18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

berfu hanım şurası önemli siz asetilen sorusu ve vinç sorusunun kodlaması almış olduğunuz 66 puana dahil mi

2. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

Doğan Bey siz çok iyi birisiniz sağolun iyi düşünelim iyi olsun

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  3. Bianegro

Bianegro Guest

asetilen ve vinç harici...+5 puan alacağınıza adıma mana katan soyadım kadar eminim..

4. berfu kimya müh

değil

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

olmaz işi şansa bırakamayız iyilik adam kurtarmaz

6. Bianegro

Bianegro Guest

yani siz asetilen sorusunun şıkkını ezelden yanlış mı kodladınız doğru mu

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. berfu kimya müh

kasım ayına kalırsam nasıl çalışırım yahu

8. berfu kimya müh

9. Bianegro

Bianegro Guest

tamam +6 puan alacaksınız..vebali benim boynuma..fazlasını çıkarsa karışmam ama:D

10. berfu kimya müh

yani önce o2 açılır doğrudur asetilen yanlıştır dedim

11. berfu kimya müh

ahhh ah uşağım 70 yeter

12. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

:)

13. Bianegro

Bianegro Guest

hayır kurtarmaz 72 ye kadar gidersiniz:D

14. berfu kimya müh

meb den bakacağız iptallere

15. Bianegro

Bianegro Guest

sizin dereceniz nedir hanfendi..kimbilir umut ışığı vurmasın tepenize

16. berfu kimya müh

2 si ihtiyacı olana gitsin

17. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Geçenlerde gazetede bir haber okudum; MEB'in FATİH projesinde tabletlerle ilgili bir skandal üzerine yeni bakan sayın Nabi AVCI konunun incelenmesi için soruşturma başlatmış, soruşturma içerisine bilemiyorum nasıl olmuşsa olmuş MEB'in kamudaki pek çok kuruluş için düzenlediği sınavlardaki yanlışlıklar ve sınavlara yapılan fazla sayıdaki itirazların dikkat çekmesi üzerine bu durum da soruşturulmaya dahil edilmiş...
    Evet belki komisyondakilerin pek umurunda olmaz çünkü MEB'in avukatları var ama hiç bir bakan kendi döneminde böyle şaibelerden ötürü zan altında kalmak istemez. Zira böyle bir skandalın sorumlusu direkt olarak kendisidir... Üstelik bu sefer İSAG Başkanı sayın Levent KAVLAK sınav mağdurları için hukuki destek verileceğini de açıkladı biliyorsun... (İnşaallah bu vaad havada kalmaz... Böyle zamanda bana yardım etmedikten sonra bu dernek benim için hiç bir şey ifade etmez) Bu bakımdan MEB'in bu sefer fazla sayıdaki iptal edilmesi gereken soruları gözardı edeceklerini düşünmüyorum. Evet 10 sorunun iptaliyle sınav iptal edilir MEB'in aman sınav iptal edilmesin millete madara oluruz mantığı çok yanlış. Madem öyle adam gibi bir kurul oluştur ve adam gibi bir sınav yap. Ne yani kendi gururları incinecek diye binlerce insanın emeğini çöpe mi atacaklar, bunca insanın hakkının çiğnenmesi mi gerçek adalet? Bu işi yapmayı beceremiyorsa bu ülkede sınav yapabilecek/düzenleyebilecek pek çok kurum var onlara bu işi havale etsin... Diyelim ki 14 soru yanlış, aman madara olmayalım şunu 7 sizden 7 bizden ortasını yapalım diyerek pazarlıkla işi bitirmek ne kadar etik, ne kadar adaletli?
    Bu ülkede gerçekten adalet varsa kanun böyle diyerek generaller müebbete çarptırılıyorsa o zaman madem öyle işte bizler de sizlere sunuyoruz 4857/6331 sayılı kanundaki tüzük ve yönetmelikler de son derece açık bir şekilde ortadadır madem kanun uygulanıyor o zaman bizler de kanunların uygulanmasını istiyoruz... Tüzük ve yönetmeliklerden alıntılarla yapmış olduğumuz itirazın harfiyen uygulanmasını istiyoruz. Aman sınav iptal olur şunun ortasını yapalım diye hareket edilmesi yanlış bir uygulamadır. Ortasını yapınca belki de pek çok kişi 69 ile yine kalacak. O zaman onların günahı nedir? Burada günah keçisi olmak istemiyoruz. Gerçek ne ise o uygulansın 10 sorudan fazla yanlış varsa ne kadar soru olursa olsun o sorular için gereken yapılsın. Gerekiyorsa sınavın iptali durumu bu seferlik "iptal" edilsin onların aptalca hatalarının ceremesini binlerce kişi çekmemeli.

18. berfu kimya müh

arkadaşlar iyi akşamlar dilerim hepimiz geçelim diye dua edeceğim

19. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

Umut isiklari teget gecer bana :) 72

20. Bianegro

Bianegro Guest

gülegüle..sıkıntı yaptığımız yeter..mutlu kalın..+6 unutmayın

21. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Koray, umarım dediğin gibidir ama bugüne kadarki sınavlarda söylenen şey hep bu yöndeydi üstelik başka kurumların sınavları için de aynı şey söyleniyordu... Ama dilerim dediğin gibidir zira o zaman MEB'in başı bu sefer çok ağrıyacağa benziyor.

22. Bianegro

Bianegro Guest

aman aman..senden teğet geçen bana vurmasın da kalayim bari

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica