18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

evet emre bey suan bakıyorum..mayıs 18 sınavının a kitapçığı 26.ıncı soru
    isg yönetim sistemleri hatalı olduğu üzere iptal edilmiş..şık değişikliğine gitme ihtimali vardı fakat iptal edilmiş..bu bana moral verdi

2. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Pükoyu yazın +1
    Co2 yi yazın +1
    Korkuluk 3-4 metre yazın +1
    Vinç 1-3 şıkkını yapan yazsın +1
    Oksi-asetilen B şıkkı yapanlar yazsın +1
    Nötron sorusu yazın +1 (soruda iki cevap var taek bu işi bitirir)
    Tavan yüksekliği 5 metre sorusu yazın +1
    Bunların yanında iptali yüksek olasılıklı :
    -Azot sorusu
    -Yapı işleri güvenlik yön A grubu 81.soru cevap 2.şıklı
    Bunların yanında çok az olasılıklı :
    -A grubu 6.soru hukuk kuralları
    -Hesap makinası sorusu

Şöyle yazayım tekrardan pükü oksi-asetilen ve vinç iptal olmazsa sınav kesin davalık olur çok net söylüyorum.

emsalsiz_, ALİRIZA ARSEVEN, fatih33 ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Hasan Bey 30. sorunun iptalini sana ispat ettim diye hatırlıyorum. Hani Yönetmelik diye soracaklardı da yanlışlıkla Tüzük diye sormuşlardı. (Yangın söndürme ekipmanı ). Sende tamam demiştin. +1 ekle İPTALlere

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  4. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

pardon Doğan Bey

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Koray sana katılıyorum..
    Zira mayıs sınavına girip de iptal edilmesi gereken daha fazla soru beklerken hüsrana uğrayan biri olarak bu sefer üstelik çok daha fazla sorunun yanlış olduğunu da göz önünde tutarsak ve 10 soru ve üzeri yanlış soru olduğu kabul görürse sınavın tümünün iptal edilmesi gerekeceğinden ötürü 9 soru iptal edilip bir kaç ta sorunun cevap şıklarının değişimi yoluna gideceklerini tahmin ediyorum ki kuvvetle ihtimal durum bu şekilde görülüyor.
    9 sorunun iptal edilmeyip daha az sorunun iptal edilmesi ve şık değişiminin yapılmaması kendilerini komisyondaki kişilerin mahkemelerde çok zor durumlarda kalmalarına sebep olacaktır... Bu sefer bunu göze alamayacaklarını düşünüyorum...

CemalDemir, senizz, Hüseyin Bozdoğan ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Ali Üstün ve Doğan Hasanoğlu,
    Dikkat ettiyseniz Koray kendi itirazlarını koymuş ve 10 soruya itiraz etmiş. Bunların 9'u iptal olur demiyor kendi itirazlarından başka diğer sorulara da itiraz eden başkalarının sorularıyla birlikte iptal sorusu 16-17 taneye kadar çıkıyor. 16-17 sorudan 9'unun iptal olabilme ihtimalinden bahsediyor ki bu da imkansız değil. Bir de buna şıkları değişebilecek soruları eklersek neredeyse 20 soru oluyor. Evet 20 sorunun iptal edilecekse edilsin deriz ancak bu sefer de sınavın iptali gündeme geldiğinden buna da cesaret edemeyecekler yine geçen mayısta yaptıkları gibi en az 13 soru iptali gerekirken bunu 5 ile sınırlandırdılar bu sefer de en fazla 9 ile sınırlandırırlar diye düşünüyorum (şahsi görüşüm)...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

emsalsiz_, Ali Orhan, Ali Üstün ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. Bianegro

Bianegro Guest

evet..mayıs ayındaki iptallere baktım 5 tane iptal olmuş şık değişikliği yapılabilecek birtane soruyu dahi iptale çevirmişler..evet..sınavın mahkemeye kadar gidilerek iptal edilme riskini ortadan kaldırmak için ellerinden geldiği kadar iptale başvuracaklar gibi duruyor..

CemalDemir ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  8. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

doğancım azmıne hayran kaldım uzman olunca işverenıde delirtirsin sen :p

emsalsiz_ ve Ali Orhan bu yazıya teşekkür etti.
  9. Bianegro

Bianegro Guest

3 iptal olur dedik egoist dediler..millete uyduk şimdi siz böyle söylüyorsunuz:D

10. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık hesabı... Millete de yaranılmıyor değil mi?:)

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  11. adnanyildizz

adnanyildizz TÜİSAG Üyesi

Aslında bu soruları hazırlayanlar biz bu sınava girenleri nasıl düşürüp,çelişkili,karmaşık bir sınav hazırlarız diye çok fazla konstre olmuşlar, ancak kendi hatalarını görememişler.İptaller şüphesiz yaşanacaktır.Ancak kimsenin beklemediği iptallerde olabilir. Mayıs sınavına girip 69 alanlardanım. Hiç tahmin etmediğim 3 soru iptal edildi. Toplamda 5 soru iptal edildi. Ben 4 ünü doğru 1 ini yanlış yapmıştım..Yani bana yaramadı, İnşallah kökten iptal olur,rezalet bi sınavdı, bakalım hayırlısı olsun herkes için.

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  12. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

A grubu 50.soru şu 5m.sorusu.yeteri kadar itiraz olduysa iptal olabilir kanısındayım.Daha önce katılmıyordum ama bu şartlar ne tüzükte ne yönetmeliklerde var ders bilgilerinden alınmış sanırım. Kanımca 4 seçenekte doğru.hem genel hem lokal havalandırma yapılmasınının gerekliliğinden bahsediyor.Mutlaka sözcüğü olsada olmasada herikisi yapılmalıdır diyor. ve yine dört seçenekte doğrudur ve inşallah yetri itiraz yapılmıştır.

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  13. Bianegro

Bianegro Guest

evet..5 tane iptalin 3 tanesi baktım onlara tamam iptal olabilcek sorulardı fakat yapılmayacak cinsten olmayan sorulardı..çoğu kişi de doğru yapmıştır o soruları..örneğin bu sınavdaki acil durum kapılarında döner kapılar maddesi..o soruyu çoğumuz yapmışızdır fakat adamlar bunu düşünerek ve itirazları değerlendirerek iptal kotasına bu soruyu dahi koyabilirler..bu da iyi olmaz

14. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

ayrıca A,B ve işyeri hekimliği sınavlarında nerdeyse hiç sorunlu soru yok gibi.Neden C grubu sorularında sıkıntı var anladınız mı?

Tolga_YILMAZ bu yazıya teşekkür etti.
  15. Bianegro

Bianegro Guest

soruları hazırlayan komisyonun beceriksizliği deil işte bunun kanıtı..onların kastıdır bu..bilinçli yaptılar..

Tolga_YILMAZ bu yazıya teşekkür etti.
  16. adnanyildizz

Giren sayısı çok ondanmı?
    Yoksa kursların pasta payı?
    Yasa ertelendi?
    C sınıfları A ya bakamıyor danıştay yürütmeyi durdurdu?
    Yoksa kendi adamlarına sorumu verdiler?

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  17. Bianegro

Bianegro Guest

ben açıkçası fikir yürütemiyorum..fakat kendi adamlarına soru verdikleri kaçınılmaz..verdiler..ahiretimi bile feda edebilirim bu konuda

ALİ ULVİ ÖZÇELİK ve Tolga_YILMAZ bu yazıya teşekkür etti.
  18. adnanyildizz

Çünkü bende şaşırdım,sınavdan sonra sen kalk 89 soruyu(sorular paragraf gibi) nasıl akılda tutulur daha sınav sorularının kitapçığı yayınlanmadan.sen pazar akşam nette yayınla ilginç,her sınav öyle olmuş

pasatchm ve Tolga_YILMAZ bu yazıya teşekkür etti.
  19. Bianegro

Bianegro Guest

evet..bazı arkadaşlar kitapçıklar sınav sonundan 1 saat sonra verildiğini söylediler..bu da bence planın bir parçası..bazı sınıflar kitapçıkları verdi ki işte sizin gibi bu durumu farkettimiz zaman bahaneleri hazır olacak değil mi: öyle bir şey olamaz biz kitapları dağıttık sınavdan bir saat sonra..o arkadaşlar yayımlamıştır şeklinde..vay çakallar

20. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

sınav gününden bugüne kadar araştırıp öğrendiğim bilgilere istinaden, iptal edileceğine itimal verdiğim altı soru bulunuyor. İki sorunun ise cevap şıklarının değişebileceğini düşünüyorum.

İlk günlerde herkes gibi daha fazla iptalin olacağını ben de düşündüm. Ancak, bakanlık yayımladığı eski tüzüklerin kaldırılmasına dair tüzük tasarıları ile, sınavda mer'i mevzuat konusunda hiçbir yanlış yapmadığını düşündüğünü gösterdi. Mer'i olmayan mevzuattan sorulduğu iddialarını dikkate almayacağının mesajını dolaylı olarak verdi. Bazı soruların cevapları ise beklenmedik şekilde tüzüklerden bulunabildi.

Neticenin herkes için hayırlı olmasını dilerim.

emsalsiz_, foodengineer01 ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica