18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

hehe bak bunda haklısın, işveren tüm önlemleri alacak sonrada kaza olmasın diye dua edecek çünkü her şeyi yapsada kurtuluşu yok

2. İtiraz edilen sorular 20 tane, Bu 20 soruya bakılır. İtiraz gerekçelerinin %90 ı da aynıdır. Sorulara yazılacak mektuplarda zaten aynı sorulara aynı cevap olacak. Sekreterler bunu yapar.

Değerlendirmeleri en çok 5 günde biter.

3. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

asetilen sorusunda şık değişimi olur mu acaba? En tartışmalı soru bu anladığım kadarıyla.

4. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

vav süper :)
    bizim içinde stes yap :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

yiğitoğlu ve ferhatalpar bu yazıya teşekkür etti.
  5. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Personel müdürü ilgilenir o ayrı, personel müdürü veya işveren 4857-say%C4%B1l%C4%B1-i%C5%9F-kanunu.816">4857 Sayılı İş Kanunu">iş kanunu uygulamıyorsa, bu yüzden iş kazası veya meslek hastalıklarına davetiye çıkarıyorsa ne olacak. İşçi size geldi dediki, ben günde 12 saat çalışıyorum, hafta tatilimi de bazen vermiyorlar. İki defa kaza atlattım bu yüzden ne yapacaksınız. Personel müdürü mü çözsün diyeceksiniz. Veya adam geldi, sürekli beni gece çalıştırıyorlar, yıllık izin kullanamıyorum, işime motive değilim, mobbing görüyorum o zaman banane personel müdürü var mı diyeceğiz.

yiğitoğlu ve ferhatalpar bu yazıya teşekkür etti.
  6. Bianegro

Bianegro Guest

benim arkadaş içanadoludan geçen ay çıktı geldi mayıs 18 sertifikasıyla şuan maltepe üsküdar arası mekik dokuduğunu söyledi ve de çok rahat ve kendisini çok güçlü hissettiğini söyledi..güç arkamızdadır kanaatindeyim...lakin gücü kontrollü kullanmassan dunksi olayı meydana gelir ve heder oluruz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Bianegro

Bianegro Guest

olmaz..ruh halim doldu bütün herşeyi sabitledim anca yürüyor işler:D

8. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

% 99 şık değişir. % 1 iptal olur.

9. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Ben bilmiyordum, ama bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

10. Bianegro

Bianegro Guest

bana kalırsa hiç belli olmaz..18 mayıs A

11. Atarlı gülestan

Atarlı gülestan TÜİSAG Üyesi

Ne olacaksa olsun artık yaw.. İyice miğdem bulandı bu iş sağlığı güvenliği sınavından. Sorumsuz insanlar ile muhatap olmak zorunda kalıyoruz!

İşGüvUzman bu yazıya teşekkür etti.
  12. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Ayda üç saat senelik 36 saat bunu periyotlara böldüğünüz zaman bu süre çok fazla bile.

13. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

Ali Rıza Bey;ben çok bilinçli olarak yapmasam da önce asetilen açılır diye düşünmüştüm ve buna göre yapmıştım.Tartışmalara bakınca her iki şıkkın da doğru olduğunu düşünenlerin oranı neredeyse eşit gibi.Bu durumda nasıl bir sonuç çıkacak bunu merak ediyorum doğrusu...

yiğitoğlu ve Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  14. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

arkadaşın deneyim durumu neydi?

15. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Onaylı deftere günde 12 saat çalıştığını yazsınlar demek istiyorsunuz. Deneyerek doğruyu bulurlar.

teknik öğretmen bu yazıya teşekkür etti.
  16. Bianegro

Bianegro Guest

ben o soruyu inceleyeceklerin yine saçmalık yapacaklarını ve 18 mayıs A kitapçığı soru 26. daki gibi şık değişikliği yapma ihtimalleri çok rahat olduğu halde sorunun iptaline gidecek kadar üşengeçleşen komisyonun bu asetilen sorusunu da aynı eğilimi ve sorumsuzluğu üşengeçliği göstereceği kanısındayım..

17. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Örnek veriyorum İSG uzmanısınız tam zamanlı. işçilerle görüşüyorsunuz, işyerinde haftalık çalışma saatine uyulmuyor, ara dinlenme süreleri verilmiyor, İşveren canı isterse maaş ödüyor, kadın çocuklu çalışanlara süt izni hak getire çok merak ediyorum bu durumda ne yapacağınızı? kardeşim 6331 sayılı kanun beni bağlayan kanun, diğerleri beni ilgilendirmez mi diyeceksiniz. Piyasada bu şekil işyerleri çok. ama biz makine riskleriyle ilgilenelim, düşmeye önlem alalım, kkd zimmetleyelim, maske, kulaklık kullandıralım, sağlık raporu alalım yeter ay sonu paramızı da aldık mı umrumdamı dünya bu mu yani İSG?

18. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

Ferhat Bey 30 Ağustos'un resmi tatil olmadığını bilmeden nasıl uzmanlık yapacaktınız yine ucuz kurtuldunuz:)şaka bir yana da bence 4857 sayılı yasanın zaten istenilmese bile bir uzman tarafından bilinmesi şart ama uzman illa bilmek zorunda da değil,iş güvenliği konusu yeterince derin bence.Bırakın her işi kendi muhattabı halletsin.

19. Bianegro

Bianegro Guest

yeni çocuk deneyimsiz fakat işleri iyi gidiyor..eğitim gördüğü kurstan referansla önerildi fakat uyum sağladığını dile getirdi..ben de uyarıyorum arada fazla şımarıklık tedbirsizliği kamçılar şeklinde:D

20. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Sadece o soru değil, merakla beklediğimiz o kadar çok soru var ki. Ben berberi işaretledim ama çalışan istihdam etmeksizin demediği için hukuken o sorunun bile iptali gerekir.

Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  21. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Başka bakış açısıyla işverenin zor durumlara düşmesini önlediği ve muhtemel zararlardan koruduğu için işveren yanlısı bir yasa olarak ta bakılabilir.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica