18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

sonuç olarak şık bile değişse yanlış cevap 284 lü cevap olacak yada 2 şık yanlış olacak ve iptal edilecektir

2. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

Bir de endüstriyel uygulamalarda iş sağlığı ve güvenliğinde
    Çalışma ortamında müsade edilen en fazla metal oksit dumanı 2 mg/m3'dür. Çalışanların hava kirleticilere maruziyetini azaltmak için genel yaklaşım olarak ortamda kaynakçı başına 284 m3 hava hacmi ve tavan yüksekliği en az 5 metre olmalıdır. Yapılacak genel havalandırmada birim çalışma alanı yüzölçümü için 50 m3/saat hava değişimi sağlanmalıdır. Genel havalandırmaya ilaveten yerel havalandırma yapılacaksa, kaynak işlemine uzaklığı 60 cm olmalı ve havalandırma hızı 30 m/dak olmalıdır.

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  3. Bianegro

Bianegro Guest

evet emre bey yanıılmıyorsunuz..fakat sırf bu sebepten bu soruyu iptal edeceklerini düşünmüyorum..adamlar yanlış olan şıkkı en dibe koymuşlar..diecekler bu adam d şıkkını seçemiyorsa ben neyapabilir diecek emin olun ya olaya duygusal yaklaşıyoruz..

4. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar şu klakson sorusuda şık değişikliği olabilir,sizde fikirlerinizi söylermisiniz lütfen...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

tamam..demek ki mutlaka genel ve lokal havalandırma yapılmıyormuş..demek ki d şıkkındaki mutlaka kesinlik ifadesi d şıkkını yanlış kılıyor

6. Bianegro

Bianegro Guest

asla olmaz..araçların ses tonları neden farklı olsun..aracın ses tonu..:D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. bir olgu ya doğrudur ya da yanlıştır. aynı bilg programlamada gibi 1-0 mantığı. soru doğru ise doğrudur yanlış ise yanlıştır. 5 m olan şık sonuçta yanlış. çünkü 5m yi kabul etmiyor. bu kesin bir bilgi. 5m den fazla. bence iptal

isgosman07 bu yazıya teşekkür etti.
  8. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

5 metreden fazlayı en az 5 metre ile bir tutamazsın birinde 5 metre dahildir birinde değildir Türkçe hocalarınıza danışın

9. olmaz, ilgili maddeler mevcut.

10. Bianegro

Bianegro Guest

şimdi ben soru inceleme bakanı olsam..planlama sorusunda bir değişiklik yapmassam milletin isyan edeceğinden eminimdir..haklı olarak rezil de olurum..fakat sanmıyorum a şıkkını göz ardı edecekler

11. aynen

12. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

ama klakson ile ilgili yönetmelikte 3 şıkta yazıyor yanlış mı görüyorum ben

13. biz nedesek boş, bekleyip göreceğiz.

14. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

sonuçta 2 şık yanlışsa gene iptal

15. Bianegro

Bianegro Guest

tabi ki 5 metreden fazla ibaresi 5 metreyi kapsamıyor..bunda sıkıntı yok..

16. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

D şıkkının yanlış olması diğer yanlışları görmezden gelmeyi gerektirmez neticede 5 metreden fazla olmalıdır yanlıştır ve ilk şıktır en büyük yanlış hsngisi deseydi d olabilirdi :)

isgosman07 ve Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  17. ayrı olacak yerine aynı olacak. ayrıntıyı kaçırıyorsun

18. Bianegro

Bianegro Guest

:D..hocalarımız hep derdi en büyük yanlışı seçin diye..biz burada emre arkadaşın da dediği gibi iptal olur olmaz kararını veremeyiz..fakat şunu kendimize sorabilirz..bu soruyu iptal edecekler mi etmeyecekler mi..benim kanaatim iptal etmeyecekler..bu soru hatalı deildir demiyorum..

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  19. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

Doğal olarak bu da yanlıştır şıkka göre tavan yüksekliği 6 metreden başlar tüzüğe göre 5 metreden başlar

20. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

Hayırlısı biz bir yerlerimizi de yırtsak onlar kafalarına eseni iptal edeceklerdir

21. Bianegro

Bianegro Guest

hasan bey ben sizin kanaatinize güvenirim çünki yazdıklarınızdaki mantiki yaklaşımları takip ediyorum..sizce bu soruyu iptal edecekler mi haketse de etmesede gerektiği için deil..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica