18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

yarın salı, çar..aslında cuma günü yaysalar şu açıklamaları..cumartesi pazar çalışmıyorlar..pazartesi başlayıp yahut yetiştirmeleri enteresan olur..bunlar cuma günü bitirir pazartesi yayınlarlar..ama ne gerek var..

2. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Tamam kızma biz aynı taraftayız. Biraz takılayım dedim. Biraz cömert ol rakamları yükselt. :)

3. bunlara göre 66+6=72

4. Bianegro

Bianegro Guest

hayır kızmadım:D..gerçekçi yaklaşımlar önemlidir..şimdi bu adamların inat yapma ihtimalleri var, ben zaten suana kadar kendi görüşüme göre konuşmadım ki, soruları incelemeye alacak kişilerin nasıl düşünerek itiraz edilecek sorulara nasıl kılıflar uyduracaklarını tahmin etmeye çalışarak..çoğumuz bunu düşünmüştür aslında..mesela şu kaynak sorusu..hakkaten tüzüğümüzde yönetmeliğimizde 284 5 metre yok..adamlar dayanak olarak bu verilerin bulunduğu farklı kaynakları gerekçe olarak gösterirlerse biz napacaz..işte bunun gibi..ama basım hatası olan bir gaz ölçümleri sorusuna, bir puko ya vince mümkünatı yok kılıf uyduramazlar..işte bunun gibi..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

burada aldığı derecenin üzerine ama yüzeysel ama benim gibi stresler altında hesap değerlendirme yapmayan yoktur diye düşünüyorum...

6. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum bu yolladığın dosyada banko 4 soru iptal.. 2 tanesinden min değilim.. diğerlerinin de dayanakları doğru ise iptal olur..
    9 iptal hala bana umutsuz geliyor :(

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Bianegro

Bianegro Guest

evet ben de inceledim...hele ki değiştirebilir parçalar ifadesinin iptal olma olasılığı hiç yok

8. Bianegro

Bianegro Guest

fakat yine de koray bey doğru konuları ele almış..iptaller koray beyin paylaştığı sorular içinden olacaktır..şansımız varsa tüzükler devreye girer iptal sayısı artar..aksi taktirde benim de umudum bayağı bir kırılıyor

9. Bianegro

Bianegro Guest

uygulama koordinatörü ve hukuk sorusuna yoğun itirazlar oldu..bu konularla ilgili neler olabilir..iskele dengesinin de delili ortaya çıkartıldı..ondan da umudu kestik

10. mestantas

mestantas TÜİSAG Üyesi

Iskele sorusunda nasil baglanarak indirilecegi yazmamis.o sijta yanlis.yani iki sik yanlis iptal.yoruma dayali.

11. Atarlı gülestan

Atarlı gülestan TÜİSAG Üyesi

Kafanızı yormayın bu kadar arkadaşlar 5 iptal 2 şık değişimi ;) o kadar çok iptal edilmesi gereken soru var ki burada da tartıştığımız... kendi kafalarına göre soru seçip iptal etme lüksleri yok..

12. mestantas

mestantas TÜİSAG Üyesi

Evet herkes kendi yanlis yaptiklarini iptal ediyor degil mi?

13. Bianegro

Bianegro Guest

iskele dengeleri sorusu..iskelenin bağlanması umarım iptal edilir

14. Bianegro

Bianegro Guest

ali bey..sizin iptal düşünceleriniz merak ettim..ben 2 şık değişimi 4 tane iptal bulabiliyorum..bir türlü şu rakamı çoğaltamıyorum

15. bence şık değiştirmede olmayacak, şık değişecek soru iptal edilecek...

16. yalçın06

yalçın06 TÜİSAG Üyesi

soru hazırlama teknikleri diye birşey var.. bu kadar amatör sınav mı hazırlanır ? a grıbunda bir sorunun cevabı 5-10 soru önceki sorunun tanımında vardı :s gerçekten hayret verici. geçen sınavda da da iptaller vardı bu sınavda daha çok iptal olacak gibi. kimse kalkıpta bunlara birşey demiyomu. adayların elindeki tek şey sorulara itiraz edip iptal olması için dua etmek oluyo. ben bu sınava çok hazırlanmadım iş yoğunluğumdan dolayı 60-65 arası doğru yaptım. geçemezsem kasıma iyi hazırlanırım diyordum fakat bu soruları görünce bilmekte bi işe yaramıyor.

kursta bir hoca vardı. sınav sorularına itiraz edenlere karşıydı. adam 68-69 da kalmış itiraz ediyo böyle insanlara çok kızıyorum diyodu. etik olarak baktığımda hocaya hak vermiştim ama şimdi sınava girince herşeyi gördüm...

hakkımızda hayırlısı olsun artık diyecek fazla birşey yok..

17. Bianegro

Bianegro Guest

sınavda zorlayıcı şıkların bulunduğu soru sayısı bihayli fazlaydı bu durum adaptasyonumuzu dağıttı amaçları da bu idi..bazı soruların nereden geldiğini hangi kaynaktan çıktığını bile tam tespit edebilmiş deiliz..

18. zorakiKullanici

zorakiKullanici TÜİSAG Üyesi

Nötronlar plastik malzemeler tarafından soğurulur. TAEK'in yazısına göre de bu bilgi yanlış değil, sonuçta hidrojence zengin ortamlarda (plastik = karbon + hidrojen diyebiliriz) demiş. Dolayısıyla o soru iptal olmaz.

19. Bianegro

Bianegro Guest

tamam ..isig tüzük83/ 4 üncü bendinde tanımlar yeralıyor..alfa tanımının doğruluğunu bulamadık..alfa bulunursa soru iptal olmaz..

20. Bianegro

Bianegro Guest

emre bey..geçen yılki raporlara merak ettim baktım..şık değişimleri oldu..b dereceli sınavda şık değişimi yapıldı..ama bazen gülüyorum bu adamlar doğru şıkkı bulamazlar direk iptal ederler diye:D

Emre YİĞİTARSLAN bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica