18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

zaten bunlar ekip işi. Risk değerlendirmesinde olduğu gibi. İSG uzmanının bilgilendireceği konular var, İnsan kaynaklarının var.

2. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Teşekkürler konunun başlangıcı buydu :)
    4857 ile yıllık izin, fesih süresi gibi bilgiler ezberlenmeden yada yoruma gerek kalmadan kolaylıkla ulaşılabilecek bilgiler. Önem konusunda bir sıkıntı anlaşılmasın.

Şahsi fikrim İSG uzmanı tehlikeli durum/davranışları tespit edecek ve riski analiz edebilecek, yorumlayabilecek kapasitede olmalıdır.

ALİRIZA ARSEVEN, teknik öğretmen ve ferhatalpar bu yazıya teşekkür etti.
  3. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

Doğan Bey asetilen oksijen diyerek heba ettik kendimizi,ben de sizin gibi puan olarak sınırdayım. Atölyedeki kaynakçıya sordum önce oksijeni açıyorum dedi. Ulan adam bile soğudu mesleğinden.

Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  4. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

İSG kültürü . Özellikle altını çizdim bu iş bir kültürdür ve davranış değişikliği ister. O nedenle toplumumuzda bunun kültürü verilmelidir. Çalışanda ve işveren de koordineli olarak bu kültürün oturtulması esastır. Yoksa yasa çıkarmak kolaydır. Sadece bir metindir o. Önemli olan bunun topluma aksetmesi.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

First Safety ve teknik öğretmen bu yazıya teşekkür etti.
  5. Bianegro

Bianegro Guest

:DD

6. Bianegro

Bianegro Guest

cihan bey..bizim kurtuluşumuz puko sorusunun direk iptaline bağlı..puko şık değişimine giderse durum kötü olabilir..risk artar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

Öncelikle adım Cengiz. Puko iptal olur ve vinç sorusu 1 ve 3 olarak değişirse benim için iyi olur.Ayrıca kaynakçıyı 5 metre olarak işaretlemiştim b soru da iptal olur inşallah. Hatırlayamadığım birkaç soruyla şu anda 68 veya 69 doğrum var çünkü.

Oguz Sarıkaya bu yazıya teşekkür etti.
  8. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Eğer çalışan temsilcisi ya da çalışan İSG Uzmanına başvuruyorsa ya da kurulda böyle bir durumdan bahsediyor ise tabii ki sırtınızı çeviremezsiniz tabii ki. yıllık izin, fesih sürelerini ezbere bilmek ile pek ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

İş kazası durumu ise tamamen ayrı bir durum.
    Bir iş kazası meydana gelmiş ise o kişi kaç saattir çalıyormuş, gece vardiyasından mı kalmış, açı mı tok mu? Dinlenme süresini kullanmamış mı? gibi gibi hepsine bakılıp kök neden bulunmaya çalışılır.

Şu konuda hem fikirim, yeni İSG yönetmeliği ile bilikte çalışanların yasal haklarının anlatılması görevi de İSG uzmanına verilmiştir. Fakat sınavı geçmek tüm bilgilere haiz olmak anlamına gelmiyor, eğitim programını hazırlamak için açarsınız ilgili yönetmeliği, yasayı vb. ona göre çalışanlara verilmesi gereken eğitimi hazırlarsınız.

ALİRIZA ARSEVEN ve teknik öğretmen bu yazıya teşekkür etti.
  9. Başka bir iş aramaya başlasanız iyi olur.

İşGüvUzman ve teknik öğretmen bu yazıya teşekkür etti.
  10. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Şık değişim şansı yok ki. yer almaz yerine yer alır olacaktı mı diyecekler.

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  11. Aleyna17

Aleyna17 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar amacım moral bozmak değil ama hesaplama
    Sınava giren tüm adaylar için [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formülü
    kullanılarak başarı puanı hesaplanacaktır.
    Yani aslında avantaj gibi duruyor.

12. tam öyle değil, iptal olursa o soru herkesçe doğru yapılmış olarak kabul ediliyor.

13. Bianegro

Bianegro Guest

kaynak da iptal olur..a şıkkı olarak doğruyu düşündünüz aslında fakat d şıkkı da yanlıştı..tüzüğü bulunamadı bu sorunun iptal olma ihtimali çok yüksek

14. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

işçi maaşını alıyormu, süt iznini kaç gün kullamış konularımı, yoksa emniyet kemersiz yüksekte çalışıyormu konuları daha fazla isg uzmanının derdidir. 20 işçinin çalıştığı yerde toplam şalışma süren olan ayda 1 gününü tatil hesaplarıyla harcarsan merak ediyorum diğer riskleri ne zaman takip edeceksin. 4857-say%C4%B1l%C4%B1-i%C5%9F-kanunu.816">4857 Sayılı İş Kanunu">iş kanunu bilmene gerek yok demedim ayrıca ama asıl çok iyi bilmen gereken konu 6331

ALİRIZA ARSEVEN bu yazıya teşekkür etti.
  15. Aleyna17

Aleyna17 TÜİSAG Üyesi

sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip
    sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.
    umarım daha önce açıklarlar

16. Bianegro

Bianegro Guest

ne avantaşı iptal başı 0,075 zarar neredeyse..aman yel alsın..iptal iptaldir..nereden çıkardınız şimdi bunu:D

17. Bianegro

Bianegro Guest

ali rıza avseven bey..nötron sorusunun delili çıktı 1973 ten:D

18. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Tamamdır, aynı şeylerden bahsediyoruz.Teşekkür ettim.

19. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

işalla dicem.. çünkü her bir zarfı incelemek 1 dk. sürse, her kişiye yollanacak soru ynaıtları aynı diosun, 1 dk. olsa, 2 dk.
    yani 2000 dk. /60 = 33 saat günde 8 saat çalışsalar? 4 gün. tabi bu hiç ara vermeden çalışıldığını düşürsek öle
    4 kişi atarlarsa o işe, 1 günde bitmesi lazım o zaman :D
    sanmam.. öle kolay ve hızlı işliceği umudunda değilim...

20. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

Doğan Bey bir de şu madenlerde hangi durumlarda patlatma yapılmaz olayını soran soru vardı ya o da eski tüzük olduğu için iptal olsa ve iskelelerde konulan tabla sorusu iptal olsa benim için garanti gibi bir şey olacak sınavı geçmek herhalde...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica