18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Yusuf SOYSAL

Yusuf SOYSAL TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR B KİTAPÇIĞI 16. SORU, HUKUK KURALLARININ ORTAK ÖZELLİĞİ DEĞİLDİR. CEVAP) A YASAMA ORGANI TARAFINDAN KONULMUŞ OLMAK ( BENCE YANLIŞ ULUSLARARASI ANTLAŞMALAR DAHİ YASAMA ORGANININ ONAYINDAN SONRA GEÇERLİLİK SAĞLAR. BU SURU İPTAL OLMALI

Tolga_YILMAZ bu yazıya teşekkür etti.
  2. BekirHarıkcı

BekirHarıkcı TÜİSAG Üyesi

85.soruda 4 boşluktan ziyade verilen cevapta yanlıştır. soruda CO %0.5 kabul edilmiş bu oran CO2 için doğrudur. azami CO için 50 ppm veya %0.005 denilmelidir. bu daha ciddi bir hatadır bence 4 boşluk şeklinde itiraz geri dönebilir. bu hali de göz önünde bulunduralım arkadaşlar..

filizfırat, Halikarnassos, serkan39 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. DEMİRCİ METAL

DEMİRCİ METAL TÜİSAG Üyesi

4. Yusuf SOYSAL

Yusuf SOYSAL TÜİSAG Üyesi

B KİTAPÇIĞI 45. SORU ÇİFT CEVAPLI BENCE A) SİGORTA, D) KAÇAK AKIM ROLESİ O NEDENLŞE İPTAL EDİLMELİ

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. cansu67

cansu67 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba
    C sınıfı A kitapçığındaki 22. soruda İş Sağlığı ve güvenliği risk değerlendirmesi yönetmeliğine göre riskleri analiz ederken kullanılacak yöntemi seçerken esas alınacak faktörlerden değildir diye soruluyor cevap şıkkı c fakat yönetmelikte bu a şıkkına göre iş yerinin kıstasları esas alınır demiyor hatta İşyerinin teftiş sonuçları diye bir ibare var bu resmi makamlarca yapılan teftiş yada denetim sonuçlarına girmez mi bence bu soruda da hata var

6. zekisadii

zekisadii TÜİSAG Üyesi

A Grubu 80. soru 'Şantiyelerde düşme ihtimali olan iskele kenarları ve döşeme boşluklarında alınacak güvenlik tedbiri için hangisi önceliklidir? diyor..
    Burada döşeme boşlukları benim kafamı karıştırmıştı. iskele zemininde ki boşluk gibi algıladım ve ikilemde kalmıştım. Cevap: Korkuluk yapılması . KKD en son çözüm olsada bu soru için Güvenlik kemerini işaretledim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Emvac

Emvac TÜİSAG Üyesi

Özellikle boşluk doldurma soruları adeta kopyala yapıştır mantığı ile hazırlanıp bilimsellikten ve sorgulamaktan uzak şekilde hazırlanmış.
    B kitapçığı 64. soru yönetmelikten aynen alınmıştır. Şöyle ki; "Çalışma ortamı havasını kirleterek çalışanların sağlığına zarar verebilecek atıkların ve artıkların derhal dışarı atılması sağlanır. Boğucu, zehirli veya tahriş edici gaz ile toz, buğu, duman ve fena kokuları ortam dışına atacak şekil ve nitelikte, genel havalandırma sisteminden ayrı olarak mekanik (cebri) havalandırma sistemi kurulur."
    Yukarıda kırmızı ile gösterilen kelimeler aynen alınarak şıklara konulmuş ve bunlar dışında kalan "Ortam havasında azot bulunması" seçeneği soruya eklenerek sözde yanlış cevaba yönlendirme yapılmıştır.
    Ancak "Ortam havasında Azot bulunması" seçeneği kapalı uçlu bir seçenektir. Azotun türü belirtilmemiştir. Azot molekülü mü, azot bileşikleri mi, azot gazı mı?
    Zira yüksek konsantasyonlarda azot boğucu olmaktadır. Yine uygun şartlarda hidrojen ile tepkimeye girerek amonyak gibi fena kokulara sebep olabilmektedir.
    Bu sebeple soru hatalıdır.

DEMİRCİ METAL bu yazıya teşekkür etti.
  8. ilterkilerci

ilterkilerci TÜİSAG Üyesi

C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı B Kitapçığı 49-50-72. sorulara itiraz ettim

ebru_ahmet bu yazıya teşekkür etti.
  9. K.muh.taner

K.muh.taner TÜİSAG Üyesi

Herkes bişe deyip duruyor, kimse hangi sorulara itiraz edelim diye örgütlenmiyor. Arkadaşlar itirazını 3 iş günü yani postaya vereceğiniz tarih önemli, onların eline 3 iş gününde ulaşması sorun değil. Türkiyenin dört bir yanında itiraz edecekler var, illa ankarada olanlardan istemeyelim kendimiz bizzat yapıp gönderelim. Ben mayıs sınavına girip 68 de kaldım. 18 mayıs sınavına giren arkadaşlarla burda o kadar iyi organize olduk ki itirazlar çoktu. Şimdi herkes birşeyler söyleyip duruyor, boş konuşacak vaktimiz yok, soruları kesin ispatlarla kanıtlayarak yapalım. Bir sorunun o kadar değeri var ki bunun sınırda kaldığınız zaman çok iyi anlayacaksınız.

ilterkilerci bu yazıya teşekkür etti.
  10. DEMİRCİ METAL

World dosyası şeklinde yokmu?
    link varsa atarmınız lütfen

Bora Alevok ve mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
  11. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

süper tespit bence kesinlikle itiraz edin kesinlikle iptal edilir soru

12. Chemik

Chemik TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar toplu bir şekilde nedenlerini somut bir şekilde göstererek soruları toplayalım.forum yönetimi yada ankaradaki arkadaşlar itirazı gerçekleştirsin.eminim herkes payına düşen parayı verecektir.

13. YUK-MAK-MUH

YUK-MAK-MUH TÜİSAG Üyesi

B Grubu 55. soru; risk değerlendirilmesi yapılırken hangisine gerek yok der.Cevap sürekli kullanılmayan taşınabilir bilgisayar ile hesap makinesi.. evet sürekli kullanılmayan bir bilgisayara risk değerlendirilmesi yapılamaz fakat süreklilik nedir ? örneğin günde 2 saat kullansam haftada 14 saat yılda 672 saat eder. Yılda 672 saat etkisine maruz kalınan bilgisayarı risk değerlendirilmesine dahil etmez isek neyi dahil edeceğiz? Bence bu soru da yoruma açık kalmış bir soru

14. mehmet güven

mehmet güven TÜİSAG Üyesi

15. erdincdal

erdincdal TÜİSAG Üyesi

ya bakıyorum da öle bi standart yok akşam eve gittimmi bir kaç soru içinde dayanak araştıravcam

16. Bora Alevok

Bora Alevok TÜİSAG Üyesi

neden? isg tüzüğü madde 387 açık havada çalışan vinçlerin kabinleri kapalı olacak diyor...cevap bunu yanlış kabul etmiş...

17. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

itiraz edilmesi gereken bir soru

18. mehmet güven

mehmet güven TÜİSAG Üyesi

sınav komple çok saçma bi sınav olmuş bir zamnlar meb in yaptığı oks sınavlarına gireerdik kim bilir orada ne hatalar yapıldıda haberimiz yoktu

19. DEMİRCİ METAL

teşekkürler .
    dilekçe ve itiraz yazını lütfen mail atarmısın veya burdan yayınla örnek olarak bakalım.lütfen

20. DEMİRCİ METAL

aynen dogruu

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica