18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. Başvurular cuma mesai bitiminde bitti. Devlet memurları cumartesi pazar tatil. Evet pazartesi 8:30 da itirazları tek tek incelemeye başlayacaklar.

2. arkadaşlar ; mer-i müfredattan sorulmayan sorular hakkındaki düşünceleriniz nelerdir. o sorular ne olacak... iptal ederler mi ?

3. Yeni müfredat eskinin üzerine bir farklılık getiriyorsa o sorunun iptali gerekir. Ancak yenisi, eskisinin bir tekrarı yada bir genel evrensel bir bilginin tekrar vurgulamasıyla iptal edilmesi beklenemez.

Alihan dağhan bu yazıya teşekkür etti.
  4. Bianegro

Bianegro Guest

işleri okadar uzun sürmez..son 2 güne bile bırakabilirler..bakarlak itiraz youğunluğuna, fazla itiraz olanı elerler düşük itirazları değerlendirir bu dalkavuklar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Bu konuda edindiğim bilgileri geçmiş mesajlarımda paylaşmıştım. Aşağıda bir tanesini alıntıladım.

Emre YİĞİTARSLAN bu yazıya teşekkür etti.
  6. Bianegro

Bianegro Guest

evet katılıyorum..piyango zaten tüzük soruları yapılamayacak cinsten değildi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Sorgulayan Adam

Mer'i mevzuat konusunda bir eklem daha yapayım. Bu bireysel yorumumdur! Sınavda mer'i mevzuattan sorulacağını söyleyip, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü'nden bir sürü soru soran ÇSGB, kendisine ulaşan itirazları görünce hemen bir adım atmış. Bu tüzüğün yürürlükte olduğunu göstermek için yürürlükten kaldırılmasına dair bir tüzük taslağı hazırlayıp, hemen yayımlamıştır.

Bu tüzüğe ulaşım için çnceki mesajlarıda link vermiştim. Yine vereyim:

http://www.google.com.tr/url?sa=t&r...Eg7ZQQZCwpMyY8Ixq_RJnHw&bvm=bv.51156542,d.Yms

8. Bianegro

Bianegro Guest

ohalde tüzükler iptal olmayacak doğru mu anlıyorum

9. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Gül Kaya,
    Helal etmediklerinin üzerine şunların da eklenmesi gerekir; (A kitapçığı)
    6. soru ==> Hukuk kurallarının sahip olduğu ortak özelliklerden değildir,
    47. soru ==> Çalışanların bilgilendirilmesi ve eğitimi...
    50. soru ==> Tavan yüksekliği 5 metre ve 284 m3
    54. soru ==> Toprak kaçak akım rölesi de elektrik hatlarını kısa devreden korur... Bu soruda 2 doğru cevap var...
    59. soru ==> Her ne kadar forumdaki arkadaşların çoğu ona doğru cevap vermiş olsa de soru EKSİK sorulmuş...
    79. soru ==> Cevap "C" şıkkı, ancak "B" şıkkık da doğru, yani 2 doğru cevap!!!
    85. soru ==> Soruda 4 tane boşluk var ancak şıklardaki 3 tane boşluğu doldurur 4. boşluk nasıl doldurulacak?!!!
    87. soru ==> Ayrılabilir ve ayrılmaz parçalar da KKD'dir....
    94. soru ==> İşyeri tehlike sınıfı sorusu... Cevap "B" şıkkı verilmiş ancak "D" şıkkı olmalıydı.

Şimdi soruyorum şu forumdaki herkese;
    Bu soruların sorulmasına karar veren komisyondakilerin bilgileri çok mu iyide başımıza bizi sınav yapabilecek kişiler olarak tayin edilmişler? Onbinlerce kişinin kaderini etkileyen bu kişileri önce Allah'a sonra da generallere müebbet veren hakimlerimizin/hukukçularımızın vicdanına havale ediyorum...:k_kızgın:

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  10. Bianegro

Bianegro Guest

ölene kadar burada yazılanların 1 tanesine katılırım..geriye kalanların hepsi vicdansızlık

11. Bianegro

Bianegro Guest

bir tek 85.inci soru iptal olabilir diğerleri mümkünatı yok..

12. Sorgulayan Adam

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği tüzüğünden sorulan sorular da iptal edilebilir. Sadece gerekçe olarak tüzüğün mer'i olmadığı iddiası bu şekilde çürütülmeye çalışılıyor. Sorularda bilgi hatası, imla hatası, kurgu hatası..vb olduğu içi iptal edilirler.

Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü ve MADEN VE TAŞ OCAKLARI İŞLETMELERİNDE VE TÜNEL YAPIMINDA ALINACAK İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ ÖNLEMLERİNE İLİŞKİN TÜZÜK ile ilgili durum ise İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü'ne göre daha karmaşık. Bu tüzüklerin mer'i olduklarını nasıl savunacaklarını bilemiyorum. Burada da "Sorduğumuz soruların içeriği evrensel bilgi olarak kabul edilen bilgilerdir, yürürlükte olan mevzuatta aksine hükümler yoktur." diyerek sıyrılmaya çalışabilirler.

13. Bianegro

Bianegro Guest

evet sıyrılacaklar..iptaller olmayacak

CemalDemir bu yazıya teşekkür etti.
  14. Cafer CENGİZ

Cafer CENGİZ TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sorulara resmi olarak itiraz edeniniz var mı? Ettiyse lütfen hangi sorulara itiraz dilekçesi yazdığını söyleyebilir mi?

15. Bianegro

Bianegro Guest

şimdi sabahleyin arkadaşın biri şuan çıkaramadım kim olduğunu güzel bir noktaya değindi, dedi ki;
    şu kaza sebepleri istatistikleri sorusunda 3 tane şık hep düşmeden bahsetti çok çelişkili hata yaptılar dedi..
    ben halen daha anlamış deilim...sizce düşmek kaza sebebi midir..

16. Bianegro

Bianegro Guest

çoğunluğumuzun itirazları ortaktır..haricinde

yükün ağırlığı ile ilgili bilgi...yönetmelikte mümkünse ağırlığı diyor...soruda kesin veriler diyor..iptal olursa ben daha foruma gelmem
    kaynak iptal olmayacak

17. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

katılıyorum hepsi iptal olsun .soruyu hazırlayanlarda iptal olsun bence

18. Bianegro

Bianegro Guest

:D..berfu hanım sizin doğru sayınız 66 imiydi..kararsız kaldığınız şıklar da var muhakkak

19. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

mümkünse yükün ağırlığıile eksantrik yüklerin ağır tarafının ağırlık merkezinin yeri hakkında, kesin bilgileri vermekle yükümlüdür.

mümkünse vermekle yükümlüdür demiş.. mümkün değil mi ofis ortamında ağırlığı vermek?
    bende bu yanıtta şaibeli. ancak yönetmelik mümkünse demiş tabii..

çoğu çık 2 yanıtlı.. düşündürücü..

20. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

Hollandalı bir arkadaşım var ben çalışırken bu sınav elinideki dökümanlar açık olarak mı yapılacak diye sormuştu.bende hayır dedim adam şok oldu nasıl bukadar dökümanı ezberleyeceksin diye

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica