18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

eli bey dün geceden beri diyorum hep diyeceğim bundan sonra iptal sayısı 3 zor olur bahane uyduruyorlar hep

2. Bianegro

Bianegro Guest

şuana kadar gördüğüm en temiz yaklaşım..bunlar gelir...3-4 metre sorusunu iptal etmezlerse onun yerine başka birisini iptal ederler fakat sayı bu arada kalır

3. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Genel havalandırması olmayan ve lokal havalandırma yapılmadan çalışılan kaç tane kaynak atölyesi gördünüz?

4. Bianegro

Bianegro Guest

mutlaka katti olarak genel havalandırma uygulanacak diye birşey yok..yönetmelikte gerekirse tabirini kullanıyor

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Sorgulayan Adam

Kesin konuştuğunuz için size soruyorum. Hayatınızda havalandırması olmayan kaç tane kaynak atölyesi gördünüz?

Madem yönetmelik diyorsunuz. Öyleyse söylediğiniz yönetmeliğin adını ve ilgili maddeyi buraya yazar mısınız?

6. Bianegro

Bianegro Guest

yazan 10 larca defa yazdı..artık sıkıldım boş muhabbetlerden..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Kaynak sorusunda iptal d şıkkından olmaz kesinlikle olursa a şıkkındaki anlatım bozukluğundan dolayı olur.

5 metreden fazla ile en az 5 metre aynı şey değil nüans farkı var.Bu göze alınarak eğer tdk ya veya türkçe hocalarına başvurduklarında ( başvururlarsa tabi) ikisinin aynı şey olmadığını anlayıp soruyu iptal edebilirler.Yoksa d şıkkındaki ifadeyle iptal gelmez söyleyim.

8. Bianegro

Bianegro Guest

yeaxox bey..a şıkkından iptal olma ihtimali var arkadaşın da dile getirdiği üzere..fakat yukarıda fakrlı bir arkadaş bir eğitim dosyası yayınladı orada bu maddeler kanıtlı olarak var maalesef

9. Bianegro

Bianegro Guest

emre bey..puko sorusuna mudahele geleceğinden yüzde kaç eminsiniz ben tüm kuvvvetle eminim

10. Emre Bağbaşı

Sınavın esas sıkıntısıda zaten iptal istemindeki sorularda ne yazıkki anlatım bozuklukları olması ve kesin sonuca çıkaramaması hatta şık üzerinde yorum yaptırmasıdır.

Şimdi bakalım ortam havasında azot bulunması şıkkından atmosferdeki azotmu yoksa orda herhangi bi kaynaktan çıkmış azot gazımı anlaşılır.Defalarca yazdım o şıkta "ortam havasında co2 bulunması hatta arsenik bulunması yazsaydı yine aynı muameleyi görcekmiydi.
    Doğru cevaba bakılırsa "ortam havasındaki azot"tan atmosferdeki azot söylenmiş.Atmosferde binbir çeşit gaz çeşitli oranlarda vardır biliyosunuz.
    Arsenik co2 veya co azot yerine olsaydı (ki olabilirdi sonuç olarak atmosferdeki bi gazdan bahsedilmiş) soru cevabı aynı mantıkla nası olcaktı çok merak ettim.

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  11. Sorgulayan Adam

Yasa, yönetmelik, tüzük vb. kaynak göstermeksizin yazılan kişisel fikirleri zorunluluk gibi göstermek adına yapılanlar boş muhabbettir. Bir konuda kesin iddiada bulunuyorsanız iddianızın dayanağınızı da gösterirsiniz. Yönetmelikte var demekle sorun çözülmez. Ben öğrenmek için her dilden, her sektörden kaynak taraması yaparken, siz ben öyle düşünüyorum başkaları öyle yazıyor, öyleyse doğrudur derseniz gerçek doğruya ulaşmamız mümkün olmayacaktır.

12. Emre Bağbaşı

PÜKO KESİN İPTAL %100

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  13. Bianegro

Bianegro Guest

çok güzel değindiniz..fakat emre bey sınav bu sınavlarda ille mantık aramaya gerek yok..vermiş diğer şıklarda cebri havalandırma nerelere uygulanır..d c b şıkları zaten birbirleriyle bağlantılı vermişler kokuyu çekici yanıltı hilesi olarak..yani a şıkkıda ha azot vermiş ha otomobil ekzozundan çıkan duman yazmış ne farkeder

14. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 3 -4 soru üzerinde dönup duruyorsunuz oysa şaibeli soru çok alın size bir soru bunda yanlış olan şık yok ama yanlış hangisi diye sormuş iptallik bir soru daha birazda bunu tartışalım A KİTABI 47.SORU GÜVEN BEY SORUSU işyeri sahibi aşağıdakılerın hangısınde işçiyi bilgilendirmekle yükumlu değildir demış cevap şıkkı yoktur çünkü bütün hepsi doğrudur

15. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar iskele sorusuna ne diyorsunuz bütün seçenekler doğru gibi

16. Bianegro

Bianegro Guest

kardeşim..kaynaklar hep gösterildi ara bul sayfalardan

17. Sorgulayan Adam

Kaç gündür araştırıyorum. O bilgilere ben sınav yapıldığı gün ulaştım zaten.

Bakınız, bir önceki mesajınızda yönetmelik dediniz.Yönetmelikte varsa zaten soruda hiçbir sıkıntı yoktur. Ben de hangi yönetmelik diye sordum.

18. Bianegro

Bianegro Guest

ağırlığı bildirmesine gerek yok..yönetmelikte mümkünse dior zorunluluk ifade etmiyor...soruda kattiyen kesin verilerle şeklinde soruyor..vicdanlıca bakın yönetmeliğe görürsünüz

19. Bianegro

Bianegro Guest

arkadaşlar paylaştılar..rica ediyorum arkadaşlar hangi yönetmelikti bi buraya atar mısınız

20. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

87. soru da yanlıştır KITAP A İPTALDIR AYRILABILIR VE AYRILAMAZ PARÇALAR KKD DİR şıklar eksıktır hatalıdır iptaldır

Fatma ertan ve emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica