18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

İyi de Doğan kardeşim, insan biraz saygı gösterir de bir hususta kendisine cevap yazan biri acaba bana ne yazmış der ve okur. Ben sana iddia ettiğin hususu çürütme yönünde hocalarımızın yazısını / görüşünü ispat olarak sunuyorum sen gelmiş hala laf kalabalıklığı yapıyorsun...
    Bir de benim kaybetmeme nasıl kanaat getirdin?!!! Yoksa kağıdımı sen mi değerlendiriyorsun?!!!!!!!!!!!
    Neyse hadi kal sağlıcakla....:)

Fatma ertan bu yazıya teşekkür etti.
  2. Bianegro

Bianegro Guest

hayır estafurulllah..o açıdan düşünmedim...kurumun değindiği konulara itimat etmedim..yani onlara uyan zaten kaybeder manasında..kazanın tabi hatta benim veya birbaşkasının dua etmesine de gerek yok..çünki her fert kendisinden sorumlu olsun fatih bey

3. Bianegro

Bianegro Guest

tüzüklerden umuyorum ki ..tüzüklerin birtanesi iptal olursa hepsi iptal olur ayrımcılık yapmazlar..evet iskele dengesinin iptal olması da zor gözüküyor..nasıl olacak anlamadık ki bekliyecez işte

4. Sercan ARSLAN

Sercan ARSLAN TÜİSAG Üyesi

arkadaslar sizlere bir sorum olacak bu iptal soruları 12 eylül öncesinde mi açıklanacak yoksa sınav sonucu açıklandıktan daha sonramı 18 mayıstan tecrubeli olanlar yardımcı olabilirse sevinirim simdiden teşekkürler...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

2 eylül pazartesi günü açıklanacak en geç ama belki de 29 ağustosta yayımlanır

6. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Bu konuşmayı karşılıklı tartışma şekline dönüştürmek gayesinde değilim zira hepimiz sınavdan ötürü gerginiz birbirimize destek olmamız gerekir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Bianegro

Bianegro Guest

evet tabi ki..hepimizde aynı durum mevcut...irdelememek daha önemli

8. Arkadaşlar hepimiz sakin olalım. İtirazlar yapıldı. Dayanaklar sunuldu. %100 haklı olduğumuz düşünsek bile 2 Eylül'ü beklemek zorundayız.

Biraz sabırlı olup. Bekleyelim.

Fatma ertan ve müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  9. Alihan DAĞHAN

Alihan DAĞHAN TÜİSAG Üyesi

Aynen katılıyorum Koray Bey.
    Özel sektördeyken eleman ihtiyacımız vardı.İhtiyacımız kadar olanı aldık ondan sonra bizde çok seçici ve eleyici olduk durum sanki ona benziyor.

10. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Aslında kitap açık denildiği zaman kolay olacağı gibi bir algı var ama tam tersine çok daha zordur ve sınav daha uzun sürer. İngiltere'deki ADR Danışmanlık Sınavı gibi. Test usulü sınav diğer açık kitap veya yazılı sınavlara göre her zaman daha kolaydır.

11. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

mahkemede hesaplaşıcaz artık bu arkadaşlarla..
    acımasız bir sınav, bunca emek, bunca masraf bunca çaba hepsi boşunaymış.. yazıklar olsun bu ülkeye..
    seçim yaklaşıo.. orda da hesaplaşıcaz bu arkadaşlarla...
    bu sınava giren 100 bin kişi var diyorlar.. bakalım kaçı kazanacak kaçı kaybedecek.. kazannalarda burdaki adaletsizliği görebilecek ve adil davranabilecek mi merak ediyorum..

Fatma ertan ve denizceren bu yazıya teşekkür etti.
  12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bu mümkün olamaz ki.. isg açığı var diye kendileri diyorlar.. bu kadar açık olduğu için sınavı yılda 3 e çıkardılar..
    madem 3 e çıkardılar, neden acımasız bir sınav yaptılar? neden bu kadar zor sordular?
    ortada bir gariplik var.. tutarsızlık var.. var oğlu var..

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  13. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı için İtirazlarım
    6. soru: Hukuk sorusu: Bana göre mantıklı bir cevabım var. Ancak kabul edeceklerini zannetmiyorum.
    17. soru: PUKO sorusu: ispatı tüm forumca malum. Bence büyük ihtimal İPTAL
    22. soru: İş yerinin kısıtları sorusu: İtiraz listemde yok. İtiraz eden arkadaşlar var. İtiraz mantıklı gibi ama inceledim güçlü bir delil yok. İptal olmasını isterim.Ama zor.
    30.soru: Soruyu Y.İşl.İş Sağ. ve Güv. Tüzüğü olarak sormuş Yönetmeliği olmalıydı. Bence büyük ihtimal İPTAL
    35.soru: RADYASYON sorusu: ispatı tüm forumca malum. Bence büyük ihtimal İPTAL
    40.soru: Biyolojik Etkenlere Maruziyet sorusu: Yönetmelik Sağlık gözetimi MADDE 16 ya göre büyük ihtimal İPTAL
    47.soru: Güvenin ağırlık sorusu: Yönetmeliğin 8. b) fıkrası na göre büyük ihtimal İPTAL
    50.soru: 5m tavan sorusu: Genel Havalandırma:
    Kaynak işlemi sırasında ortaya çıkan hava kirleticilerini, kaynağına doğru yönlendirilmiş temiz hava akımı ile atölye ortamına dağıtarak yoğunluğunu düşürmek ve daha sonra ise ters yöndeki veya tavandaki emme ağızlarından emerek dışarıya atmak esasına dayanmaktadır. Bu yöntemde birim atölye yüzölçümü için 50 m3/h hava değişimi öngörülür. Havalandırma iyi yapılmadığı zaman bu durum çalışanları etkilemektedir.Kaynak işlemi sonucu ortaya çıkan hava kirleticilerinin kaynakçının solunum bölgesinden uzaklaştırılması ve izin verilen sınırlara düşürülebilmesi için aşağıdaki kuralların uygulanması gerekir.
    Bunlar:
    a.) Her kaynakçıya en az 284 m3 hava düşmelidir.
    b.)Tavan yüksekliği 5m den fazla olmalıdır.
    c.) Kaynakçı mümkün olduğu kadar kapalı alanda çalışmamalıdır.
    d.)Kaynakçının çalıştığı alanlarda hava akımını kesen yapı elemanları olmamalıdır.
    e.) Genel havalandırmaya ek olarak lokal havalandırma kullanılmalıdır.
    f.) Lokal havalandırma hızı 30 m/dk ve kaynağa uzaklığı 60 cm olmalıdır.
    g.) Kaynak işlemi diğer işlerden ayrı ve uzak bir bölmede yapılmalıdır.

DOLAYISIYLA YANLIŞ CEVAP YOKTUR TÜM CEVAPLAR DOĞRUDUR. büyük ihtimal İPTAL

56.soru: Klakson sorusu: Bana göre mantıklı bir cevabım var. Ancak kabul edeceklerini zannetmiyorum.
    58.soru: Vinç kabini sorusu: ispatı tüm forumca malum. Bence büyük ihtimal İPTAL 62.soru: 3,4 m sorusu: ispatı tüm forumca malum. Bence büyük ihtimal İPTAL
    66.soru: LPG, Doğalgaz sorusu: İtiraz listemde yok. İtiraz eden arkadaşlar var. İtiraz mantıklı gibi ama inceledim güçlü bir delil yok. İptal olmasını isterim.Ama zor.
    73.soru: Maden temizliği sorusu: İtiraz listemde yok. İtiraz eden arkadaşlar var. İtiraz mantıklı gibi ama inceledim güçlü bir delil yok. İptal olmasını isterim.Ama zor.
    75.soru: Ortamdaki azot sorusu: İtiraz listemde yok. İtiraz eden arkadaşlar var. İtiraz mantıklı gibi ama inceledim güçlü bir delil yok. İptal olmasını isterim.Ama zor.
    82.soru: Kuvvetli rüzgar sorusu: İspat yönetmelik taslağında olduğu için iptal ihtimali az gibi. 87.soru:KKD sorusu: İtiraz listemde yok. İtiraz eden arkadaşlar var. İtiraz mantıklı gibi ama inceledim güçlü bir delil yok. İptal olmasını isterim.
    90.soru: Domino sorusu: İtiraz listemde yok. İtiraz eden arkadaşlar var. İtiraz mantıklı gibi ama inceledim güçlü bir delil yok. İptal olmasını isterim.Ama zor.
    94.soru: Tehlike sınıfı sorusu: İtiraz listemde yok. İtiraz eden arkadaşlar var. İtiraz mantıklı gibi ama inceledim güçlü bir delil yok. İptal olmasını isterim.Ama zor.
    Yukarıda ''İtiraz listemde yok'' dediklerim hariç diğerlerine (11 adet) itiraz ettim. 8 tanesinde ispatlarım güçlü iptal etmeselerde mahkemede itiraz ederim. hatta yukarıdakilerin hepsine mahkemede itiraz edebilirim. Bu arada 30,47,56 nolu soruları tam hatırlamıyorum. Büyük ihtimalle doğru yaptım.

fatih33 ve lanope bu yazıya teşekkür etti.
  14. lanope

lanope TÜİSAG Üyesi

Öm
    Önce iptaller açıklanır o iptallere göre sınav sonuçları değerlendirilir ben geçen sınavdan 68 aldım gene 68 oldu geçen sınavdada konuştuk ettik beklediğimiz iptallerden sadece 2 tanesi iptal oldu hiç beklemediğimiz 3 tane daha ben iptalleri doğru yaptım 68 le kaldım. 18 mayıs sınavında cevapları aldımda çıktım 69 du 71 alıyorum diye sevindim sonuçlar açıklandı 68 ke kaldım dikekçe verdim bişey çıkmadı dilekçemde sınav kağıdımın ve cevap anahtarımın fotokopisini istedim ama cevabı bile herkese aynı metimi yazıp göndermişler cevap anahtarımıda göndermediler.bu badem bıyıklılar KPSS de aynı şeyi yaptılar öbür tarafta hesaplaşacaz Allahın adaleti burdakine benzemeyecek

denizceren, Ali Üstün ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  15. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bak ben 94 nolu soruyu atlamışım :( aceleyle doğru sorulara yanlış die itiraz etmişim :(
    94 e itiraz ede nvarsa elleri dert görmesin.. 4 e çıktı bence iptal soruları..
    burdan bir iki soru daa iptal kabul görürse yırtarız işalla.. :)
    yoksa ben yuklardaki itirazları düzenleyip davamı açıcam arkadaşlar.

16. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

mahkemeye neden gitmedin dostum?

17. Bianegro

Bianegro Guest

17.inci soru iptal olur gerisi yalan olur

18. lanope

lanope TÜİSAG Üyesi

Gittik dostum ama 1 yıldan fazla sürer sonuçkanması :))

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  19. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

mantıksız bir yorum.. 94 de iptal kesin.. gözümden kaçmış benim.. yönetmelikte var.. en tehlikeli sınıf kabul edilir..

20. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

idare mahkemesine gitmedin mi? 60 günde çözerler aslında ama bellide olmaz tabi..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica