18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mondaynay

mondaynay TÜİSAG Üyesi

dur bakalım daha son söz söylenmedi. Azıcık sabır.

2. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

sayın emeklisi ve ümresi gelen 18 ağustos sınavını hazırlayan akademisyenler kendinizide bizide bu dertten kurtarın geçme notunu 60 yapın

3. nil3434

nil3434 TÜİSAG Üyesi

öteleme metodu şu şekilde hesaplanıyor
    ben 67 bekliyorum sınavdan 7 iptal var
    67x67 =4489
    7x7 =49

4489-89 =4440
    4440 ın karakökü =66,63

geçme notu 70 olduğu için 66,63 le kaldım

7 iptali öyle havadan kimseye doğru diye vermezler arkadaşlar çevre görevlileri sınavında aynı şeyi yaptılar

4. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 50.soruda;

A)İşçinin kolayca kullanabileceği yerde olmalıdır!
    B)Çalıştırma Düğmeleri kırmızı durdurma düğmeleri yeşil renkte olacaktır!
    C)Şalter ve kumanda düğmeleri kendiliğinden veya herhangi bir çarpma ile makineyi hareket ettirmeyecek şekil ve özellikte yapılmış olacaktır.
    D)Bir atölye ve kısmında bulunan makine ve tezgahlar, bir yerden çalıştırıldığı ve kumanda edildiği ve bunların hareketlerinin kumanda yerinden görülmediği hallerde uygun haber verme sistemi kurulacak, çalışmaya başlamadan önce sesle ve ışıkla haber verecektir.

Arkadaşlar A şıkkı normal bir durum mu? Bu cümleden ne anladınız? Ben A şıkkında yetersiz bir açıklama görünce direk atladım ve diğer şıkları hiç okumaya bile gerek duymadım dolayısıyla soru gitti. Ancak bu soruda bir sıkıntı yok mu? Yoksa tek yanlış anlayan ben miyim?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mujganasya ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  5. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

bu sınav sizce şunuda neredeyse tam olarak açığa kavuşturdumu?
    eğitim hikaye gibi, bizi yoluyolar sanki neden?
    bu sınava 1 ayını eğitim kurumlarında vaktimizi ve paramızı kaybetceğimize oturup sadece yönetmelik ve tüzük çalışabilirdik bu sınava girenler zaten bu kapasitede kişiler
    zaten böle yapanlar başarılı oldu diebilirimde
    neden eğitim kurumu neden 20 ye yakın tartışmalı soru
    neden itirazlarınızı şurda şu şekilde şukadar para ile 1 ay öncesinden yayınlıyolar
    ÇÜNKÜSÜ bence istediğimizi yaparız'a neyapıcamız belli olmaza geliyor.
    kurulmamış planlanmamış hazırlanmamış olabilirmi bunlar bence koca bir HAYIR.
    ve bu durum bu ise korkarım yapılacak şey beklemek istediklerini yapacaklar bize ne olucak
    hakyemeyecekse zaten bunları yemezdi çokTannn haklar yendi
    BAYA KÜÇÜK HARF YAZDIM AMA :)

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  6. berfu kimya müh

öyle hesap mı olur aldığın notuda düştü anlamadım öteleme değilki bu geriye çekme

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Abdülkadir ACAR, Müge35, yiğitoğlu ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

isg sınavında öyle olmuyor benim birçok arkadaşıma bir önceki sınavda 4-5 fazla puan geldi iptallerden sonra

Müge35 ve Fatma ertan bu yazıya teşekkür etti.
  8. berfu kimya müh

eğer yanlış yaptıysan sana yarar zaten doğru ise kağıdında farkeden olmaz diye biliyorum yanlış mı acaba

Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  9. Atarlı gülestan

Atarlı gülestan TÜİSAG Üyesi

bu hesaplamayı saçmalık ve komik olarak nitelendiriyorum.. :D

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  10. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

ayrıca burada geçme notunu da düşürmeleri lazım o zaman yanlış duymuşsunuz

11. İSG sınavında bu yöntem kullanılmıyor. Geçmiş yıllarda da kullanılmadı. İptal edilen soru herkes için doğru sayılır.

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  12. Mert B.

Mert B. TÜİSAG Üyesi

4489 dan 49 u çıkarıcan 89 u değil bari bunu doğru yazdaydın . zaten böyle bir sistem yok bu sınavda,bilip bilmeden yazmayalım..insanları yanlış yönlendirmeyin..

zafer1958 ve Ali Orhan bu yazıya teşekkür etti.
  13. 67 beklediğin sınavdan 66 ile kaldın farkındamısın
    iptal edilen her soru doğru kabul edilir
    7 iptal edilen soruda eğer 3 yanlış yapmışsanız sınavı geçersiniz demektir

14. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

hesap yanlış 67 bekliodun 7 iptalle 66.4 aldın :)

zafer1958 bu yazıya teşekkür etti.
  15. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

öyle bir şey yapacak olsalar derler ki geçer not sorun olmayan soruları %70 inden doğru yapmak derler 10 iptal olsa da geçme notu 63 olur yani burada amaç %70 başarı ise bunu da yapabilirlerdi ama yapmıyorlar iptal olan her soru doğru yapılmış kabul ediyorlar neticede bu onların hatası belki hatasız sorsalar o soruların hepsini doğru yapacaktım bunu bildikleri için bu sistemi uyguluyorlar

16. Chemik

Chemik TÜİSAG Üyesi

çevre görevlisi sınavı için;

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda
    soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru şık/şıkları dikkate alınmak
    suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.
     Değerlendirme sırasında hatalı soru/soruların çıkması durumunda hatalı bulunan soru/sorulara
    tekabül eden puanlar eşit şekilde diğer sorulara dağıtılır. Ancak soruların yüzde beşinden
    fazlasının hatalı olduğunun tespit edilmesi hâlinde, sınav iptal edilir ve en kısa sürede yeni sınav
    yapılır.

isg sınavı için;

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda ilgili soru/sorular iptal edilmeyecektir. Cevap anahtarı hatalı bulunan soru/soruların, doğru şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.
    Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

Lütfen artık bu konuyu kapatalım.Çok net şekilde belirtilmiş başvuru formunda. İptal edilen sorular herkes için doğru sayılır.

pasatchm, fatih33, Ali Orhan ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  17. ben 64 aldım ve tartışmalı sorular hep doğru çıktı iptal olsa bile
    benim doğru sayımda bi değişiklik olmuyacak
    ama inşallah iptal olurda o sayede geçen arkadaşlar olur

18. nil3434

nil3434 TÜİSAG Üyesi

:)puanı ileri atmıycaklar tabi 50 bin başvuru var 20 bin geçse 20 bin sınırda insan var 7 puan verseler herkes isg uzmanı olur bu kadar çok talebe ancak öteleme yaparak durdurmaları gerekir ki yine kurslar ve sınav paraları ceplere aksın malesef öteleme diye bir sınav değerlendirme metodu var umarım ki çok düşük bir ihtimal bunu uygulamasınlar

19. malesef başımıza ne geldiyse bilgi kirliliğinden geldi
    sırf bazı arkadaşların yanlış yönlendirmesinden dolayı
    sınavda bile doğru eminim dediğim sorular yanlış çıktı neden çünkü internet bilgi kirliliği ile dolmuş taşmış
    herkes yalan yanlş bilgi paylaşmış
    olanda bizlere oluyor tabi

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  20. Bianegro

Bianegro Guest

zaten oradaki yazılı notunuz 67..iptaller gelince puan 66.33 ekadar düştü..iptalin mantığı ne o halde:D..yanlış mı görüyorum arkadaşlar

21. ya açıklama var sınav açıklamasını okudunuz mu
    hala neden bahsediyonuz
    amacınız ne anlamadım
    önce sınav metnini bi okuyun derim
    hem herkes +7 puan kazanmıyor
    eğer o soruya yanlış cevap verdiyseniz doğru sayınız artar
    umarım anlatabilmişimdir
    ben şu anda 64 aldım ama tartışılan soruların cevabına doğru cevap vermişim
    iptal olsa bile benim notumda değişiklik olmuyacak
    ama inşallah iptal olurda bazı arakadaşların işine yarar

Yüklüyor...
Konu Durumu: