde işaretlenmelidir.'' doğru kabul edilmiştir.
    Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’nde böyle bir madde var mı?

10. Bianegro

Bianegro Guest

evet anladım şuan..kalıcı şekilde işaretlenmesi gereken yerler acil çıkış kapıları ile bazı levhalar mı oluyordu..

11. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Evet Yönetmelikten alıntı öyle.:)

12. Bianegro

Bianegro Guest

nasıl farkettiniz valla büyük başarı..soruda kural hatası var ohalde..ohalde itiraz sizin yaptığınız kanıtlarla yapılmak üzere iptali getire bilir..ama çok iyi fark ettiniz gerçekten

13. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar çok stresli bir dönem geçireceğiz

14. musty013

musty013 TÜİSAG Üyesi

peki nasıl ögrenicez hangi soruların iptal edilip edilmedigini ? bunun hakkında bilgisi olan varmı

biz bankada yasadıgımız bi kaç sorun yüzünden 5 arkadas paramızı yatıramadıgımız içinitiraz edemedik bunun bizim acımızdan bi sıkıntısı olurmu

15. 02 eylülü bekleyeceğiz.

16. Bianegro

Bianegro Guest

geçireceğiz..hem de boyut boyut..neler düşünüyorum bir bilseniz....hatalı olarak 1 sorumun eksik okunabileceğinden bile endişe edebiliyorum..olmaz değil mi bir hata bu konuda..ne işaretlediysem doğru olarak seçilir değil mi

17. evet bu saatten sonra yapılacak tek şey beklemek... :)

18. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Ben de dahil çoğu kişi doğu yapmış boş ver o da kalsın. :)

19. Bianegro

Bianegro Guest

boşverelim ozaman:D maksat kınavak yani..fahiş hatalar işte..zaten döner kapıyı çizdin mi soru geliyodu

20. repoftr

repoftr TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar kusura bakmayın, o kadar çok sayfa ve not yazılmış ki foruma. acaba net olarak bir bilenimiz bizlere tüm iptal edilmesini düşündüğü yada yanlış sorulmuş soruları tek bir iletide gönderebilir mi? Eğer zahmet olmazsa bana özelden de atabilir.
    Arada maalesef arkadaşların kendi aralarında yaptıkları munazara ve konuşmalarda var takip edemiyorum.
    Saygılar.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica