18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

sizin yaklaşımızın doğru..harbi yazdığınız verilere göre bi milyon igu normal:D

2. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

Yarın açıklama bekliyor musunuz? Arayıp sorsak mı?

3. Bianegro

Bianegro Guest

düşünebilecekler mi bu şekilde ali bey..

4. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

ben eylül ün 2 sinden önce olcanı düşünmüyorum.. 30 ağustos ta biz zafer bayramımızı kutlarken onlar mesai yapacak muhtemelen cukkacukka

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

bu sınavı geçeceğime inanıyorum. Olaki geçemezsem yapacağım geniş araştırmalar sonucu haklı olduğum sorularla ilgili maddi manevi mahkemeye gideceğim.Bu konuda ISAG ın hukuki destek verileceği açıklaması beni bu yolda dahada cesaretlendirdiki , bu yolda olası mahkemeden kazanarak ayrılacağıma ve bu rezalet sınav sebebi ile sorumluluk sahibi kişilerin cezalandırılması gerektiğine inanıyorum.

6. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

EVET ARKADAŞLAR OLAYA OBJEKTİF BAKARSA HERKES YAPILAN HAKSIZLIKLARI HEPBERABER GÖRÜYORUZ. SONUÇLARINA ULAŞIYORUZ BENCE HUKİKİ Bİ BOYUT OLMALI BİZLERİ TEMSİL EDEN Bİ HEYET VE BİZLER ARKASINDA DURMALIYIZ HERKES BELGESİNİ ALSIN BEN ALMIYIM İLK SINAVIMDI 61 ALIORUM İPTALLER HARİÇ AMA ASIL OLAY ŞU BU SINAVDA 50 ALANLARIN BUNDAN ÖNCEKİ SINAVLARA YAKIN Bİ sınav YAPILSAYDI ALACAKALARI 70 OLURDU DİE DÜŞÜNÜORUM TMM ZOR Bİ sınav YAPMAK İSTİYORSUN YAP AMA SINAVDA 1 YANLIŞ SORU BİLE BİRSÜRÜ VAKİT ALIYOR BİDAHA OKUMAK KAFA YORMAK 20 TANE HADE İYİ NİETLİ OLUP 10 DİİM YAPARSAN HERKESİN HAKKINI YEDİN DEMEKTİR SORUM ŞU KAÇ ALIRSAN AL ÇEKTİKLERİMİZİ DÜŞÜNELİM VE HAKKIMIZI KİM NASIL SAVUNCAK BİZİ SAVUNUCAK YOL YORDAM BİRLİKTELİK KONUYA HAKİM OLAN BİRİSİDE YAZSIN BU BÖYLE ÇÖZÜLÜR AŞAMALAR BUNLAR DESİN BEN HAKKIMI HELAL EDİPTE Bİ SONRAKİ SINAVA GİRMİCEM KİM İTİRAZ EDİOSA ARKASINDAYIM

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Bianegro

Bianegro Guest

ben emniyet yüksekliği sorusun acayip kafayı taktım..yalnız bu soru için gereken yapılmazsa elimden gelen ne varsa gerekirse çirkeflik yaparak acısını çıkartırım, istanbulda nekadar eğitim kurumu varsa bir bir giderim ve koltuğunda hangi gözü görürsem göreyim gerekeni de söylerim..başta benim eğitim aldığım kurum olmak üzere

mujganasya, Fatma ertan ve yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  8. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Ben de aynı görüşteyim. Ortak hareket edebiliriz. Sonucu bekleyelim.

mujganasya ve yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  9. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

başta A kitapcığı 1-50-58-79-85 nolu soruların kesin iptal edimesi gerektiğini düşünerekten ayrıca yine yoruma açık ama iptal edilmesi gerektiğini düşündüğüm 6-17-35-43-47-62-63-75 ve 81 nolu sorularda dahil tüm bu sorulara yoğunlaşarak mahkeme yoluna gidilebilineceğini düşünüyorum ki bunlar tamamen benim düşüncelerimdir. Bu sorularla ilgili tabiki emin olmak için ciddi araştırma yapmak gereklidir.

mujganasya, fatih33, ALİRIZA ARSEVEN ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  10. Bianegro

Bianegro Guest

+7-9 oranında puan geleceğini tahmin ediyorum ben..

11. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

6331 SAYILI İSG KANUNU
    ç-bendi
    işyerinde çalışan istihdam etmiyorsa kendi hesabına çalışan
    PEKİ YA EDİYORSA
    kendi hesabına çalışan koç
    kendi hesabına çalışan sabancı
    bunlar girmiyor ozaman bu 6331 e :)
    ÇALIŞAN İSTİHDAM EDİYORMU ETMİYORMU SORUNUN CEVABI BURDA AMA CEVAP YOK
    BU SORUYA 100 KİŞİDEN 60 KİŞİ DOĞRU VERDİ DİYELİM
    SORU CEVABA GÖTÜRÜYOR DİO BAZILARI YORUM YOK
    BENİ CEVABA GÖTÜRMEDİ YADA GERİYE KALAN 40 KİŞİYİ DİELİM
    BENCE İTİRAZLAR KENDİMİZİ DÜŞÜNEREK DEĞİL BÜTÜMÜZÜ DÜŞÜNEREK YAPILMALI
    VE BU SORUNUN TARTIŞMASIZ İPTALİ GEREKİR

İPTALLERİNİZİ GEREKÇELERİYLE TEKRAR YAZIN BURAYA SON Bİ DURUMA BAKALIM HEPBERABER HERKESİN KATILIMIYLA DİE 1 SORU YAZARAK ÖNAYAK OLMAK İSTEDİM TARTIŞA TARTIŞA BAKALIM SORULARA TEKRAR DİORUM YANİ İSTERSENİZ HERKESE İYİ GÜNLER BU ARADA

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  12. Büyük harfler yazmak forumlarda/chatlerde bağırmak anlamına geliyor. Hem bu tarz yazıların okunması da zordur.

Lütfen yazılarınızı küçük harflerle yazınız :)

teknik öğretmen bu yazıya teşekkür etti.
  13. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Buna benim cevap yazmam gerekiyor zira "generallerin müebbete çarptırılmasından" bahseden benim...
    Arkadaşım eğer bir cümlenin içerisinden sadece göze batan kelimeleri seçip sadece o kelimeler üzerine yoğunlaşılırsa haliyle konu başka bir yöne sapar. Senin açıklamanda bakış açın maalesef böyle olmuş. Hani cümlenin içinden cımbızla kelime seçip de o kelimeler üzerine yoğunlaşıp konuyu hiç alakasız bir yönde irdelemek gibi...
    Ben haktan hukuktan bahsetmiş kanun neyi gerektiriyorsa ona uyulmuş hukuk devletinde kanunlara uyulması gerektiğini işaret etmiştim ve örnek olarak da günümüzden en iyi örneği göstermiştim. Generallere kanun neyi işaret ediyorsa neyi gerektiriyorsa o yapılmıştır diyerek kanunun yapılmasını kanunlardan yana hareket edilmesi gereğini vurgulamıştım...
    Nitekim generallere yapılan da kanunun gerektirdiği şekilde yapıldı...
    Ben de sorulara itirazımızın gerekçelerini açıkladığımız şekilde kanun/tüzük/yönetmelik neyi diyorsa ona göre komisyondakilerin değerlendirmesi gerektiğini, öyle bir kısmını kabul edelim bir kısmını kabul etmeyelim ne şiş yansın ne kebap mantığının yanlış olduğunu, iptal edilmesi gereken soru sayısı 15 - 20 bile olsa bu kadarının mutlaka iptal edilmesi gerektiğini vurgulamaya çalıştım.
    Kanun neyse aynen uygulanmalı, kanun keyfi olarak değil her şekilde mutlaka eşit uygulanmalı ben buna işaret ettim.
    Yoksa burada konumuz tabi ki generallerin yargılanmasının İSG ile alakası olmadığını hepimiz biliyoruz. Bir örnekleme yaptım ama yanlış yöne çektiniz.

Hüseyin Bozdoğan ve teknik öğretmen bu yazıya teşekkür etti.
  14. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

antalyada yapılmadıktan sonra benim için fark etmez. ama tabi sınava girenlerin yarısı istanbuldandır, her şehirde yapmayacaklarsa bile istanbuldada olması hiç yoktan iyidir.

Ali Üstün ve fahriyamac bu yazıya teşekkür etti.
  15. Bianegro

Bianegro Guest

:D..bana da aynısından yaptılar abi geçen gün

16. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

bence zaten bu bölümler mezun vermeye başladığında kurslar ve sınavlar kaldırılır, çünkü ihtiyacı bu bölümler karşılayacaktır. bence en fazla 2014 yılı sonuna kadar devam eder sınavlar

17. Evet durum onu gösteriyor. Ama 2 yıllık eğitim bu meslek için yeterli değil gibi geldi bana. Son derece kapsamlı bir konu.

18. Müge35

Müge35 TÜİSAG Üyesi

7 soru iptal öteleme metoduyla değerlendirme yapılır
    Öteleme metodu nedir???

19. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

bu soru ipal edilmeli edilmemeli diyen varsa,, varsayımla değil kanunla konuşsun. Çünki kanun çalışan istihdam etmeksizin diyor

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  20. Chemik

Chemik TÜİSAG Üyesi

Zaten bu belgenin veriliş şekli çok yanlış.ezbere dayalı bir sınavla iş güvenliği uzmanı alıyorlar.Kültürün oturup oturmadığı sorgulanmıyor.Gerçi ezber sınavını bile beceremiyorlar.uluslararası olan belgede ödev hazırlatıyorlar.Sınavda bi durum gösterip ,risk analizini yapmanızı istiyorlar.Yani gerçekten biliyorsan, sahada bu işi yapabilecek durumda isen belgeyi alabiliyorsun.Biz bu sınavı geçsek bile sahada ne yapacağımız büyük bir soru işareti.

yeaxoy bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica