18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mimpolat

mimpolat TÜİSAG Üyesi

bence sizde edin birşey kaybetmeyiz

DEMİRCİ METAL bu yazıya teşekkür etti.
  2. Cetin toker

Cetin toker TÜİSAG Üyesi

SELAM

itiraz etmek için örnek bir dilekçe metni varmıdır bu konuda yardımcı olurmusunuz

teşekkürler

3. erkan güzel

erkan güzel TÜİSAG Üyesi

hatalı ve eksik soru ve şıklarla ilgili benim çıkardığım sorular :
    b kitapçığı
    7,48,49,57,58,70,72,74,79,92

4. Cetin toker

Cetin toker TÜİSAG Üyesi

SELAM

itiraz etmek için örnek bir dilekçe metni varmıdır bu konuda yardımcı olurmusunuz

teşekkürler

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bora Alevok

Bora Alevok TÜİSAG Üyesi

ağzınıza sağlık dünden beri CO deniyor ve o da 0,005 max olmalı diyorum..0,5 CO2 ve soruda yok...

6. mesut karakuş

mesut karakuş TÜİSAG Üyesi

47. soruya itiraz nedenimiz aşağıdaki gibidir:

İşçilerin Eğitimi ve Bilgilendirilmesi

Madde 8 — Elle yapılan taşıma işlerinde, işçilerin bilgilendirilmesi ve eğitimi ile ilgili olarak aşağıdaki hususlara uyulacaktır:

a) İşveren, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinin 10 uncu maddesindeki hususlarla birlikte, bu Yönetmelik uyarınca sağlık ve güvenliğin korunmasına yönelik alınan tedbirler hakkında işçileri ve/veya temsilcilerini bilgilendirecektir.

İşveren, elle taşıma işlerinde işçiler ve/veya temsilcilerine taşınan yükle ilgili genel bilgileri ve mümkünse yükün ağırlığı ile eksantrik yüklerin ağır tarafının ağırlık merkezinin yeri hakkında, kesin bilgileri vermekle yükümlüdür.

b) İşveren, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinin 12 nci maddesindeki hususlarla birlikte, bu Yönetmeliğin eklerinde belirtilen hususları da dikkate alarak, yüklerin doğru olarak nasıl taşınacağı ve yanlış taşınması halinde ortaya çıkabilecek riskler hakkında işçilere yeterli bilgi ve eğitim verecektir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Talat ARICI

Talat ARICI TÜİSAG Üyesi

bencede sınavın iptali gerekiyor. gerek bu sitede, gerek eğitim kurumlarında,gerek bakanlık personelinde, gerekse piyasada çalışan A, B, C sertifikalı bilir kişiler yokmu? hiç mi kimse değerlendirmiyor sınavı? gerçekten çok merak ediyorum...

8. deniz doğan

deniz doğan TÜİSAG Üyesi

ben tüisag başkanı levent beye mesaj attım bu konuda bi buluşma ayarlanması için ben Ankaradayım ve buluşmaya varım.

Esvet SARICAN, Aydın AYDEMİR, mrvsnt ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. Bora Alevok

Bora Alevok TÜİSAG Üyesi

bununla ilgili bir mevzuat var mı itiraz için dayanak yapalım...

10. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

ANKARA SES VER ANKARA KAÇ KİŞİ VARSINIZ FORUMDA YARIN BULUŞULUYOR MU?

11. tasan

tasan TÜİSAG Üyesi

kesinlikle ben bugün arkadaşımla oturup en az 5 soruya itiraz edeceğim yalnız ankaraya nasıl ulaştırırız bilmiyorum?

Yarın itiraz edebilirsek soruları paylaşacağım...dilekçesi ile beraber inşallah....

mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
  12. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar itiraz edilecek soru sayısını belirleyelim ve herkese soruları dağıtalım maximum 15 soru vardır burda 15 kişide vardır herkes bir soruya itiraz ederse olay biter isterseniz başlayalım bu konuyu da bir arkadaşımız yönetsin ona uyalım

13. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Çok teşekkür ederim deminden beri yırtınıyorum siz cevapladınız. Levent Bey gerçekten samimi ve bizim yanımızda olan bir insan sizden güzel haberler bekliyoruz Deniz Hanım.

14. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Deniz Doğan hanımefendi Ankaradan cevap verdi yokmu başka Ankaradan kimse evet Ankaradaki arkadaşlar?

Zeyynep bu yazıya teşekkür etti.
  15. Talat ARICI

Talat ARICI TÜİSAG Üyesi

hocam itiraz dilekçenizi iadeli taahhütlü gönderirseniz postaya verdiğiniz tarih baz alınır ve resmi kurum olduğu için bakanlığın kabul etmeme gibi bir ihtimali olmaz.

tasan bu yazıya teşekkür etti.
  16. Yusuf SOYSAL

Yusuf SOYSAL TÜİSAG Üyesi

B KİTAPÇIĞI 72. SORU YÜKSEKTA ÇALIŞMADA SINIR TÜZÜKTE 4METRE, YÖNETMELİKTE 3 METRE O NEDENLE BU DA İPTAL OLMALI

17. yldrm

yldrm TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar şimdi kaç soruya itiraz ediyoruz?

dayanakları ile paylaşırsanız Ankara 'daki arkadaşıma mail yolu ile iltebilirim. Kendileri elden teslim edebiliriler.

18. Talat ARICI

Talat ARICI TÜİSAG Üyesi

Ankarada ki buluşma için site yönetiminin organizasyonu gerekiyor. bende Ankaradayım bende organizasyona katılabilirim.

19. özgür-efe

özgür-efe TÜİSAG Üyesi

tamam edelim hep beraber

20. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben aklımdakileri şimdi yazıyorum öncelikle 4 yıllık çalışma süresinde yaş belli değil 2) kemer 4 metre mi 3 metre mi hangi tüzüğe göre 3) biyolojik risk sonrası müdahale sorusu 4) hukukun yasama tarafından iddia edilen soru 5) güven beyin ağırlıkla ilgili verdiği yanlış bilgi sorusu 6) karbonmonoksitin 0.05 olması gareken 4 boşluklu maden sorusu 7) vinç sorusu 8)puko sorusu 9) azot sorusu aklımdakiler bunlar bunlara ekleyip hemen paylalştıralım benceee

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica