18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar tüzüklerle ilgili savunmada kendilerini şöyle savunabilirler. Tüzüğün yürürlükten kalkması yine resmi gazetede kalktığına dair yayımlanma ile olabilir . Halbuki tüzükle ilgili kalktığına dair resmi gazetede herhangi bir şey yayımlanmamıştır. Zaten bu nedenle sınavdan ve itirazlardan sonra tüzüğün kaldırılmasına dair tüzük taslağı hazırlandı.

2. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

aslına bakarsanız , isg ile ilgili maddeleri kaldırıldıktan sonra 4857 isg uzmanı için çokta önemli değil, personel müdürümü bu gitsin işçinin tatiliyle, haklarıyla uğraşsın, isg uzmanının asıl meselesi, işçilerin güvenliği

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  3. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

Bu sınavı geçsem bile böyle sorularla uzman olduğum için üzülürüm herhalde...

4. Bianegro

Bianegro Guest

arkadaşlar ben yanlış mı hesapladım..20 ağustos salı sınav soruları yayınlandı..ee 10.uncu günün sonu bu cuma oluyor..kim dedi 2 eylül diye ..bu cuma açıklanıyo ya..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Zaten sizin işçiye 4857'ye bağlı olarak vereceğiniz bilgiler onun iş güvenliğini etkileyecek bilgilerdir. Mesela çalışma süresi, mesela tatil süresi, yani 4857 nin tamamını ele alsanız işçiye bu kanundan vereceğiniz bilgi cüz'idir.

6. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

30 ağustos resmi tatil mi acaba tam bilmiyorum o nedenle demiş olabilir arkadaşımız.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Anladım da Ali Rıza abicim, zaten işimiz önlemleri aldırmak, uyarmak ve deftere yazmak değil mi? Yoksa işverenlerin işine gelen maddelere göre mi imza atacağız? İşveren diyor ki gebe kadını ben gece çalıştırırım, ne yapacağız göz mü yumacağız. müdahale etmeyeceksek bizim belge sadece gerekli bir zorunluluktan öteye gitmez.Gebe kadının gece çalışmasında kendi yada çocuğunun başına bir iş geldi mi Allah yardımcımız olsun.

ferhatalpar bu yazıya teşekkür etti.
  8. Bianegro

Bianegro Guest

yoo zaten 2 eylül diyen en başta benim millet bana uydu da..

ferhatalpar bu yazıya teşekkür etti.
  9. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

yalnız itirazlar 10 gün içinde açıklanıyor ama itirazların bittiği tarihten itibaren 2 eylül diyen arkadaş doğru söylemiş.

Hüseyin Bozdoğan ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  10. İşçinin tatil süresi vb işlerle personel müdürü ilgilenir. Hiç bence o işlere bulaşmamalıyız. Bizim yapacağımız temel iş, üretim sürecinde işçinin sağlığını ve hayatını tehdit eden risklerin ortadan kaldırılması ve azaltılmasıdır.

Yasa maddelerini tüzükleri vs genel olarak bilin ama ezberlemek anlamsız. Takılırsanız, merak ederseniz açar bakarsınız.

Bilginin iki türü var; ya bir şeyi bilirsiniz yada nereden bulacağını bilirsiniz. Bir İSG uzmanı esas olarak ikincisini yapmalıdır.

yiğitoğlu ve First Safety bu yazıya teşekkür etti.
  11. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

yani işte 4857 dede hata yapıyorsan artık isg uzmanı olamazsın tartışması vardı, hani 6331'ide bilmiyorsan dese neyse isg uzmanını ilgilendiren asıl kanun 6331

First Safety bu yazıya teşekkür etti.
  12. Bianegro

Bianegro Guest

güzelim hafta sonu yine ızdıraplı geçecek..nolurdu sanki cuma açıklansa:D

Hüseyin Bozdoğan, yiğitoğlu ve Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  13. murat72

murat72 TÜİSAG Üyesi

gözün aydın doğan bey aramızda :)

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  14. Bianegro

Bianegro Guest

arkadaşlar 6331 tam bir işveren düşmanı tamamiyle isg ve işyeri güvenlik ve sağlık birimlerini desteklemek güçlendirmek ebabıyla yasallaştırılmıştır..

15. Bianegro

Bianegro Guest

bugün hiç kıllık yapmayacam:D inanın çok pozitifim..

müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  16. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

ne stes yapıyorsun zaten emin olmadıkların hariç 69 net değilmi illaki 1 taneside doğrudur, geçersin hiç endişeye mahal yok

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  17. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın resmi tatil olduğunu bilmeyeniniz yoktur diye düşünüyorum.Bu durumda perşembe açıklamaları lazım.

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  18. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Genel iş sağlığı ve güvenliği kuralları,
    İş kazaları sebepleri ve iş yerindeki riskler,
    Kazalardan korunma teknikleri,
    İş ekipmanlarının güvenli kullanımı,
    KKD kullanımı, ekranlı araçlar, temizlik, termal konfor, ergonomi, elektrik tehlikeleri
    Ve tabii ki sizin dediğiniz gibi yasal hak ve sorumlulukları ve mevzuatlar
    Fakat bence yasal haklara girmeye çoğu uzman arkadaş girmeye zaman ve ortam bulamayacaktır. Tehlikeli sınıfta 12 kişinin çalıştığı iş yerine ayda 3 saat giderek hangi eğitimi yetiştirecekler.

19. Bianegro

Bianegro Guest

kurstan arkadaşlarımın birkaçı 65-64..onlar için heyecanlıyım..

20. Bianegro

Bianegro Guest

zaten olayı zor duruma koydular..bu tehlikeli sınıflarda igu 750 işyeri hekimi 1500..tam periyotlu çalışma koşulları nasıl bir sistem kurulacak bu şartlarda anlamış deilim

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica