18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Siz yapın istediğiniz hesabı seslice sessizce konu o değil. Anlatamamışım ne demek istediğimi neyse devam edin.

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  2. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Bizi bu sıkıntılı hale düşürenler utansın.sınav adam gibi olsaydı sorular açık olsaydı kimse stres olmayacaktı.İhalenin yüzde 50 lik kısmını kendime alıyorum.Çok basit olan yıllık izin sorusunu yanlış yapmışım.Önce kendimizde ki hatalarıda kabul etmemiz gerekiyor.Fakat sınav kendi içinde yanlışları ve soru şekliyle zaten düşük alınmasına ön ayak oldu.sınav zor değildi sorular çok tuhaftı baştan beri savunduğum şey budur.İki tüzüğün çarpıştı 3-4 metre sorusu, tüzüğü olmayan kaynakçı sorusu, hayla oksijen mi önce açılır asetilenmi, vinç sorusundaki bariz hata,nötron sorusunda devlet kurumları arasındaki bilgi farkı yani sınav ucubeydi be gerçekten.

Ekstra bilgi vereyim bi yerden aldığım dedikoduya göre 1000 den fazla iptal başvurusu gelmiş doğruluğu kesin değil dedikodu diyebilirim.Belkide doğrudur :)

foodengineer01 ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  3. Bianegro

Bianegro Guest

bana kalırsa sammy bey siz gerektiği gibi duyarlı ve mantıklı yaklaştınız gerektiği gibi davranıyorsunuz bunun için ayrıca teşekkür ederim, bahsettiğiniz durumun içinde ben de vardım, fakat fatih bey in açıklamasını okudum verdiği cevap geçerli..bu vakitten sonra birbirimize bu şekilde destek verebiliriz..umut konusunu teşkil eden konular herbirimizin ortak konuları..biri dahi patlarsa herkes zarar görür, onun için birbirimizi aydınlatmamız kabul edilebilir durum olmalı..ben sizi iyi anladım, fatih abi de iyi anladı ki uyarınıza çözümü mantıklı olan bir cevap verdi..senin sınav nasıl geçti samm..biz daha önceden tanışıyorduk bu zaman diliminde hiç konuşamadık

4. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Evet 18 Ağustos soru paylaşımı bölümünde az soru tartışmadık :) sınavım 65 te kaldı benim de malesef. İptalleri bekliyorum merakla, herkes için hayırlısı tabiki.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

:D duyduk onu..evet aynen öyle..sınavda kuşku uyandırıcı soru sayısı bihayli fazlaydı yıllık izin sorusunu yapamamanın sana verdiği hasarı tahmin edebiliyorum içinden demişssindir " keşke şu yıllık izini yapsaydım şuan daha rahat olurdum" ..ama iptaller gelecektir..artık geçti ,tek bekleyiş iptaller..olacak iptaller, asetilen sorusunun iptal olma ihtimali yüksek; doğru yanıtın neye göre olduğunu halen daha kestirebilmiş deiliz, onlar da kestiremez iptal ederler..7 tane iptal 1 tane şık değişimi bekliyorum..biz geçtik emre..inan..şimdi sıra iptallerin yerine gelmesinde, itiraz sayısı az olsa da yapmaları gerekeni yapmaları lazım,

6. Bianegro

Bianegro Guest

inşallah geçersin, gereken iptallerin neler olduğunu burada günlerdir tartışıyoruz, tamam kararı tabi ki biz vermiyoruz fakat akıl var mantık var, hep birlikte araştırıp inceledik, bu uğurda azar işite işite kanaatlere vardık.muhakkak senin de beklentilerin vardır, umarım kodlamaların iptallere yanlış olarak denk gelir ve 69 a kadar gidip de aşamassan çok üzülürüm, benim artık arkadaşlarım için üzülme lüxüm var kendim için üzülüp egoistlik yapamam..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

İtiraz edilenlerin çoğu benim de yanlış şansıma. Yanlış yaptığım soru için şansıma diyorum orası da ayrı bir komiklik. Umarım kabul edilir itirazlar.. Kafama takılan tek bir şey var sana sorayım madem.. Bu 3 metre 4 metre sorusu var cevap mı değiştirirler acaba yoksa direkt iptal mi ederler? Benim cevap 2si de değil de ondan iptal olursa işime gelecek sadece :)

8. Bianegro

Bianegro Guest

bu 3 metre sorusu iptal olmassa isg nin yıkılması lazım...4 metre denen kural tanzanyada bile kalmadı, üstelik soruda tüzüğe göre yahut yönetmeliğe göre şeklinde belirtmeliydi..bu bir kural, şayet bir konu sadece yönetmelikte yahut sadece tüzükte varsa, bulunduğu yeri belirtmeye gerek yoktur ama sorudaki tanım iki yerde de mevcut..iptal olacağına çok inanıyorum..püko yu yanlış yapmışsan, kaynak 284 te bayağı bir gündemde..bunlarla +3 oluyor, hele bir de gaz ölçümlerini yanlış yapmışsan yuh derim ama sevinirim de:D

9. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Gaz ölçümleri dediğim soruda 4 boşluk olup cevaplarda 3 çeşit veri olan soruyu diyorsun? O doğru malesef :)

10. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

hakkaten tam öyle olmuş. hatta mayıs sınavını hazırlayanlar tatile çıkmış yerine 2010 da yapılan bir sınavı hazırlayanları çağırmışlar, aynı çelişkili ifadeler, çifte doğrulu sorular, anlam bozukluğu yüklü cümleler. aslında olabilir mevsimde yaz olunca herkes tatile gitmiştir kimi buldularsa 3 er 5 soru hazırlatmışlardır

11. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

aslında süre yeterliydi ben daha önceki yılların sınavlarını süre tutarak yaptım 80 dakikada yata yata bitirdim ama bu sınavda sorular hem çok uzun hem anlaşılmaz ifadeler ve tabi birde on on beş tane yanlış soruyu tekrar tekrar okuyup benmi yanlış yapıyorum diye cebelleşirken zaman yetmedi son 10 soruyu attım

müslüm63, Hüseyin Bozdoğan ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

nerden biliyorsun okuduklarını?

13. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum kesinlikle aynen öyle oldu... geç miş senelerin sınavlrı bittiğinde 10-15 dk. artardı.. bu sınavda son 60 soruya 55 dakikam kaldığını fark edince panikledim.. son sorular gümbürtüye gidecek die salladım..
    aynı şekilde paragraf sorularını oku oku, nevrim döndü.. cevaplar aynı.. hangini seçeceğimi bilemedim..
    o sebeple bu sınav acımasız bir sınavdı..
    aslında 150 dk. felan verselerdi bak o zaman şimdi yaptığım basit hataları yapmazdım eminim ki..

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  14. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

rüzgar kesici kurulan örnekler var mı? zira 10 katlı bine yapılıyorsa, 5 inci katına kadar gelindiyse, her katı rüzgardan nasıl koruyacaksınız? ben bu soruda direk b yi işaretledim..gerekli tedbirler alındıktan sonra.. bu rüzgar kesici olabilir, emniyet kemeri olabilir vs. .vs..

Ali Orhan bu yazıya teşekkür etti.
  15. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum sana katılıyorum.. umarım öyle olur.. ama baksana sende diyorsun, yüzlerce sınav var davalık olmuş.. bu demektir ki hala bişileri düzeltmek için çabalamıyorlar..
    bu sınav hataalrının bilerek yapıldıını düşünüyorum artık ben.. bu düşünce tabi.. yandaşları için.. daha öncede demiştim, yandaş isg uzmanları piyasada.. bizlerde onlara oy verdik belki ama yandaş olarak görünmüyoruz.. işte mesele bu..

16. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

66
    asetilen doğru, vinç yanlış.. şık değişirse vinç doğru ki değişmesi lazım..
    asetileni yannış yapmışım ama doğrusu şık değişimidir..

17. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

sizde geçin işalla :D

18. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

ne 120 si, 1 milyon açık var.. kaç yüz bin iş yeri var Türkiye de o na bakmak lazım..
    en ii pastayı ilk 100 bin yer o ayrı..

19. Bianegro

Bianegro Guest

:D..ohalde elimizi çabuk tutalım

20. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Dostum tutsak nolacak, isg uzmanı olmamızı isterlerse oluruz. İstemezlerse şiimdilik olamayız.
    Benim kafamda taşlar birleşiyor. Kursta yandaş bir hoca, ağustıs kasım sınavlarını geçen pastadan pay alır demişti. Sonrası belli değilmiş. Geçen amerikalı hoca nın yandaşı vir dostuma, kasımda sınava gir demişler. O sebeple ağustos sınavına girmemiş. Bu bilgi ona nerden ve nasıl ulaşmış bilemicem. Ama sınavın bu şekilde olmasından belli demeden edemiyor insan. Umarım ben yanılıyorumdur, hak yerini bulur....

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica