18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

umarım bu sınavdan geçeriz..maalesef diyorum fakat kasımda sınav olmasın madem öyle beklesinler 1 sene

2. Bunu İSG açınsından mı değerlendireceğiz.. Değilse forumun ruhuna uygun bir mesaj olmamış.

Hüseyin Bozdoğan ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  3. Rüzgar kesiciler genellik özel yapım oluklu tel çitler şeklinde oluyor. Oluklar vasıtasıyla rüzgar belli bir burulmaya uğratılıp etkisi azaltılıyor. Genellikle binanın yada alanın hemen yanına değil rüzgarın geliş yönündeki tepelere vs kuruluyor oldukça da etkili oluyor.

Çok kuvetli ve etkili rüzgar alan bölgelerede yüksek binalar yapıldığını sanmıyorum. Aslında bir inşaatçı arkadaş bizi bilgilendirse çok iyi olurdu. Soruyu geçtim, en azından konuyu öğrenmiş oluruz.

4. Atarlı gülestan

Atarlı gülestan TÜİSAG Üyesi

Az kaldı az.. Açıklansın da şu iptaller rahatlasın herkes :D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mujganasya, aryam ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

valla ben git gellerdeyim.. bir geçerim diyorum, bir yok diyorum..
    herşey adil davranma dürtülerine bağlı.. ben adil olurlalarsa şu forumda mesaj atıp yorum yapan herkesin geçeceğini düşünüyorum.. aksi durumu düşünmek bile istemem..
    ama her ihtimale karşı 30 ağustos itibarıyla ben kasım sınavı için çalışmaya başlicam.. en fazla tekrar etmiş olurum.. malum 12 gün çalışmadan oturmak sınavı geçemezsem zaman kaybı.. :kararsız:

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  6. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

İptal soruları ne zaman açıklanır arkadaşlar bilgisi olan var mı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. emreozcan

emreozcan TÜİSAG Üyesi

YİNE OLAN BİZLERE OLDU BAKANLIK BU SINAVI İPTAL ETMEZ GİBİME GELİYOR.BİR KILIF ARIYORLAR ŞU
    AN.ANKARA YOLLARI YENİDEN GÖZÜKTÜ...BU ARADA ARKADAŞLAR SINAVIN İSTANBULDADA YAPILACAĞI
    DEDİKODULARI VAR.BİLGİSİ OLAN VARMI?

8. dilek bektas

dilek bektas TÜİSAG Üyesi

Doğan bey, aynı gün B grubu sorularına baktınız mı?
    Kurşun miktarı , MAK değeri falan sormuşlar, sorular kolay ve anlaşılır. B grubu sorularını ben çözdüm 79 net çıkardım.
    Gelin görünkü C sınıfı sınavında sınırdayım... Anormallik var bu durumda, sorular resmen bir çok kişiyi haksız yere elemek için hazırlanmış.

9. mondaynay

mondaynay TÜİSAG Üyesi

generallerin müebbete çarptırılması ile isg nin hiç bir alakası yok. Konu ilgisi olmayan yerlere yönleniyor. Bu forumda sadece sınav hakkında tartışmalıyız. Diğer konular için başka forumlar kullanılmalı. Amaçtan sapmamalıyız.

Hüseyin Bozdoğan, müslüm63 ve Abdülkadir ACAR bu yazıya teşekkür etti.
  10. Abdülkadir ACAR

Abdülkadir ACAR TÜİSAG Üyesi

sınav psikolojisi ile yanlış değerlendirilen sorular var sadece bazı sorularda cevaplar yanıltıcı olmuş aslına bakarsanız çok zorda değildi bende sınırdayım ama bir çok soruda dikkatsizlikten gidiyor maalesef bu şekilde düşünmek lazım..evde çözülen ile değerlendirmek yanlış olur.
    ayrıca bu sınav bilgiye dayalı olduğu için herkese göre her sınavın zorluğu değişebilir.

11. Alihan DAĞHAN

Alihan DAĞHAN TÜİSAG Üyesi

Yanıcı madde, oksijen ve yeterli derecede ısı

12. Bianegro

Bianegro Guest

dayanamadığım için b dereceli sınava kendimi tabi tuttum , tuzak kurmuşlar bize..siz de farkettimiz bu hoşuma gitti

13. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

generallerden bahseden kim ki? bu yanıt bana değildi sanırsam..
    Zira ben yapıaln adaletsizliğin kasıtlı olduğunu ve çok umut bağlamamak gerektiğini söylemek istedim..
    genareller beni şuan için ve özellikle bu topic için alakadar etmiyor.. kimseyide etmemeli..

14. http://www.kapadokya.edu.tr/home.asp?s=programdetay&id=18

Kanun ve yönetmeliklerin tam anlamıyla uygulamaya geçmesinin ardından yaklaşık 238.000 iş sağlığı ve güvenliği uzmanına ihtiyaç duyulacağı düşünülmektedir.

15. murat72

murat72 TÜİSAG Üyesi

doğan bey kalbini kırdıysak hakkını helal et... gerçekten sana takılmamızın sebebi üstümüzdeki stresi bir nebze olsun atmak içindi... sizinde yapınızın şakalara müsait olduğunu anladığımız için sana takılıyoruz.. kusurumuza bakma..!:ağlama:

Hüseyin Bozdoğan, yiğitoğlu ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  16. Bianegro

Bianegro Guest

bu sınavın % 37 si bilgiye %44 i mantığa %15 i anlık iradeye geriye kalan % 4 ü yüksek kararsızlığa dayanıyordu..
    sonuç: %19 luk kısımda başarı yüzdesi sınav stersinde % 1o lara kadar düşüyor 2 puan
    % 44 lük kısımda başarı yüzdesi moral bozukluğu akabinde maksimum kapasiten % 65 29 puan
    %37 lik bilgi kapasiten adaptasyon dağılımı aralıklı kapasite %80-100 32-37

sonuç.. çerezlerden hata yapanlar 63 bandında kalıyor
    çerezlerden hata yapmayanlar 68 sınıra tekabul ediyor

oysa geçmiş sınavlar...bilgiye dayalı soru % 60....çok yazık ve çok aşırı zorlatıldık..ben halen daha anlayabilmiş değilim şu 90 üstü alanları..sınav şıklarının neticeleri okadar çözümsüzdü ki sınavdan çıktım dedim içimden" doğan..10 ile 90 arası birşey alırsın"..

17. Bianegro

Bianegro Guest

hak..olur mu öyle şey..:D..burada herbirimizin birbirine hakkı var..sen de helal et, ne hakkım kaldıysa herkese helal olsun..hem ben sana hiç kırılmadım ki siz yanlış birşey söylemediniz, doğru olanı konuştunuz..

18. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

tabi ben biraz abartmış olabilirim :D

19. Alihan DAĞHAN

Alihan DAĞHAN TÜİSAG Üyesi

iki ihtimalli soru, Yani rüzgar çalışmayı engelleyecek kadar hızlı mı?yoksa tedbir alınarak çalışma sağlanabilinir mi? meçhul.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica