18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

emre bey..siz vicdanlı bir adama benziyorsunuz..işverenin el taşıma işlerindeki ilgili maddeleri okuduğunuzu tahmin ediyorum..orada mümkünse ağırlığını ve enstaktrik yüklerin ağırlık merkezini şeklinde açıklamasına gözünüz çarpmadı mı

2. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Doğan bey güzel dedinizde sınav şıkları dediğim gibi karmaşaya yol açmayacak şekilde olmalıdır.Soru istediği kadar yoruma karmaşaya herşeye açık olabilir.Ama cevaplarda böyle bi durum olamaz.Cevap kesindir a sa a dır.A dır ama B de olurlu bir çok soru vardı karşımızda.

3-4 metre sorusuda bununla aynı tüzükte 4 metre geçiyor fakat 3 metreden sonra güvenlik önlemi alınmalıdır diye bas bas bağırıyor.İnsanlar 2 şık arasında kalıyolar.Sonra kafaya göre bi şık belirliyorlar.

Kötü kokular ülkemizde ne yazıkki cebri havalandırma yapılmıyor.Kendim gıda müh olduğum için ne yerler gördüm cebri kötü kokuya hayatta uygulanmıyor.Tamam diyelimki uygulancak kanuna göre efendim o zaman a şıkkını şöyle ver atmosferdeki azot veya %79 azot veya solunabilir hava "ortamdaki azot miktarı" demiş ; ben %95 de anlarım %90da anlarım %30da anlarım miktarı niceliği nedir? Karmaşa yaratmasından dolayı bence bu tarz soruların iptal olması gerekiyor.Ha şundan eminim %90 bu soru iptal olmayacak ama ben itirazımı yaptım.

3. Bianegro

Bianegro Guest

peki ben neden okadar rahat değiştirilebilir i işaretledim

4. Emre Bağbaşı

Çarpmaz olurmu dediğim gibi fiyasko fiyasko başka bişey demek gelmiyor içimden.

5. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

göz yanılması tuzağa düştün bende öyle yaptım ama ayrılabılır ve ayrılamaz parçalar olarak vermelıler

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

6. Bianegro

Bianegro Guest

evet haklısınız...emniyet yüksekliği sorusunu iptal etmeye mahkumlar...eğer bir soru yer aldığı tüzük belirtilerek soruluyorsa tüzüktendir sayılır..fakat tüzük belirtilmediği için büyük hata yaptılar..o soru iptaldir..3 metre yönetmelikte 4 metre tüzükte...belirti olmadığı için %100 iptaldir

7. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar iskele sorusu için ne düşünüyorsunuz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  8. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Bakanlıkça yayımlanan yönetmeliklere aşağıdaki adresten ulaşılabilir. Her kim kaynak sorusundaki maddeler yönetmelikte var diyorsa, lütfen yönetmeliğin adını yazsın. Biz de görelim.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/csgb.portal?page=mevzuat&id=2

9. Bianegro

Bianegro Guest

ben ce ikisi de olur..iptal edilsin o soru

10. Bianegro

Bianegro Guest

ben demiyorum...somaliden gelen diyor görmemiş diyor görmüş diyor..ben mi diyorum...millet burada yazdı döktü okudu..takip etseydin

11. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

İki defa mesajınıda , yönetmelikte yazıyor yazdınız. Ben de size hangi yönetmelik diye sordum. Varsa bir cevabınız, yönetmeliğin adını yazarsanız. Yoksa ben bilmiyorum yönetmeliğin adını dersiniz.

Karşınızda askerlik arkadaşınız yok. Benim size hitap etiğim şekilde saygınızı koruyunuz.

Fatma ertan bu yazıya teşekkür etti.
  12. Emre Bağbaşı

Benim durum sizinkine göre iyi gibi Doğan bey.

Püko-oksi asetilen-3/4 metre-nötron-azot miktarı-vinç + iptal olacak tüm sorular bende yanlış buda benim şansım olmuş

Bu iptal veya şık değişimi olcak sorular dışında puanım 70-71 bunlarda 75-76-77 olur hayırlısı bakalım

13. Bianegro

Bianegro Guest

tamam..gönlünüz rahat olsun..öyle bir yönetmelik var..duvara paylaşın soruyla alakalı yönetmeliği muhakkak bir arkadaşımız yönlendirmede bulunacaktır..benim inanın direncim kalmadı bak çık gir artık nefret ettim araştırmaktan yoruldum..bunden sebep bakamıyorum..tamam..

14. berfu kimya müh

15. Bianegro

Bianegro Guest

benim puanım asgari olarak 68 fakat asetilenle 67 ye iniyor..bu durumda 69 oluyor püko ve nötron a göre..bir tane iptal olursa geçerim

16. Bu saatten sonra hangisi iptal olur vb. tartışmak anlamsız. İtirazlar yapıldı, dayanaklar sunuldu. sınav komisyonu karar verecek. Bundan sonraki itirazlar artık idari mahkemesine açılacak bireysel davaların konusu.

Az kaldı biraz bekleyeceğiz.

17. Bianegro

Bianegro Guest

pardon emniyet yüksekliği iptal olacak..evet kararımı kıldım...puko şık değişikliğine gitmeyip de iptal olursa garanti geçiyorum

18. Bianegro

Bianegro Guest

yukarıda emre arkadaşın yazdığı iptaller değişiklikler olacak..belki bunların dışında +1 tane daha farklı iptal gelebilir

19. berfu kimya müh

arkadaşlar bu soruların yanlışlığını araştıran komisyon üyeleri soruyu hazırlayanlarmı acaba

20. Emre Bağbaşı

Koray bey açıkçası ben dava açılmasını bekliyorum.Sonuçlar geldiğinde özellikle muallakta kalan bazı sorularda 68-69 gibi neticede kalan arkadaşlar dava açıcaktır.Mahkeme teknik olarak kimi gösteriyor herhangi bi komisyon oluşturuluyormu acaba merak ettiklerim bunlar

21. Bianegro

Bianegro Guest

allah belamı versin ki dava açarsam..yapsaydım sigortayı amperi..daha onları yapamadım da kaldım diye adamlar neyapsın...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica