18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Konusulmuyor fazla ama iptal edilmezse hicbiri iptal olmaz kendi hesabina calisan berber die bisey olamaz 6331 ç bendi çalı san ihtihdam ediyorsa baska etmiyorsa baska iptal etmemeleri hukuksal olarakta baslarini agriticak apacik iptal sorusudur herkes ilk siraya bunu koysun ferim

2. Bianegro

Bianegro Guest

hemen hemen aynı kafadanız..elle taşıma ağırlığın iptal olma ihtimalini ben de -5 görüyorum..fakat emniyet yükseklği 3 metreyi siz oraya ekleyin:D

3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

hayır dostum.. yanlış anlamışın..
    genel havalandırmaya ek olrak lokal demiş.. yani genel var, ekinde de lokal var.. yani ikiside olmak zorunda.
    mutlaka kelimesi sadece cümleyi güçlendiren tamlama olmuş.. mutlaka yazmasa bile ders notrunda gerekenler yazılmış.. genel havalandırma, ek olarak lokal havalandırma..
    ben bu sorunun üzerinde durmamıştım.. ama %100 iptal.. kelime oyununu hakim yemez dava açarsak.. söleyim size.. hukuk olayın ıaz çok çözdüm ben. pek çok davaya girdim çıktım avukat olmadığım halde. pekçok tüketici davasına dilekçe verdim.. bu sebeple biliyorum.. bu soru iptal.. çıkarı yok.. kaçarı hiç yok..

4. Bianegro

Bianegro Guest

tamam bu da iptal olsun hata var..göz önüne alma ihtimalleri var..başka öneriniz var mı klasikler dışında

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

anlıyorum..artık bu sorunun iptal olması da lazım..

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  6. İSG Derneğince hazırlanan itiraz dilekçesini nette tesadüfen gördüm

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Serdar Ö., mujganasya, fatih33 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. Bianegro

Bianegro Guest

fakat yoijsdfjjfj bey ..oradaki soruların neredeyse yarıdan birazcık daha fazlası yönetmeliklerde bulunuyor

Ali Orhan bu yazıya teşekkür etti.
  8. Bianegro

Bianegro Guest

ali bey rica etsem sizin puanınız kaçtır

9. Bu yorum Ali Üstün Bey içindi yazdığı dilekçeyi okudum çok etkilendim. Şikayet farklı bir şeydir bu durum şikayet olamaz herkes hata yapar büyüklük hatayı kabul edebilmek ve özür dileyebilmek gönül alabilmektir. İnş.. bu şekilde ılımlı yaklaşarak kendilerini sorgularlar tekrar aynı hatalara düşmezler. Biz yandık bizden sonrakiler yanmasın.

Ali Üstün ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  10. Emrah Yurtsever

Emrah Yurtsever TÜİSAG Üyesi

yük üzerine kimse binemez

11. Bianegro

Bianegro Guest

ben 7 iptal 1 adet şık değişikliği olacağını düşünüyorum..tüzükler de devreye girerse 9 iptal 1 şık değişimi olacağı fikrindeyim

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  12. Bianegro

Bianegro Guest

tabi ki..arac deil yük olarak yanıltıyorlar

13. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

yalnız 3 metre yi ben de işaretledim.. 4 ü düşünmedim bile..
    ama adamlar isg tüzüğündeki maddenin aynını sorduk, o sebeple 4 dür cevap, 3 dier tüüktür ondan sormamıştır der eminim..
    ama mahkeme öle kabul etmeyebilir.. yanıltıcı ve aldatıcı şıklar var dicektir bence.. benzer konu 2 farklı yanıt var, bire bir ezberlemek insan doğasına aykırıdır die soru iptalini leyhimize isteyebilir..

ben kesin likle bahane bulunmayacak sorulara iptal dedim.. gördüğüm kadarı ile bınlarn sayısı 4..
    ama artması muhtemel..

14. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Biyoloji çalı smaya baş ladiktan sonra peryodik muayneler dogru bi cumle yanlis olmasi icin bu sikkin calismaya basladiktan birgun birhafta dese yanlis olurdu soruda yanlis sik benim itirazlarim arasindadir

15. Bianegro

Bianegro Guest

evet doğru bir cümle fakat bu cümleyi bozan nokta şudur: biyolojik etkenlerle çalışmaya başladıktan sonra ve çalışma süresince sağlık kontrolleri dediği anda olay yönetmelikteki cümleye aksediyor..( ve çalışma süreci ) kısmını koyması ile durum bozuldu

16. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

benim notumu soruyorsan 66. oksi asetilene doğru yanıt verdim.. ama şık deişince yannış olacak..
    vinç sorusuna yannış vermiştim, ama şık değince doğru olcak..
    onun dışında %100 iptal 4 soru gördüm şimdie kadar..
    yoruma açık 3-4 soruda var.. yani iptal olabilirde, olmayabilirde.. ama bence onlarda iptal olmalı.. şahibeli çünkü..

17. Bianegro

Bianegro Guest

ali bey şu tabloyu inceleyin bikere de siz bana kanaat getirin
    1-püko
    2-gaz ölçümleri
    3-kaynak 284
    4-emniyet yük 3 metre
    5-asetilen iptal olma ihtimali var
    6-vinç şık değişimi
    7-herhangibi biri belki de ikisi( hukuk, istihdam, eğitim işveren)
    8- tüzüklerin iptali extradan kalsın..
    şu tablonun puan potansiyeli 7-10 arası..bu durumda berfu hanım ve siz geçiyorsunuz

18. Mustafa AYKUL

Mustafa AYKUL TÜİSAG Üyesi

Tek tereddüt Buhar Kazanı 1 yıl mı 5 yıl mı sorusu idi. 1 Yıl olduğunu öğrenince tamam 100 demiştim. Şimdi 67 + vinç şık değişir + PUKO iptal + CO-CO2 iptal :70 Suphaneke amin diyorum. ^_^

19. Bianegro

Bianegro Guest

tebrik ederim çok sevindim..

Mustafa AYKUL bu yazıya teşekkür etti.
  20. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Yonetmelige aksedicek elbet bu soruyu bilerek diyorum kimse yanlis anlamasin herkese saygim sonsuz ben bilerek isaretlemedim en az3 kezde okudum bu dogru bir cumle sacma olan arka arkaya calismaya basladiktan sonra aralikli muayneler ve peryodik muayneler die 3 defa ayni ifadeyi vermesi hep dogru ifade 3 kez ama yanlis sik anlatmadi cok zor bi soru bu soruyu ben kendilerine sorsam bana kafami buluyosun derler

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  21. Mustafa AYKUL

Mustafa AYKUL TÜİSAG Üyesi

ilk günden bu yana forumu inceliyorum. Doğan Bey; forumda eksikliği hissedilen ve "şahsi görüşüm" böyle berbat bir sınavdan sonra "diğer forumların aksine" insanların stresini azaltan bir faktörsünüz. Umarım siz dahil herkes emeklerinin karşılığını alır.

fatih33 ve Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica