18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

yani 2+6 mı demek istediniz

2. adnanyildizz

adnanyildizz TÜİSAG Üyesi

Bu neki hasanım Hakimler savcılar sınavında bi önceki sınavda 60 alan derecemi yapmıştı karı-koca..Tam hatırlamadım... isg,KPSS bunlar boş,o kadar millet bas bas bağırıyor ama duyan yok,aslında duyuluyor,ne diyim allah belalarını versin.

Tolga_YILMAZ bu yazıya teşekkür etti.
  3. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Evet, 6 soru iptali ve 2 cevap şıkkı değişimi. Toplam 8...

foodengineer01 ve Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  4. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar yaptığım çalışmalara göre:
    A grubu sorular için ;

%100 İPTALİ GEREKENLER------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-----35.SORU-----------------------------------İSİG Tüzüğü83 madde 4.fıkrasında gama ve x ışınları için kurşun beton ve benzeri beta ışınları ve nötronlar için plastik ve benzeri malzemeden yapılmış paravanaların konması gerektiği açıkça yazılmış.tüzükte yazılanlarda taek bilgilerine göre yanlış ama tüzüğü dikkate aldığımızda beta yanlış şık alfa hakkında bilgi yok.Ama Taek bilgilerinde Alfa şıkkı da doğru.bu nedenle bu soruda iptal listesindedir.BÜYÜK OLASILIKLI İPTAL(ALFA GİRİCİLİĞİ İLE İLGİLİ TÜZÜK GÖREMEDİĞİM BAŞKA BİLGİ YOKSA)

--------43. SORU ----- KESİN İPTAL.....dört şıkta doğrudur.İSG risk değerlendirme yönetmeliğinin 8 maddesine göre
    a şıkkı n fıkrasında
    b şıkkı o fıkrasında
    c şıkkı h fıkrasında
    d şıkkı ı fıkrasında yazılıdır.KESİN İPTAL GEREKTİRİR.

-------85.SORU----------------------------- KESİN İPTAL............ dört şıkta yanlıştır.doğrusu 19/2/0,05 olmalıdır.
    dOGRU CEVAP ŞIKKI BULUNMADIĞI İÇİN KESİN İPTALİ GEREKTİRİR.

------50.SORU---------------------------------YAPTIĞIM ÇALIŞMALARDAN SONRA
    Sorunun cevaplarıa ne tüzükte nede yönetmeliklerde var. Bulamadım ders notlarında var burada da hem genel hem de lokal havalandırma yapılmalıdır yazıyor. Tek fark ‘mutlaka’ sözcüğü.bu da her ikisinin yapılmasını engelleyen değil pekiştiren bir kelime……KESİN İPTAL OLMALI…………….

CEVAP ŞIKKI DEĞİŞİKLİĞİ YAPILACAKLAR:--------------------------------------------------------------------------------------------------

------58. SORU----------------------------------İSİG Tüzüğüne göre I ve III şık doğrudur,buna göre de doğru cevap şıkkı B seçeneğidir. ancak kabinlerin kapalı olması tedbir değil durumdur savunmasına gidemezler tüzükte neyse o yazılmış.KESİN ŞIK DEĞİŞİKLİĞİ C ŞIKKINDAN B ŞIKKINA........

ŞIK DEĞİŞİKLİĞİ YA DA İPTAL OLMASI OLASILIĞI ÇOK YÜKSEK OLANLAR%99,9

-------17.SORU--------Dogru cevap B ile C gibi görünüyor.Doğru şık olarak verilen A şıkkı yanlışta olabilir.tam emin olamadım. şık değişikliği ya da iptal uygulanabilir.bu çok iyi bildiğim bir konu değil.

-------51SORU--------Kaynakların büyük çoğunluğunda oksijenin önce açılacağı belirtilmektedir.Bazı kaynakta makinalarında asetilenin açılacağıda belirtilmekte.Ancak MEB egitim derslerinde kesinlikle oksijenin açılması gerektiğini belirtmişler.
    BÜYÜK OLASILIKLA ŞIK DEĞİŞİKLİĞİ A ŞIKKINDAN B ŞIKKINA hatta İPTALDE GELEBİLİR.--

------59 SORU-----------------------Bu soruda yanlış arandığı için B şıkkındaki cevap yanlışlığa işaret ederek doğru cevap olmasına ragmen A şıkkının hiçbir anlam ifade etmemesi sebebiyle iptal olması yüksektir.
    B SORUNUN İPTAL OLACAĞINI SANIYORUM.

YORUMLAMAYA AÇIK İPTAL OLMASI MUHTEMEL SORULAR

--------6.SORU------------------- YORUMA MÜSAIT KESİN CEVAP VERİLEMEZ.

--------62.SORU------HANGİ TÜZÜĞE GÖRE DİYE SORMADIĞI İÇİN CEVAP ŞIKLARI İÇİNDE 3m.OLMASI NEDENİYLE İPTALE YAKIN DURUYOR.

--------63.SORU-------kÖPÜK CO2 VE KKT TANIM ÇOK AYIRICI DEĞİL İPTAL OLABİLİR.

GEREKSİZ İTİRAZLAR:

1. SORU BERBER CEVABI
    20.SORU:RİSK DEĞERLENDİRME UZMANI DİYE BİRİ YOK.
    22.SORU:İŞYERİ KISITLARI YÖNETMELİKTE AYNEN YAZIYOR.
    9.SORU DOĞRU ŞIKKI BULMAMIZI İSTEDİĞİ İÇİN YANLIŞ ŞIKKIN YANILTICI OLMASI NORMAL
    73.SORU TÜZÜKTE AYNEN YAZIYOR
    75.SORU CEBRİ KURULMASI MECBURİYETİNİ SORUYOR.
    77.AYNI ANLAMA GELSEDE YÖNETMELİKTE YAZMIŞ
    78.TABAN YUMUŞAK VEYA ZAYIFSA DİYE BAŞLAMASI GEREKİRDİ AMA..........
    81.YÖNETMELİKTE ÇOK DOLAMBAÇLI DA OLSA NET OLMASA DA UYGULAMA K. İŞARET EDİYOR
    82.SORU TÜZÜKTE AYNEN YAZIYOR
    90.ORİJİNAL METİNDE KALITSALLIKTAN BAHSEDİYOR.GELENEKTEN DEĞİL.
    91.'ÇALIŞAN,İŞYERİ YA DA İŞ EKİPMANINI ZARARA UĞRATMA POTANSİYELİ OLAN OLAY' SÖZÜNDE ANLAMSIZLIK VAR AMA KANUNADA AYNI ANLAMSIZ ŞEKİLDE YAZILMIŞ.ASLINDA İPTALİ GEREKEN BİR SORU AMA................

18.ağustos. 2013 C sınıfı iş güvenliği sınavından önce yapılan sınav uygulama duyurusunda 5 adet hukuk 10 adet sağlık 15 isg konuları 30 mevzuat 40 teknik alanda soru sorulacağı bildirilmişti. Ancak sınavda en fazla 2 hukuk 3 sağlık 7 isg sorusu 66 mevzuat sorusu sorularak yanıltıldık bu sınav tekniği hakka,hukuka uygun mudur değilse ne yapmam gerekir.saygılarımla..

BU çalışmalardan sonra eğer adil ve gerçekten tarafsız akademisyenlerden bir komisyon inceliyorsa

17-35-43-47-50-59-85. soruların iptali 51 ile 58.sorularda şık değişikliği yapması gerekir.6-62-63 sorularıda yoruma açık. Ama bu kadar çok iptal yapmazlar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

senizz bu yazıya teşekkür etti.
  5. Bianegro

Bianegro Guest

haberim olmadı, yanlız çok iğrendirici olaylar dönüyor siz daha net farkındasınızdır

6. senizz

senizz TÜİSAG Üyesi

Durum böyle olunca inanın insanın çalışası da gelmiyor... Ne çalışması hiç birşey yapası gelmiyor! Bu düzensiz düzen olduğu sürece daha neler olur bu ülkede kim bilir...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Tolga_YILMAZ bu yazıya teşekkür etti.
  7. Bianegro

Bianegro Guest

muhtemelen
    1-puko
    2-gaz ölç
    3-emniyet yük
    4-kaynak 284
    5-hukuk
    6-herhangibi biri

8. Sorgulayan Adam

Üzerinde tartışma olmasın diye yazmak istememiştim. Herkes kendi işine yarayan soruların iptalini istiyor düşüncesi ile yaklaşılması rahatsız edici olur. Sınavdan geçmem iptal edilecek veya cevabı değişebilecek sorulara bağlı değil. Ben burada öğrenmek için bulunuyorum. Bakmanız için soru numaralarını veriyorum.
    İptal edileceğine ihtimal verdiğim sorular: A Kitapçığı 17-50-59-62-85-99
    Cevap şıkkı değişimi olabilecek sorular: 51-58

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  9. Bianegro

Bianegro Guest

:D..evet maalesef öyle düşünüyorlar..sizin önerileriniz +1 puan daha çok işime yarıyor bu arada..umarım öyle olur

10. vey

vey TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bir şey danışacam size a kitapçığı 5. soruyu nasıl yapabildiniz çok detay değilmiydi

11. Bianegro

Bianegro Guest

bu soruyu yapmak mantıktan ziyade anlık irade işi..çok detaylı şıkları vardı..ben sorunun soruluşunda hile sezdim kaza sebepleri deyince düşme kesme kırma hep kaza sonucu dedim kaza sebebi değildir şeklinde düşündüm ve c yi işaretleyerek yanlış yaptım

12. Sorgulayan Adam

Eğitim kurumunda özellikle TUİK 2011 verilerine göre kaza istatistiklerine değinildi. Çünkü hatırladığım kadarıyla bu istatistiklerle ilgili 18 Mayıs sınavında A ve B gruplarında birer soru vardı. (En çok kaza ve meslek hastalığı yaş gurubu)

13. aybükemst

aybükemst TÜİSAG Üyesi

Bende ayni durumdayim:((

senizz ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  14. Bianegro

Bianegro Guest

hiç belli olmaz..bakarsınız 8 iptal gelir iki adet de şık değişikliği olacak 62 hatta 61 dahi kurtarabilir

15. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

inşallah öyle olur. Ayrıca ben Bimere ve Cumhurbaşkanlığına sınavdaki konu dağılımına riayet edilmediğini 2 sınav hakkının az olduğunu ve 2. kez eğitim alınması gerekiyorsa bunun ücretsiz olmasını istediğimizi belirttim :) Artık güler geçerler mi bir şeyler yaparlar mı bilemem. Bu yazıları ciddiye aldıklarını bile düşünmüyorum ama denemekten zarar gelmez.

foodengineer01, yiğitoğlu ve Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  16. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

ya herkez bu sınavı hazırlayanları salak yerıne koydu ilk günlerde 15-20 soru ıptal sınav iptal dedi millet ama gün geçtikçe itirazlar azaltı 2-3 iptale düştü kımbılır yarın bır kalkarız iptallik soru hiç yokmuş tüh deriz şimdi ettilermi bizi maymun düşürdüler birbirimize şimdide keyıflı keyifli gülüyorlardır bizi salak yerıne mı koydular ne vallahı ben anlamadım bu işten bişey anlayan varsa berı gelsin

17. denizceren

denizceren TÜİSAG Üyesi

sayın bakan Faruk ÇELİK beye twıtterdanda yazsakmı acaba arkadaşlar ne dersiniz?

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  18. Bianegro

Bianegro Guest

yazan yazdı..siz de yazın:D

19. Bianegro

Bianegro Guest

evet...verilen çok kısa vadeli eğitim programına karşılık uzun çalışma süreci, bunlara karşılık ramaklık kadar kısa bir sınav...artık saçmalığı mı desek..bukadar uyduruktan olmamalı..kızmayın bana:D

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  20. Bianegro

Bianegro Guest

yok hayır..asıl aksişiği ta başından beri ben yaptım fakat sonunda imana geldim..iptaller gelecektir..öyle 5-6 iptaller kurtaramazlar..789 tane iptale bunlar mahkum..üstelik şık değişikleri de cabası hatta şık değişikliklerini bile iptal eder bu beceriksizler..

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica