18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Chemik

Chemik TÜİSAG Üyesi

Aynen net şekilde yazan şeyleri bile tartışıyoruz artık.Adam belirtmiş artık değiştiremez yöntemi.

2. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

işalla 10 soru iptal olur.. işalla.. gönülden diliyorum..
    yalnız resimdeki sensen bu iş için biraz geç geldiğn gözüme, biraz daa tecrübe kazanman gerkir sanki cukkacukka
    (şaka bi yana, Aallah bağışlasın).

Hüseyin Bozdoğan ve yasiner bu yazıya teşekkür etti.
  3. Bianegro

Bianegro Guest

utanmadan hatalı sorular verdiler adam gibi temizlesinler yanlışlarını..hem hatalarla dolu olacak hem de ceremesini biz çekeceğiz öyle mi..öyle bir mantık olmaz..

4. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

Hakkının yenildiğini düşünenler için bence yapılabilecekler 1-etap gerekli dökümanları toplayarak kesinlikle yasal dayanakları ile birlikte aklı başında eğitmenlere danışmak. 2-etap iptal edilecek sorular geçmemize yetmemişse sınav sonucuna itiraz etmek , cevap kağıdın kopyasını talep etmek. Buda yetmedi ise 3-etap daha önce mahkeme yoluna gidenlere geçmiş forumlardan ulaşarak tavsiye almak ve ISAG'ın yönlendirebileceği avukatla temasa geçmek. Tüm bu yolda mümkün olduğunca madurla elele maddi manevi destek sağlamak.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  5. MuhittinG

MuhittinG TÜİSAG Üyesi

Forum da ki yazılara bakıyorum da yorum yapamadan duramıyacağım. Bazı arkadaşlar yalan yanlış düzmece olarak iş olsun diye sınav sonuç hesaplamaları ile ilgili yorum ekliyorlar. Emin olun ben gülüyorum bu yazılanlara benim gibi bu forma giriş yapmış ne kadar insan varsa onlarda emin olun gülüyorlardır. Yazacaksanız aklı selim yazılar yazın. Müdahele edilecek bir konuda elinizde kanıtlayabilecek bir kanun, tüzük, yönetmelik vs... olur o zaman yanlışları düzeltin. Beyin sulandırıcı fikirler ortaya atmayın. Bu sınav dan herkesin geçebilmesi dileğiyle.

Doğan Hasanoğlu ve yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  6. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

bu sınav sizce şunuda neredeyse tam olarak açığa kavuşturdumu?
    eğitim hikaye gibi, bizi yoluyolar sanki neden?
    bu sınava 1 ayını eğitim kurumlarında vaktimizi ve paramızı kaybetceğimize oturup sadece yönetmelik ve tüzük çalışabilirdik bu sınava girenler zaten bu kapasitede kişiler
    zaten böle yapanlar başarılı oldu diebilirimde
    neden eğitim kurumu neden 20 ye yakın tartışmalı soru
    neden itirazlarınızı şurda şu şekilde şukadar para ile 1 ay öncesinden yayınlıyolar
    ÇÜNKÜSÜ bence istediğimizi yaparız'a neyapıcamız belli olmaza geliyor.
    kurulmamış planlanmamış hazırlanmamış olabilirmi bunlar bence koca bir HAYIR.
    ve bu durum bu ise korkarım yapılacak şey beklemek istediklerini yapacaklar bize ne olucak
    hakyemeyecekse zaten bunları yemezdi çokTannn haklar yendi
    BU SORULARIN YANLIŞ HAZIRLANMA İHTİMALİ NEDİR DİE ANKET OLSA YÜZDE NE OLURDU ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  7. Böyle bir yöntem yok ama size uygulanmasını istiyorsanız dilekçe verin.

8. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Bazı arkadaşlar niçin yanlış anlıyorlar ki? Ben bunu içinde bulunulan sınav stresine ve biraz da bu stresin yarattığı gerginliğe bağlıyorum. Hani canım diyenin lafını canın çıksın şeklinde anlamak gibi... Halbu ki yazının tamamı ya da o yazının bağlı olduğu bir önceki yazı okunsa bu tür yanlış anlaşılmalar olmaz... Neyse stresin yarattığı durum olarak kabul edelim kimsenin kalbi kırılmasın... :)
    Böyle zamanda birlik olamayacaksak bir daha hiç olamayız...:evet:

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  9. Durma zaten, bu forum yorum yapalım diye açıldı :)

10. mestantas

mestantas TÜİSAG Üyesi

hesaplamayı yaptıktan sonra 7 iptali eklemiyi unuttular gibi geliyor.sonuç 73.4'le geçti olmasın.

11. mestantas

mestantas TÜİSAG Üyesi

Soruların iptali banim hatam olsaydı böyle bir hesap yapılabilirdi.Ama şimdi yapacaklarını zannetmiyorum.

12. Etiyopya kadar olamadık ne kadar geriyiz anlamamız adına paylaşmak istedim. 2006 yılına ait kaynak kitaba bakar mısınız... düşündürücü ...:)

Ekli Dosyalar:

13. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Aynı düşüncedeyim, aksi halde boşa kürek çekilmiş olur..

14. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

bence laf söz takip etmektense yanlış sorular üzerinde yoğunlaşalım. Ayrıca sınavın ne kadar acemice yapıldığı üzerinde takılıp kalmanın bize hiçbir faydası yokki bu önceki sınavdada dile getirilmesine rağmen daha berbatı ile karşı karşıya geldik.

mujganasya, fatih33 ve yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  15. mestantas

mestantas TÜİSAG Üyesi

düşünecekler kesin iptal diye düşünüyorum.bu sorunun iptal sebebi bu şık olacak.

16. Ee bu ülke 80 sene uykuda kaldı yeni yeni uyanıyoruz ve biraz sancılı biraz da mehter hızında oluyor.

17. Bianegro

Bianegro Guest

benim burada konuştuklarıma adam gibi itiraz etmeyerek, beni doğru yöne yönledirmek için müdahale yapmayıp da sinsince gülüp de yorumlarımın saçma olduğunu düşünenler..umarım ki benim iyi niyetli fikirlerim onlara hayırlı olmaz...umarım

müslüm63 ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  18. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

b grubu- soru30-) biyolojik etkenlere maruziyet risklerinin önlenmesi hakkındaki yönetmelik gereği biyolojik etkenlerle yapılan çalışma için sağlık gözetimi ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

verilen cevabı yazıoum önce: şık d-) biyolojik etkenlerle yapılan çalışmalarda işveren çalışanların
    çalışmaya başladıktan sonra ve işin devamı süresince, düzenli aralıklarla sağlık gözetimine tabi tutulmalarını sağlar.

evt biyolojik etkenlerde bildiklerimiz sağlık gözetimi: işe alınmadan önce, bi maruziyet olduğunda işkazası ve meslek hastalığı olduğunda ve peryodik olarak yapılır (erken teşhis ) için.

çalışmaya başladıktan sonra, işin devamı süresince ve düzenli aralıklarla 3de doğru yanlış yok 3 de aynı ifade aşağı yukarı

dese idiki çalışmaya başladıktan 1 gün sonra, 2 gün sonra, 1hafta sonra, 3 hafta sonra. die böle bişey yok dicektik. işaretlicektik hepberaber ama çalışmaya başladıktan sonra yapılan sağlık gözetimi gayet doğru bir cümledir işe başladıktan sonra elbetteki sağlık gözetimi yapılır.

BU SORUYA KAFA YORANLAR LÜTFEN BANA ANLATSIN NEDEN İPTAL OLMAZ. bence en azından noktalı soru kadar hatalı verilmiş bir soru TARTIŞALIM pls

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  19. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

Ni

20. murat72

murat72 TÜİSAG Üyesi

iptal olan bütün soruların cevapları doğru olarak sayılacaktır. çünkü diğer sınavlarda da iptal olan soruların hepsi doğru sayılmıştır. iptaller doğru sayılmasaydı bunu açık bir şekilde belirtirdi.

21. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Böyle bir metod yok. ne gördüm ne duydum. Soru iptal edilio, puanın düşüo? bravo bu metodu bulana :)

o zaman size şunu söyleyim,siz sınav duyurusunu okumamışsınız sanırım. işte linki. ama linkdeki döküman uzun hala okuyamam derseniz içinden alıntı yaptım. koyu kırmızı olan kısımlar. cukkacukka

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/dokumanlar/2013/duyuru/IsYeriHekim_IsGuvnUzm.pdf

sınav UYGULAMA DUYURUSU ;
    Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

ufuk_topal, mujganasya ve teknik öğretmen bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica