18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

:DD

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  2. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

bizim baskı altında olduğumuz falan yok gergin olan sensin doğan bey

3. Bianegro

Bianegro Guest

ben de gerginim bazı arkadaşlar da muhakkak gergindir

4. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

A ve B sınıfı uzman sorularında sorun olmayışı ve sadece bizde zamana karşı yarıştırmaları, ayrıca hatalı soru cevaplarla bilinçli bir şeyler yaptılar. Şimdi iptallerle ilgili ne yapacaklarını da önceden kararlaştırmışlardır. Önceki sınavlarla karşılaştırıldığında belki hukuk sorusu belki maden sorusu, hiç beklenmedik iptallerin de geleceğini tahmin ediyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Mustafa AYKUL ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

1000 mi? hani km lerce kuyruk olmuştu.. bi sürü itarz vardı.. binden nolcak.. acıcık.. bu kadarmı toplanabildik.. diğer 29 bin kişi nerde :(

6. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

İnanalım mı? Kendini tutabilir misin? :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Bianegro

Bianegro Guest

abi..bir arkadaş nötron sorunun isig 83/ 4 te bulunduğunu bildirdi..baktım okudum yazdım şuaraya ; arkadaşlar nötron sorununda bir hata yok sanırım bu kötü oldu şeklinde..şimdi ben kötü mü oluyorum..

8. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

co-co2, puko, 284, hukuk, azot sorularında iptal bekliyorum.. nötronda da bekliyordum ama burda yazılanlar kafamı karıitırdı, asetilen ve vinçte şık değişikliği bekliyorum

9. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

oooo yandık o zaman..
    ama tüzük yürürlükte olamaz.. geçici 2 nci madde 6331 den 6 ay sonra iptal.. yani 1 ocak itibarıyla.. senin kurs atmış ve tutmuş :D

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  10. Bianegro

Bianegro Guest

ben de günlerdir seviniyordum nötron iptal şu iptal..deliller sıra sıra ortaya konuldukça hep düş kırıklığı yaşadım..bazı arkadaşların umut verdiği iptallere inanasım gelmiyor..ben de gerçekçi yaklaşıyorum umutlanıp da üzülmeyelim şimdiden önlemleri alalım diye..fakat beni çıkarcı şeklinde düşünüyorlar; doğru yaptığı soruların iptal olmasını istemiyor şeklinde değerlendiriyorlar..fakat alınmıyorum çünki ben kendi niyetimi biliyorum

11. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bence bu tahmin işi falcılığa dönüştü,herkes her soru için işaretlediği şıkların doğruluğunu savunur oldu .Bu da mağdur olan sınav mağdurlarını daha fazla strese sürüklemektedir.Bundan sonra daha sağduyulu yorumlar beklemek daha doğru olur diye düşünmekteyim.Yoksa bu işi kör dövüşü haline sokmanın kimseye faydası yok.

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  12. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Hukuk sorusunda ben de bekliyorum. Hukuk ve motorlu araç klakson soru ve cevapları doğru bile olsa mantığı zorlayıcı. Bu sınava yakışmayan sorular.

13. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Olaya müdahil olmadan dışarıdan bir gözle size durumu aktarayım.

Aynı soruya ben de cevap verdim. Benim verdiğim cevaba kimse kızmıyor. Çinkü ben ilgili mevzatı yazıp, mevzuta göre olabilecek ithimalleri yazıyor, kesin bir ifade kullanmamaya özen gösteriyorum. Zira bunlar benim eldeki delillere dayandırarak yazdığım kişisel fikirlerim.

Siz cevap yazıyorsunuz. "Yok arkadaş bu soru iptal olmaz, olmayacak." Benzeri anlama gelecek mesajlar...
    Böyle keskin, kesin ifadeler yazınca, bu sorunun iptal edilmesini bekleyen kişi mesajınızı okuyunca ne düşünür?

müslüm63 ve Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  14. Bianegro

Bianegro Guest

evet..doğru söylüyosunuz..

15. mestantas

mestantas TÜİSAG Üyesi

4 iptal 2 şık değişimi sana göre hangi sorularda yazarsan sevinirim

16. Bianegro

Bianegro Guest

vinç ile asetilen bana asetilen -1 katıyor..vinç hepsi yapmıştım puan alamıyorum
    1- puko yanlış
    2-gaz ölçümleri doğru
    3- kaynak 284 doğru yapmıştım
    4- emniyet yüksekliği 3 metre yapmıştım

17. Mert B.

Mert B. TÜİSAG Üyesi

asetilen sorusunda şık değişikliği gibi bişey yok..olsa olsa iptal olur..çünkü çoğu yerde ilk asetilenin açıldığı belirtiliyor.ama bazı özel durumlarda önce oksijen açılıyor.VİNÇ SORUSU DIŞINDA ŞIK DEĞİŞİKLİĞİ OLMAYACAK

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  18. Bianegro

Bianegro Guest

vallaha iyi olur:D..

19. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar asetilen sorusunda bende önce asetilen açılır demiştim.Ancak bu soruda forumdakiler hala ikiye bölünmüş durumda.Doğan Bey size göre bu soru kesin önce oksijen açılmalı şeklinde yorumlamışsınız ve bunu da kesin şık değişecek demişsiniz sürekli.Bu kadar farklı görüş arasında nasıl emin olabiliyorsunuz?

20. Bianegro

Bianegro Guest

önce oksijenin açıldığı durumlar özel durumlar olarak geçiyor...soruda kesme ve kaynak işleri şeklinde soruyor
    kesme işlemi kaynak işlemlerinde özel durum statüsüne girdiği için..soruda özel durumu belirten tüyo olarak kesme işlemini vermiş bizim kesme kavramının aynı zamanda özel durum olup olmadığını anlamamızı istediler şeklinde düşündüğüm için bu şekilde düşünüyorum

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica