18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

bende kaynakçı, vinç, puko, yükseklik 3-4 metre,hukuk(insanla ilgileniri işaretlemiştim) soruları yanlış inşallah bunlardan iptal edilenler olur.

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  2. Bianegro

Bianegro Guest

pardon emniyet yüksekliği 3 metre sorusu iptal olursa çoğu arkadaşımıza avantaj sağlayacaktır..fakat gaz ölçümleri sorusunu maalesef doğru yapan kişiler de bayağı bir fazladır..

3. Bianegro

Bianegro Guest

evet günlerdir sıkıntılar stemleri birlikte yaşıyorsak öyle alıp voltayı kaçmak da olmaz:D

ttopdemir bu yazıya teşekkür etti.
  4. Bianegro

Bianegro Guest

evet..hukuk iptal olursa ben rahatlarım..hukuk iptal olmassa kara kara düşünürüm

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ttopdemir

ttopdemir TÜİSAG Üyesi

Aynen ... İnşallah hepimiz için de güzel sonuşlar olur...

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  6. Bianegro

Bianegro Guest

cihan bey asetine sorusundan -1 almıyorsanız..puanınız sanırım 69 du

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

madenlerde patlatma sorusu eski tüzükten sorulduğu için iptal olur mu arkadaşlar?

8. mestantas

mestantas TÜİSAG Üyesi

doğan bey düşündüğün 4 şıkkı açık yazarmısın.kaynak dediğin hangisi

9. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

evet şu an 69 dayım herhalde,ama dediğim gibi kalsam da şerefli bir mağlubiyet almış farzedeceğim kendimi:)

10. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

hukuk sorusunu ben hiç saymadım.. yasama yanıtı doğru olamazdı zaten. ona neden itiraz etmedim bilmiyorum ama yasama ortak noktadır.. iptal edileceğini düşünüyorum.. o benide kurtarır :)
    asetilen iptal olsun, vinç e güveniyorum ben.. ikisi birbirini götürecektir benim için :)

garanti 3 iptal;
    pukö,
    maden, 19 ....
    hukuk sorusuna güveniyorum :)

birde iskele sökme sorusu iptale giderse yurttım :D
    yoksa bende patlağım açıkçası..

11. Bianegro

Bianegro Guest

kaynak 284
    gaz ölçümleri
    püko
    emniyet 3 metre bunlar olacak ortak kanaat bunlar

sonra
    hukuk
    nötron
    tüzükler 3 tane bunlara yoğun itirazlar oldu

12. Bianegro

Bianegro Guest

iskele bağlama sorusu evet iptal olabilir....2012 13 mayıs sınavında şık şu şekildeydi b) nesne (bir) yerinden bağlanarak indirilir..bu sebepten yanlış kabul edildi..bizim sınavda ise..(bağlanarak indirilir) şeklindeydi..yönetmelikte geçtiği gibi ( iki) yerinden bağlanmalıdır tabirini bağlanarak indirilir tanımının içinde varsaymazlarsa iptal olur

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  13. Bianegro

Bianegro Guest

pozitif düşünce iyidir..fakat şerefli düşmanın altında ölmek kaçınılmazsa iyidir..pisipisine şerefli olmayan bir sınavdan heba olmak keder olur:D

14. mestantas

mestantas TÜİSAG Üyesi

geçen sayfalarda 284'e kaynak gösterildi iptal edilmiyecek diye hatırlıyorum.nötron içinde kaynak vardı.

15. Bianegro

Bianegro Guest

evet..fakat 284 ün kaynağının tüzüklerde ve de yönetmeliklerde hakim olmadığını ortaya çıkaran arkadaşlar oldu..nötron sorusunun tüzüğü bulundu fakat 1973 ten..nötron u bilemiyoruz iptal olsa işime gelecek..kaynak 284 ü doğru yapmıştım iptal olacaktır

16. Bianegro

Bianegro Guest

peki siz hukuk sorusu için ne düşünüyorsunuz..ben anlamadım hukuk sorusunu..savunmalar yerinde mi

17. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

ben şerefli mağlubiyeti düşmandan dolayı değil kendi emek ve çalışmalarımdan dolayı alıyorum.Olaya bak ya iş güvenliği uzmanlığı sınavına girdik muharebe meydanından çıktık:)

18. Bianegro

Bianegro Guest

:DD..önceki sınavları yaşamadım fakat geçmiş forumları inceledim bazı arkadaşlarımla telefondan konuştum bukadar enkaz bir dönem daha önce yaşanmamış..ben de öyle düşünürüm aslında böyle bir muharebeden çıkarsam üstünüm eğer takılırsam şerefli bir gaziyim:D

19. Azder Yusuf DÜLGER

Azder Yusuf DÜLGER TÜİSAG Üyesi

İtirazlar ile ilgili neler olabilir diye düşünüyorum, buradaki yorumları okuyarak benim vardığım öngörü; A Kitapçığı
    1. nolu soru aslında cevaba götürüyor iptal etmeyeceklerdir. (fınfık işçisi)
    6. soru görmezden gelinerek iptal edilmeyecektir. (hukuk kuralları)
    7. soru özel durum belirtilmemesi geneli ifade eder mantığıyla iptal edilmeyecektir. (ücretli izin)
    17. soru iptal edilecektir. (pukö)
    35. soru karmaşık bilgiler var kendi bilgilerine dayanarak iptal etmeyeceklerdir. (beta, alfa, gama, nötron)
    40. soru özel durum belirtilmemesi geneli ifade eder mantığıyla yine iptal edilmeyecektir.
    47. soru iptal edilecektir. (elle taşıma yükün ağırlığı)
    51. soru birçok kaynakçı önce asetilen açılır diyor buna karar veremedim.
    58. soru cevap şıkkı net olarak değişecektir. (vinçler ı ııı)
    59. soru b şıkkı açık bir hatalı bilgi ona dayanarak iptal edilmeyecektir. (çalıştırma kırmızı durdurma yeşil)
    62. soru cümleyi aynen yazdıkları ve ezber saçmalığı olduğundan iptal edilmeyecektir. (korkuluklu platform yüksekliği)
    75. soru ortam havasına dayanılarak iptal edilmeyecektir. (azot)
    85. soru iptal edilmek için hazırlanan bir soru iptal edilecektir. (o2, ch4, co)
    Bu sorular içerisinde 7, 51, 59, 75. soruları doğru yapmış ve şu anda bu sorular dahil olmak üzere 66 doğruya sahibim ve bunların dışında 8-9 soruya verdiğim yanıtı hatırlayamıyorum... 66 ila 77 arasında bir sonuç bekliyorum ama bunun bi yanı ak bi yanı kara.... İtirazların sonuçlanması akabinde durum daha net olarak ortaya çıkacak.
    Ama gerçekten sistem çok yazık eğitime giden zaman maddi harcama (rizeden ankaraya eğitime gitmiş biri olarak), sınav hazırlık performansı, 3 gün içinde itiraz stresi, itirazların değerlendirilmesi karmaşası, sınav sonucu açıklanması heyecanı..... uzman olacak birine bu kadar karmaşa ve dayatma yaşatılmamalı...
    kanunlar ile ilgili hiyerarşi düzeni ve özellikleri ile ilgili bilgi aldığım avukat arkadaşım bile bu yönetmelikler ne diye dalga geçmeye başlamıştı....
    gerçekten hepimize yazık... aklımız yerinde kalırsa ne ala....

20. Bianegro

Bianegro Guest

bu iş güzel..yaşlarımız da çok müsait, temkinli ve özverili davranırsak başarılarımız sabitleşir ve ekmek yeriz..gerçekten ben ilk önceleri fazla itimad etmemiştim fakat istanbulda ogsb ler çok ihtiyaç duyuyorlar tabi kendi çıkarları büyük fakat çevreleri sistemleri bir hayli geniş şahıslar öncülüğünde kurulmuş..biz alacaz 3 onlar alacak 8:D

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica