18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mimpolat

mimpolat TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar, a kitapçığı 7 .soru diyorki 4 yıl kıdemli olan işçinin yıllık izni kaç gün evet 14 gün ama bu işçi 55 yaşında ise 20 gün? bu soruda da bir çok soruda olduğu gibi ifade eksikliği var....

mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
  2. MuhittinG

MuhittinG TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bence C sınıfı uzmanlık sınav sorularından , 1........100 de dahil tüm soruların iptali haliyle sınavın iptali istenmeli. Ben bunu da ekleyeceğim. Bakana da tweet yollayacağım.

3. yldrm

yldrm TÜİSAG Üyesi

-Korkuluklu platformlarla çalışılması imkanı ... kısmı geçtiği için soruyu hazırlayan sayın ilgililer bu maddenin tüzükte geçdiğini, tahmin etmemizi istemişler sanırım :)

4. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Ankaradaki arkadaşlar örgütlensin. Bir yerde buluşsun bizde burdan destek verelim. Maddi olarakta soru konusundada...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

DEMİRCİ METAL ve makineresim bu yazıya teşekkür etti.
  5. makineresim

makineresim TÜİSAG Üyesi

gerçekten 100 kişi bulsak herkese 1 soru versek. su soruyla bi ugras nersenden tutabilirsin desek mutlaka bir yerinde yakalar ve itiraz eder. böyle sınav mı olur? neredeyse her soruda (abartı :) ) hata var. ama 3 gün var ve şehir dışından basvuru biraz zor gibi ankaralılara simdiden tesekkür ediyorum. daha sorulara bile bakmadım. aksam herhalde iyi bir çalışma yapacağım.
    ANKARALI ARKADAŞLAR BİR ARAYA GELİP Bİ ÇALIŞMA YAPAR VE ŞU KADAR SORUYA İTİRAZ ETTİK DERSE KENDİ PAYIMA DÜŞEN ÜCRETİ YOLLAMAYA HAZIRIM.
    ahanda yazılı hale getirdim.imza da atmam gerekiyormu? :)
    gercekten ankaralı arkadaslara cok iş düşüyor.
    tekrar tesekkürler.

tunaytemiz, mehmet celal ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  6. DEMİRCİ METAL

DEMİRCİ METAL TÜİSAG Üyesi

87 ALIYOR OLMANIZA RAMEN İTİRAZ BAŞVURUSU YAPMANIZ GERCEKTEN COK GÜZEL BRAVO
    TEŞEKKÜRLER.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Tolga_YILMAZ, tunaytemiz, nogay ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. Mine 06

Mine 06 TÜİSAG Üyesi

puko zaten her yerde farklı uygulama aşamasında olarak gördüm eğitim vermeyi çok iyi bilirek notlarımda da yazıyor planlama da yer almıyor dedim ancak planlama da risk analizi yer almıyor çıktı bunu net olarak veren bir yönetmelik veya kaynak yazmalıyız itiraz etmek için

8. yzcbrc

yzcbrc TÜİSAG Üyesi

YAPI İŞLERİNDE İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ TÜZÜĞÜ

MADDE 64 - İskele esas veya tali dikmeleri, oturma veya kayma yapmayacak şekilde sağlam yer üzerine oturtulacak ve dikme altları birbirine bağlanacaktır.
    "İskele yapılacak taban, yumuşak veya zayıf ise, dikmeler yükü yaymak için yeterli kalınlıkta ve boyutta ahşap veya beton plaklar üzerine oturtulacaktır." şeklinde belirtilmiştir.

9. bilgin1975

bilgin1975 TÜİSAG Üyesi

soruda hangisi güvenlik tedbiridir diyor, ve sadece boş halatlara asılmaya izin verilmez diyor,
    yönetmelik kabin kapıları kapalı olacak diyor,

nasıl doğru diyorsunuz bu sorunun cevabına,
    cevap 1 ve 3 olacak , iptale gerek yok, cevap şıkkı c yerine b diye düzeltilecek...

lakcasu bu yazıya teşekkür etti.
  10. crano06

crano06 TÜİSAG Üyesi

öküz altında buzağı arıyorsunuz boşuna uğraşmayın bu soru değişmez.6331 sorduğu apaçık ortada ki sınavdan öncede açıklandı sınavın 6331 kapsamında olacağı.

11. DEMİRCİ METAL

HAKLISIN İTİRAZ ET LÜTFEN

12. mesut karakuş

mesut karakuş TÜİSAG Üyesi

13. DEMİRCİ METAL

O ZAMAN sorunun başın yazsın ?

14. Chemik

Chemik TÜİSAG Üyesi

73. soruyu mevzuatta bulamadım.O bölümü yolayabilir misin?
    Mevzuatta geçse bile çok saçma bir soru ana mantık zaten havayla teması kesmek köpük co2 ve kumda.

Karbondioksit Gazı (CO2): Yanan maddenin üzerini kaplayan karbondioksit gazı yanıcı
    maddeyi oksijensiz bırakarak yangını söndürür. Genellikle çelik tüpler içinde ve basınç altında
    sıvı halde tutulur. Bu gazla açık alanlarda ve hava akımının olduğu yerlerde yangının

söndürülmesi oldukça zordur

Kum: Yanıcı maddelerin oksijenle ilişkisinin kesilerek söndürülmesinde kullanılmaktadır.
    Kullanım anında kumun, yanıcı maddeyi tamamen örtmesi sağlanmalıdır.

Köpük : Köpük yanan yüzeyi tamamen kaplar. Bunun sonucu olarak da hava ile teması keser
    ve ayrıca soğutma özelliğinin bulunması nedeniyle de yangın söndürücü olarak kullanılır

ibrahim ayvaz bu yazıya teşekkür etti.
  15. Talat ARICI

Talat ARICI TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu böyle olmaz süremiz kısıtlı herkes her soru için kendince iptal edilmesi gerektiğini söylüyor ve gerekçe sunuyor ama dediğim gibi süre kısıtlı. bunların derlenmesi gerekiyor. hangi sorulara hangi gerekçe ile itiraz edeceğimizi bir şekilde derleyip bir araya toplamamız gerekiyor. bence şimdi bunu nasıl yapabiliriz onu çözelim. benim önerim akil insanlar :)

16. DEMİRCİ METAL

gerçekten dogru

17. brliztn

brliztn TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar A kitapcığında 35,58,78 için kesin dilekçe vereceğim fakat 50,40,79,56 ve 83 için emin değilim sorularda ve bazılarının cevaplarında hata var fakat sağlam bi dayanak bulamadım siz ne düşünüyorusunuz yardımcı olabilirmisiniz?

18. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

B Kitapçığı

49 ve 95'i sorular kesin yanlış. (Vinç ve boşuk sorusu)

Ayrıca yanlıs olanlar: Notron sorusu, Biyolajik etmenler, Yükseklik, Puko, Tüp sorusu, hangisi iş güvenliği eğitimi veremez. (30, 70, 27, 42, 6, 25) bence.

İstanbul'da oturuyorumi ne olur Ankara'daki arkadaşlar itiraz edin, bizim buradan kargo ile göndermemiz zaman açısından olumsuz olabilir. 67 alıyorum eğer itiraz ederseniz benim gibi birçok kişiyi kurtarmış olacasınız.

Şu an bir işyerinde çalışıyorum eğer belgeyi alamazsam çıkarılıcam işten :( OFFF...

DEMİRCİ METAL bu yazıya teşekkür etti.
  19. DEMİRCİ METAL

lütfen itiraz dilekçesi yaz

20. ATIF

ATIF TÜİSAG Üyesi

4857 sayılı kanuna göre 4 yıllık kıdemi olan bir işçinin yıllık ücretli izin süresi kaç gündür

sorusu için
    kanunda 18 yaş altındaki ve 50 yaş üzerindeki işçilerin yıllık ücretli izin sürelerinin 20 günden az olmayacağı
    yazılıyor
    o halde bu maddeye göre yukardaki soruda işçinin yaşının belirtilmesi gerekiyordu
    işçi nın yaşının kaç olduğunun söylenmesi lazım aksi takdirde 2 şıkta doğru oluyor

1-5 yıl arası için 14 gün
    18yaş altındakiler ve 50 yaşın üstündekiler için en az 20 gün
    çelişki var sorunun soruluş şeklinde

ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica