18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

evet bu soruyu ben de üstüste okudum daha doğrusu d şıkkı üzerine yoğunlaştım ardarda 2 ifade vardı ve aynı ifade..bu devrik cümle anlamına geliyor edebiyat sınavı adı altında girsek ve devrik cümleyi sorsalar mühtemelen d şıkkını işaretleyecektik ve doğruyu kodlamış olacaktık olaya bu açıdan bakarsanız neden d şıkkının yanlış olduğunu anlarız..
    d şıkkını iki cümleye ayırabiliriz :
    biyolojik çalışmalara başlamadan önce
    çalışma süresince
    a-şıkkı-çalışma(maruziyet) sonra erdikten sonra ...işveren gerekli sağlık kontrollerini yaptırmakla yükümlüdür..

2. Bianegro

Bianegro Guest

kalbimi kıranlar oldu fakat kötü niyetli olmadığımı bildiğim için kızmadım..teşekkür ederim.

3. Seçim yaklaşıyor ve Çalışma Bakanı ne yazık ki gidici inş.. gelen bakan daha hayırlı olur ve sil baştan yapmaz başlanan bu uygulama lafta kalmaz. Tüm bu gelişmeler ülkem adına ümit verici ancak bazı konularda verilen sözlerin yerine getirilmemesi yanlış (uzman zorunluluğunun ertelenmesi gibi) tutulmayacak sözü vermeyeceksin insanları ümitlendirmeyeceksin. Ne yazık ki benzer durum Aile ve Sosyal Politalar Bakanı Fatma Şahin için de geçerli http://www.memurlar.net/haber/334766/
    Eğitim firmalarının üniversitelerle işbirliği yaparak 'bakanlık tarafından Aile Danışmanı olarak istihdam edileceksiniz' diyerek 3 ila 5 bin TL'ye sattığı sertifika programı mezunları için Aile Bakanlığı bünyesinde herhangi bir kadro bulunmadığı ortaya çıktı. İş başvurularından ve sorulardan yorulan yetkililer 'aile danışmanı' adı altında bir istihdam olmayacağını belirtirken, sertifika programlarının sadece kişiselgelişime katkı sağlayacağını ya da kendi danışmanlık bürosunu açmak isteyenlerin işine yarayacağını söylüyor. Bu bakanlar bu gelişmeleri kendileri mi yaşatıyor sanmıyorum tüm kararları veren biri olmalı (?) o kişi her kimse bu kadar insanın vebali ağır gelecektir...

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  4. Bianegro

Bianegro Guest

doğaner bey..evet doğru söylüyorsunuz..bu cümle hatalı bir cümle az önce birkez daha okudum..bu sorunun iptalinde size hakveriyorum..anladım evet vurguladığınız nüansı farkettim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. http://www.memurlar.net/album/1183/23.resim#Album

6. eer

eer TÜİSAG Üyesi

aslında asıl işte tereddüt olmasından bahsetmiyor soru. kayıtlarda farklı yapılan iş farklı gibi bir mantıktan bahsediyor bununda zaten yönetmelikte cevabını net vermiş

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  7. Bianegro

Bianegro Guest

onlar kadrolarını oluşturmuşlardır derinden..sinir krizlerine girecem neler varmış ya

8. Biz burada hak ararken Suriye üzerine savaş planlarına Türkiye de alet edilecek edildi bile. Bu konuda kime itiraz edicez? SAVAŞA HAYIR!

9. imrenlim

imrenlim TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar iyi geceler.
    Gelişmeleri takip etmek için başından beri forumları takip ediyorum.bende sizler gibi iyi çalıstığıma inanıyorum.
    kurstada iyiyidim.sorular bizim kursa göre de tuhaf olarak algılandı ve itiraz için bayağı uğrastılar ve formda yayınlandı.
    kurstaki emekli başmüfettiş hocamız 67 lerde dahil geçeceğini söyledi.ne derece su serper size bilemem.
    benim 70-71 netim var süpriz olmazsa.umarım herkesin gönlüne göre olsun.
    hasan

mujganasya, fatih33, foodengineer01 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  10. ozcanyil

ozcanyil TÜİSAG Üyesi

Suriyede savas demek yeni bir cografi kesif demek, yeni petrol kaynaklari ve yarisi yikilmis bir ulkenin tekrar taseronlar tarafindan insaa edilmesi demek, bizde butun duygusal ve duygu somuruculugumuzle en buyuk MAŞAYIZ.

Ali Üstün ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  11. Bianegro

Bianegro Guest

lailahe bi rahat huzur alamadık gitti..kennedy gibi zincirleme imha ediliyor ülkeler

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  12. barisileri

barisileri TÜİSAG Üyesi

bugün alo 170 den yapmış olduğum şikayetin cevabını öğrendim (1-sınav hakkının 3 e çıkması 2- sınavın başka profesyonel bir kurumun yapması gerektiği) cevap: mevzuat konusunda ki itirazlarınızı bakanlığı dilekçe ile bizzat müracaat etmeniz gerekmektedir.

Hüseyin Bozdoğan, Ali Üstün, sammy ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  13. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

İnşaallah Ali, dileriz ki hepimiz geçelim kimsenin emekleri boşa gitmesin. Kurslara harcadığımız paralar kolay kazanılmıyor...

Doğan Hasanoğlu ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  14. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

sınav hakkı 3 olursa en azından bir kısım kurumlara tekrar para vermek zorunda kalmaz böylesi bir sınavdan sonra da bunu olumlu değerlendirme ihtimallari var gibi

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  15. Bianegro

Bianegro Guest

ben anlamadım şu durumu..120 bin kadar igu açığı var diyor bakanlık kasaplara bile bulundurma zorunluluğu gelecek 1-2 yıl içinde şu sistemin işleyişi şu snav aşamaları dahi insanı yapacağı meslekten soğutuyor..

CemalDemir ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  16. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

25 soruya itiraz. Sayıya bakar mısınız? Şimdi belki diyeceksiniz yanlış teşhis yapılmış olanlar var ama tek tek okuyunca (ki açıklamalar son derece mantıklı) hadi nereden bakarsanız bakın değil 25 ama 15 tanesi gerçekten iptal edilmeli diyor insan... Ayıp yahu insanların geleceği üzerine bu kadar bariz hatalar yapılarak onların ekmeğiyle oynamak günahların en büyüklerinden olmalı.
    Şimdi düşünüyorum da, İSG uzmanı büyük bir hata yaptığında nasıl ki belgesi askıya alınıyorsa aslında İSG Uzmanı geçinen bu komisyondakilerin alayının belgesi değil askıya alınmak tamamen iptal edilmeli. Bunlar kağıt üzerinde böylesi basit hatalar yapıyorlarsa sahada yaptıkları herhalde külliyen saçmalıkların danızkası olsa gerek. Yazıklar olsun kendilerine, yazıklar olsun onları uzman diye gören o komisyona seçen yetkililere...

17. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Mayıs sınavında da itirazlar olduğu ve yapılan iptallerin beklenenden az olduğunu öğrendik kıdemlilerden.. Neden burada bu kadar bazılarınca kesin yargılarla konuşuluyor anlamış değilim. Bazı arkadaşlara bence gereksiz ümit veriyor olabilirsiniz. Sonuçta neyin iptal olup olmayacağı belli değil, şuan kimse bilemez. Sonra da gereğinden fazla bir hayal kırıklığına sebep olabilir. Bence bazı arkadaşlar ifade biçimlerini yumuşatmalılar. Yanlış anlaşılma olmasın kimsenin işine karışmak istemem sadece benim fikrim.

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  18. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Sammy,
    Tabi ki neyin iptal olup olmayacağı belli değil ancak dikkat ettiysen kendi aramızda görüş alışverişi yapıyoruz. Haliyle de bu alışverişte herkes fikrini açıkça beyan edecek. Bizler şu veya bu soru iptal olur dediğimizde tabi ki bizim dediğimizin kesin olarak uygulanmayacağının farkındayız... Burada yanlış olarak tespit edilen sorular üzerine kritikler yapılıyor. Bu esnada tabi ki gerekçeler de tüzük ve yönetmeliklerden alınan ilgili kısım / pasajlarla ifade ediliyor. Bu esnada savunduğu fikrin doğruluğunu kafaların karışmaması açısından kanıtlıyorlar... Şimdi bu kanıtlama ve fikir alışverişinin "hayal kırıklığına sebebiyet" verebileceğini söylüyorsunuz!! Bilakis doğrulara ve yanlışlara en kısa ve etkili yollarla ulaşmanın açık göstergesi olduğu kanaatindeyim. Hayal kırıklığını sınavda zaten yaşamışız, gerekli kamuoyu oluşturarak bu haksızlığa nasıl dur diyebiliriz onu hesaplarını seslice yapıyoruz...

ALİRIZA ARSEVEN ve Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  19. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Doğan kardeş benim durunun nispeten daha iyi olmasına rağmen yusufum bi türlü geçmedi geçmiyor.Durumum aşağıdaki gibi yeminlen endişeliyim.

Püko sorum yanlış
    Oksi-asetilen B şıkkı yaptım
    Vinç sorusu 1-3 yaptım
    Yükseklik sorusuna 3 dedim
    Azot miktarı sorum yanlış
    Co2 sorum doğru
    İyerinde destek elemanı yanlış
    Nötron sorum yanlış
    Biyolojik etken yanlış
    Kaynakçı 284 yanlış
    Hazırlık koordinatörü yanlış

Bunları saymadan 69-70 bunlarla ne olur bilmiyorum.Geçtim mi sence ?

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  20. Bianegro

Bianegro Guest

canım arkadaşım benim..burada boşa ümit vermek olmaz..ben de risk altındayım biz de risk altındayız..eminim sen de benim gibi kendi puanını birkaç defa gözden geçirmişsindir...yukarıdaki listeye göre 64 puanın dahi şansının olduğunu bir ümit düşünüyorum, artık kendimiz için değil arkadaşlarımız için endişenelim..ben yürekten inanıyorum senin geçtiğine, hatta yüreğe de gerek yok hesap var kitap var..bu listeden nötron biyolojik etkenler iptal olmayacak olsa dahi yerine bir er tane iptal koyma ihtimalleri de var..gözünü seveyim sıkıntı yapmayalım bukadar..dua edelim de gereken nekadar ise okadar iptal olsun da daha fazla ihtiyacı olan arkadaşlarımız da sevinsinler.

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica