18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Hiç o tip soruları duymak istemiyorum. Kaçımızı ilgilendiriyor nötron alfa beta gama. Ezberci eğitim sistemi burada da karşımıza çıktı. Hiç ilgim olmamasına rağmen gerekirse açar bulurum. Muhakemeye dayalı risk değerlendirme sorularını daha çok tercih ediyorum sınavda. Bu kadar teknik bir soruda bile şaibe var.

2. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Puan =( (Doğru Sayısı+İptal sayısı) /Soru Sayısı)) x 100

3. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

sorular iptal edilince yok sayılmıyor herkes doğru yapmış kabul ediliyor. yani soru sayısı hep sabit 100 olarak kalıyor.

Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  4. Dr.Bozkurt

Dr.Bozkurt TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,
    İptal yada cevap değişikliği ile ilgili itiraz eden adaylara 10 gün içerisinde cevaben yazılar gidecek. Peki resmi açıklama ne zaman yapılacak ve siteden duyurulacak. Konu hakkında bilgisi olan var mı ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

internetten araştırdım kimi yerde asetilen kimi yerde oksijen önce açılır diyor.

6. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

İtiraz hakkı olan son günden 10 gün sonra. Yani 2-3 Eylül

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Dr.Bozkurt bu yazıya teşekkür etti.
  7. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

Alara Hanım ben önce yakanı mı yakılanı mı açarım diye düşünüp önce yakılanı açarım diye düşündüm.(evde de önce doğalgazı açıp sonra çakmağı ateşliyoruz mantığıyla düşünüp)İnternette de bu forumda da bir curcunadır gidiyor.Bu soruya artık şık değişimi değil iptal yakışır bence.

Doğan Hasanoğlu ve Ali Erkan 73 bu yazıya teşekkür etti.
  8. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

bende aynı mantıkla önce oksijen açılır diye düşündüm , evde doğal gazı açıyoruz ama ortamda yakan yani oksijen zaten mevcut durumda çakmak ateşleyici oluyor yakan değil. :) :)

9. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

ama bana asetilenin önce açılması daha mantıklı geliyor ben yanlış yapmış olsamda bu sorunun iptal olacağını pek sanmıyorum.

10. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

Sizin yaklaşımınız doğru da ne oluyor yine yanlış yine yanlış:)Demek ki sınavda benim gibi mantıksız düşünenler daha şanslı

11. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

yok benim hatam şu ortamda zaten oksijen var aç asetileni yak sonra oksijenle alevi ayarla olmalıydı.

12. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

ancak bizim kaynakçı önce asetilen açılırsa geri tepme yapıyor dedi adamı gırtlaklayacaktım nerdeyse:)

pasatchm bu yazıya teşekkür etti.
  13. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

işte işin o kısmını bilmiyorum , uygulamada bazı şeylerin uygulaması imkansız olabiliyor, belki nasılsa gei tepme emniyeti var diye düşünüyordur bunu yazanlar.

14. lanope

lanope TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar oksijen asetilen sorusu kesin iptal kesin şu açılır diyemiyorsun
    Meb kaynakları önce oksijen açılır diyor bakanlık mmo falan asetilen
    Yani iptal

Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  15. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

umarım öyle olur

16. zafer1958

zafer1958 TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 51. soru oksijen- asetilen hangi tüp önce açılır diyor şalomadan açılanı sormuyor A şıkkı doğru şık değişimi olmaz dersanede öyle söyledi

önce yanıcı gaz(asetilen)​

17. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Değişim olursa dershane hakkında ne düşüneceksiniz? Bu soruyu soranlar kuyuya bir taş attılar, 40 akıllı çıkartamıyor. Önce oksijen açılır, asetilen basıncı düşük olduğu için geri kaçması çok kolay.

18. zafer1958

zafer1958 TÜİSAG Üyesi

dersane karabük üniversitesi

19. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

sayın emekliliği gelen akademisyenler şunu açıklayın artık

Alihan DAĞHAN bu yazıya teşekkür etti.
  20. mestantas

mestantas TÜİSAG Üyesi

kaynaksız soru sorulacağını düşünmüyorum.Mutlaka kaynak bakanlık açısından vardır.en kötü ihtimalle soru iptali olur.şık değişimi zor.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica