18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. SUAT İNAN

SUAT İNAN TÜİSAG Üyesi

Boşluk doldurmayamı geldik C sınıfı iş güvenliği uzmanlık sınavına. Ne biçim sınavdı o ya. Türkçe sınavı gibi. Tanım verilmiş boşluk bırakılmış. Bakıyorsunuz şıklara hepsi uyuyor. KKD ve İş ekipmanı soruları boşluk doldurmalıydı. Ve bütün şıklarda tanıma uyuyor bir tane uymayan yok. Hele mıknatıslı bir soru vardı. Çok merak ediyorum acaba Türkiye de mıknatısla malzeme taşınan kaç iş yeri var. Bu sorular hazırlanırken insanların karşılaşabilecekleri durumların yoğunluğu da dikkate alınmalı.

müslüm63, Ali Üstün ve Alihan DAĞHAN bu yazıya teşekkür etti.
  2. Bianegro

Bianegro Guest

şık değişimi..planlama puko için şık değişimi düşünüyor musunuz

3. Bianegro

Bianegro Guest

valla ben de anlamadım..ne güzel sevinmiştik nötron iptal olacak diye..çoğumuzun da yararına dokunurdu ama onu da ispatladılar..keşke başından ispatını bulsalardı bukadar düş kırıklığı yaşamazdık

Fatma ertan bu yazıya teşekkür etti.
  4. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

nötron sorusunu çok aramışlar çok kişi buna itiraz etmişti ama 83/4 de geçiyomuş.itiraz neye dayandırıldı ki

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. SUAT İNAN

SUAT İNAN TÜİSAG Üyesi

Tanımdaki boşluğu doldurun diyorlar şıklara bakıyorsunuz tümü uyuyor. Tam ezbercilere göre hazırlanmış bir sınav

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  6. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

35 50 51 den şüphem var
    62 de isg tüzüğüne uygun dicekler.. muhtemelen..
    17 de iptal. onu atlamışın :D
    bu durumda 4 soru iptal olsa bana yetecek sanırsam.. iki şık değişimi.. vinç ve oksijen hikayesinde.. biri doğru biri yannış bende, sadeleşir.. aha 4 soruya ihtiyacım var valla.. hayırlısı..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. berfu kimya müh

kasımda da böylemi sorarlar acaba

8. Bianegro

Bianegro Guest

bizim eğitim kurumumuzun 3 şık değişikliği 5 tane iptal önerisi oldu..nötron içinde yoktu..
    şık değişiklikleri( asetilen vinç planlama
    iptaller ( gaz ölçümleri , 4 tane tüzük ) şeklinde oldu

9. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

7 soruya itiraz ettim. benim sahsi görüşüm sınav iptal olmayacak. meri mevzuat dışı sordukları mecburen iptal edecekler. (Aksi taktirde dava açılacağı ve meri mevzuattan soru soracaklarını yazılı olarak beyan ettikleri için) bunun dışında bir de vinç kabini kapalı olmalıdır sorusu %100 iptal olacak bir de PUKO sorusu. diğerlerini bir kılıf olup iptal etmeyecekler. iptal sayısı 10'un altında olacak, sınav da asla iptal olmayacak. tüm itiraz görüşlerini okudum. soruları tek tek mevzuatla karşılaştırdım. tahminim bu yönde.

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  10. Bianegro

Bianegro Guest

umarım puko sorusu şık değişikliğine gitmez...snırım nötron sorusunda bir sorun yok..isig 83/ 4 üncü bendinde tanımlar var

11. Belli bir soru sayısı yok. sınav iptali tamamen komisyonun kararına bağlı. Ama genel olarak 10 iptal ve üzeri sınavın yenilenmesi yönünde bir eğiilim varmış.

12. berfu kimya müh

kalp krizi geçireceğim hepsi doğru çıkıyo

13. Atarlı gülestan

Atarlı gülestan TÜİSAG Üyesi

:D :D
    hayır 17. soruyu bilerek yazmadım ;) iptal olacağını sanmıyorum. ve iptal olacağına gerçekten emin olduğum 3 soru içerisinde 62 numaralı soru var ;) bi yerde 3 bi yerde 4 yazıyor. iptal etmeyipte naapacaklarrr mecburrr :p

14. SUAT İNAN

SUAT İNAN TÜİSAG Üyesi

İsgfrm yöneticilernin dikkatine her pencere açışımda altta 'adobe flash player' yüklemek istermisiniz mesajı çıkıyor. Lütfen bunu kaldırımısınız. ÇOK CAN SIKICI bir şey.

müslüm63 ve Fatih Bozoklar bu yazıya teşekkür etti.
  15. Atarlı gülestan

Ben Çalışma Bakanlığı sayfasından Bakan'a mesaj sekmesinden bir adet mesaj gönderdim bu sınavla ilgili. 10 dakika içinde cevap geldi mail olarak. sizede tavsiye ederim..

16. Bianegro

Bianegro Guest

:DDD

17. berfu kimya müh

10 tane iptal edilecek deniyodu soru kalmadı adam açmış tüzüğü aynısını yazmış yazmış sormuş böyle saçmalık olurmu ya....

18. Atarlı gülestan

Ben Çalışma Bakanlığı sayfasından Bakan'a mesaj sekmesinden bir adet mesaj gönderdim bu sınavla ilgili. 10 dakika içinde cevap geldi mail olarak. sizede tavsiye ederim.. İnsanı insan yerine koyarak bi cevap yazma zahmetine katlanıyolar en azından..

19. Bianegro

Bianegro Guest

ali bey..nolacak bu işin sonu..deliller bir bir kanıtlanıyor..hangi soruları iptal edeceğiz:D..şu puko sorusu neolacak..fikriniz nedir

20. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Sayın Hasan Bey bu yazı senin ve senin gibi düşünenler için
    a.) Her kaynakçıya en az 284 m3 hava düşmelidir.
    b.)Tavan yüksekliği 5m den fazla olmalıdır.
    c.) Kaynakçı mümkün olduğu kadar kapalı alanda çalışmamalıdır.
    d.)Kaynakçının çalıştığı alanlarda hava akımını kesen yapı elemanları olmamalıdır.
    e.) Genel havalandırmaya ek olarak lokal havalandırma kullanılmalıdır.
    f.) Lokal havalandırma hızı 30 m/dk ve kaynağa uzaklığı 60 cm olmalıdır.
    g.) Kaynak işlemi diğer işlerden ayrı ve uzak bir bölmede yapılmalıdır
    Bu maddelerin kaynağı OSHA olduğu söylendi. Türkçe olarak ders, kurs gibi kaynaklarda var.
    Ama dikkatinizi çekeyim DOĞRU kabul edilen 3 madde de bizim yönetmeliklerde yok sadece liste olarak burada var. Yanlış olarak kabul edilende burada doğrular listesinde. Bu soruyunun iptal edilmeyeceğini savunan arkadaşlar DOĞRU kabul edilen maddelerin yönetmelik, tüzük kaynağını bildirebilirler mi? Örneğin 284 m3 'ün. HANGİ TÜZÜK veya YÖNETMELİKTE
    veya A kitapçığı 35. soru radyasyon sorusundaki yanlışı sormuş yani A şıkkı yanlış. peki B,C,D şıklarının doğruluğu hangi tüzük veya yönetmelikte?
    yani adamlar tüzük ve yönetmeliğe bağlı değiller. Bizde adamların bilgi aldıkları yerlerden bilgi alıyoruz ve soruların hatalı olduğunu ve iptali gerektiğini söylüyoruz. Yönetmelik Tüzük harici Kaynaklar OHSAS MMO Teak gibi resmi kurumlarının yayınlarıdır.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica