18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Serdar Ö.

Serdar Ö. TÜİSAG Üyesi

benim kargoyu da mehmet ilhan diye almış. kardeş mi bunlar !!!
    Your cargo has been delivered in 23/08/2013 at 09:37 o'clock. Cargo was picked up by : MEHMET İLHAN

2. sfiles

sfiles TÜİSAG Üyesi

Biz sorulara itiraz ederken gerekçemizi iliskili mevzuata dayandırmamızı istiyorlar peki kendileri soru hazırlarken soruları neden mevzuata dayandırmıyorlar,kafalarına göre soru hazırlıyorlar? Adalet mi bu ?

beran21db, ALİ ULVİ ÖZÇELİK ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  3. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sınavdan hemen kadar şok olduk okadar anlamadığımız sorular vardı ve yapmadığımızı düşünüyorduk şimdi neredeyse sınav kolaydı diyeceksiniz diye korkuyorum lütfen sorular geçen senelere göre uzun ve sanki avukat olacakmışız gibi ...avukatlar bile bilmiyordur açıp kanunlara bakıyordur.lütfen sorular zor ve anlamsızdı...

Fatma ertan, aziz e. ve joker1335 bu yazıya teşekkür etti.
  4. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

5. Mert B.

Mert B. TÜİSAG Üyesi

oksijen-asetilen sorusuna nasıl şık değişimi olcak diyorsunuz gerçekten inanılmaz..çoğu yerde ilk önce asetilen açılıyor ,ki benim bulunduğum yerlerde de öyle..farklı durumlarda ilk önce oksijen açılıyor olabilir..evet.. ama hangi akılla hala aynı insanlar şık değişecek diyor anlayamıyorum..bilip bilmeden yorum yapıp insanları farklı yönlendirmeyin..bu kadar çok biliyorsanız geçseydiniz sınavı ..

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  6. Çok güzel ifade ettiniz benim de canımı sıkan buydu :( bu soruları (tutarsız olanlar) nereden ve neye göre hazırladılar ??

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  7. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

sanmam.. o soruda ben hata göremedim..

8. burada 70 alacak çoğunluk varsa evet sınav zor değildi çünkü insanlar okuyor okuduğunu anlıyor çok şükür ama bu çoğunluğu istemeyen bir kesim de var sorun burada o zaman zor sorun sağlam sorun fark yaratın çalışmadığım yerden geldi deriz umursamayız ...

Fatma ertan bu yazıya teşekkür etti.

9. galiba zor soralım derken işler karıştı :)

10. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Aktif Akademi İstabul ders notları;
    ALEVİN YAKILMASI
    AZAR AZAR OLMAK KOŞULU İLE ÖNCE OKSİJEN VANASI AÇILIR, SONRA ASETİLEN VANASI AÇILARAK HAMLAÇ (ÜFLEÇ) YAKILMALIDIR.

ALEVİN SÖNDÜRÜLMESİ
    ÖNCE ASETİLEN VANASI, SONRA OKSİJEN VANASI KAPATILIR.

Yalnız belirtmek isterim, bende bu soruya yanlış ceva pvermiştim :(

11. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

yok tabiki.. o kadar prensipli ve özenli çalışacaklarını 100 sene sonra ön görmek lazım.. daha çok erken :D

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

:D
    sanırım ordaki evrakları alan görevli kişi..

13. tegv

tegv TÜİSAG Üyesi

Merhaba benim gönderdiğim dilekçeyi de Mehmet İlhan teslim aldı.

14. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

evet ama ben makalenin sahibini yani iskenderun demir çelikten eser beyi aradım...
    cevap şıklarını okuduğumda hem şaşırdı hem güldü. genel ve lokal havalandırma olmayan kaynak atölyesi mi olur dedi? buyrun bu da birçok kişinin kaynak gösterdiği makalenin yazarının cevabı:)

Ali Üstün, Fatma ertan ve yeaxoy bu yazıya teşekkür etti.
  15. mujganasya

mujganasya TÜİSAG Üyesi

ben asetilen sorusuna ne cevap verdiğimi hatırlamıyorum a veya b dedim.a kitapçığına göre...

16. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Asetilen mi? Oksijen mi çok tartışıldı ancak hangisin önce açılacağı şaloma tipine göre değişiyor. Dolayısıyla bir eksik soru. İptal edilmesi gerekir.

Eşit basınçlı şalomada önce asetilen, enjektörlü şalomada önce oksijen tüpü açılır.

http://www.habas.com.tr/kuruluslar.aspx?kr=1&sayfa=51

Fatma ertan, foodengineer01, yeaxoy ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  17. mimsar

mimsar TÜİSAG Üyesi

Aynen, bende Sürat karko ile gönderdim ve internetten takip ettim. Mustafa İlhan adındaki kişi teslim almış

18. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

19. Bianegro

Bianegro Guest

20. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Nötron sorusunda itiraz kaynağımız atom enerjisi kurumu.Sonuçta devletin bilgisi devletin bilgisini yanlış çıkaramayacağından ( yoksa çıkarırmı :) ) nötron sorusunda iki yanlış şıktan dolayı %100 iptali gerekmekte.

Pükoyla iptal olmazsa vinç sorusu şık değişimine gitmezse zaten otomatik mahkemelik olcaklardır.

Püko-co2 iptal olur
    vinç sorusu şık değişir.
    3-4 metreye doğru derler bizi madara ederler.
    nötron sorusu iptal olur.
    oksi-asetilen şık değişir

ALİRIZA ARSEVEN ve Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica