18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

işalla

2. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

İki değil bir çalışanı bile olsa kapsama girer. Soruda hata yok bence.

3. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

Ben ergonomi sorusundaki mouse tutus seklinin 90 derece oldugunu biliyorum birkac soru cozdum ama sinsvda isaretledim yanlismis kime inancam soru bankamsmi bunlara mi

4. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu iptal olabilecek ya da şıkları değişecek olan sorular 2 eylül tarihinde nereden ilan edilecek?
    meb mi? isggm mi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. efe64

efe64 TÜİSAG Üyesi

her ikisindede yayınlanır.iyi haber tez duyulur zaten :) anında haberimiz olur..

6. MEB sitesinden

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

inşallah dilediğimiz gibi olur herşey.teşekkürler cevaplarınız için...

8. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

e="yagmurceylin001, post: 86981, member: 53734"]Ben ergonomi sorusundaki mouse tutus seklinin 90 derece oldugunu biliyorum birkac soru cozdum ama sinsvda isaretledim yanlismis kime inancam soru bankamsmi bunlara mi[/quote]
    Koray bey banada bi cevap verseniz bu soruya da cok takıldım

9. kapt_gokhan

kapt_gokhan TÜİSAG Üyesi

sorular açık olmayıp sanki başka dilden tercüme eder gibi cümle hataları vardı, kaldırılan mevzuattan çıkan sorularda cabası. yazık emeklerimize

Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  10. Koray bey banada bi cevap verseniz bu soruya da cok takıldım[/quote]

Valla ben bilir kişi değilim ama maus, oturma vs sorusu çizimler berbat olmasına rağmen çözülebilir bir soruydu. daha sorunlu sorular var bence maus tutuşu da 180 derece olmalı

11. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

Doğan bey bugün yok mubyee

12. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

evet bir kişi dahi çalıştırsa kanun kapsamında. ama soru yanlış , yani asıl mesele olan çalışan istihdam etmediği sözü geçmiyor şıkta, aynı sorunun bir şıkkınada çalışan istihdam etmeyen kendi hesabına çalışan manav deseydi hangi şık doğru olurdu

Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  13. Ztatik

Ztatik TÜİSAG Üyesi

Ergonomi sorusuyla ilgili olarak K1 ve F3 te elin duruşu doğrudur , özellikle mouse kullanırken bilek yere temas etmeli , kolun yükünü bilek almalıdır . Ancak kafamızı karıştıran K1 deki klavyenin yükseltisinin diğer 2 seçenekten farklı olarak el tarafında olmasıydı ki doğru seçenek olarak ilan edilen K1 de klavyenin duruşu ergonomik açıdan yanlıştı . Dünya üstünde bu şekilde imal edilmiş bir klavye modeli yoktur ve olamazda çünkü görüşü azaltır. Kısaca elin duruşuna göre cevap doğruydu ama doğru cevaptaki klavyenin duruşu yanlıştı , muallak bir soruydu...

14. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

htc03 ün dediği site hangi siteymiş bir bakalım belki ikna oluruz

15. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

htc03 ün dediği site hangi siteymiş bir bakalım belki ikna oluruz

16. hobbytack

hobbytack TÜİSAG Üyesi

Kardes ne uzun yazmissin. Ayni isg sorulari gibi sonuna gelince basinda okuduklarimizi unutuyos. Allah yardimcinolsun ins. Kazanirsin

yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  17. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

alfa ışını ilgili bilgi olmayınca nasıl değerlendirebiliriz soruyu.yetkili kurumların dökümanlarına bakarak. o zamanda d şıkkı da doğru seçenek olur nötronu plastik soğuramaz tüzük yazıyor diye.Burada tüzüklere yönetmeliklere mi bakacağız yoksa mesela TAEK dökümanlarına mı.Eğer mevzuatta alfa işınını kağıt sogurur diye bilgi varsa 35. soru doğru kabul edilebilir tüzükte öyle yazdığı için.(yANLIŞ BİLE OLSA). AMA YOKSA BU SORU YANLIŞTIR.

Hüseyin Bozdoğan, Müge35 ve ALİRIZA ARSEVEN bu yazıya teşekkür etti.
  18. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Geçmiş yılların sorularından da soruların yetersiz Türkçe bilgisiyle hazırlandığını biliyoruz. Bu sınavda ipin ucunu kaçırmışlar.

19. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bence iptalleri perşembeye kadar açıklarlar, malum cuma 30 ağustos...

20. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bence 5 gün sonra uyumaya gitmiştir.. cukkacukka

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica