18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

baştan listeyi yenileyelim..itirazlar ve eklemeler yapınız
    1-puko
    2-gaz
    3-k 284
    4-emniyet 3 metre
    5- asetilen iptal
    6- vinç şık değişimi
    7-herhangibi birinden 2 tane

Fatma ertan bu yazıya teşekkür etti.
  2. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum sen oraya yasamayı ekle bence.. iptal etmeseler bile dava açıldımı hakim iptal eder inan ki.. cukkacukka

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  3. Bianegro

Bianegro Guest

7.inci sıraya koyarız.. 2 adet extramız var:D

4. Bianegro

Bianegro Guest

asetine sorusunun şık değişimine değil iptal olacağına eminler kadar inanıyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

zafer1958 ve Fatma ertan bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

valla bakıyorum bakıyorum hala aihm yasalarını kimin yaptığı yok. sizce kim yapmıştır? bence aihm isviçre de mi? öle sanırım.. aha işte isviçre yasama organı yapmış olmasın?

6. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Bu da sözümü ettiğim diğer altı doldurulmuş olduğunu düşündüğüm itiraz dayanağı: İlgili kısmı alıntıladım.

October 19, 2012 · by huk101 · in HUKUK BAŞLANGICI ders notları

Hukuk kurallarında ortak olan niteliklerini 4’e ayırabiliriz:

1-Her hukuk kuralında bir maddi kalıp ve bir hukuki sonuç vardır.

2-Hukuk kuralları genellikle kişi davranışlarını, istisnaen tabiat olaylarını inceler.

3-Her hukuk kuralının bir yaptırımı vardır.

4-Her hukuk kuralı geneldir, soyuttur ve süreklidir.

Şimdi de bunların ne demek olduğunu tek tek inceleyelim:
    ...
    ...
    2-HUKUK KURALLARI GENEL OLARAK KİŞİ DAVRANIŞLARINI, İSTİSNAEN TABİAT OLAYLARINI DÜZENLER

Hukuk kuralları esas itibariyle davranış kurallarıdır. İstisnaen doğum, ölüm vs. gibi tabiat olaylarını da düzenler.

Örneğin; mirasın ölümle açılması ile ilgili kural tabiat olaylarıyla ilgili bir kuraldır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Bianegro

Bianegro Guest

5 tane hukuk soracaklardı 2 tanesi kazık olsa normal..lakin 1 tane hukuk bir kazık..olacak iş deil

8. husamabi

husamabi TÜİSAG Üyesi

7 sorunun iptal olacağı kanısına nerden vardınız? kaçırdığım bir şey mi oldu acaba? 2 gündür bakamıyorum da.

9. dilek bektas

dilek bektas TÜİSAG Üyesi

Hala iddia ediyorum B grubunun soruları daha kolaymış, birkere kaç c sınıfı uzman adayı 2011 sgk istatistiklerini bilmek zorunda , bu daha üst grup sınav sorusu olmalı kanaatimce.
    ayrıca hukuk konusunun devamı,

2-HUKUK KURALLARI GENEL OLARAK KİŞİ DAVRANIŞLARINI, İSTİSNAEN TABİAT OLAYLARINI DÜZENLER
    Hukuk kuralları esas itibariyle davranış kurallarıdır. İstisnaen doğum, ölüm vs. gibi tabiat olaylarını da düzenler.
    Örneğin; mirasın ölümle açılması ile ilgili kural tabiat olaylarıyla ilgili bir kuraldır.

10. hukuk rüzgara ceza kesmez, sele ceza kesmez, aslan antilobu yedi diye dava açmaz.

Tüm bu olaylar insan ve insanlar arası ilişkinin konusu olunca hukukun alanına girerler.

Tolga Tokuç bu yazıya teşekkür etti.
  11. Bianegro

Bianegro Guest

5 soru olacak 1 soru şık değişimi, 2 soru bir yerlerden gelecektir..bu şekilde düşünüyoruz..itirazı olan varsa yapabilir

12. Sorunun kazık bir soru olduğunu kabul ediyorum. Ama en azından tuzak kurmamış, yanlış bir soru değil. Zorda sorulabilir ona itirazım yok.

13. Bianegro

Bianegro Guest

benim sabah hazırladığım bir liste analizi vardı nereye gitti o..orada apaçık ordada

14. husamabi

husamabi TÜİSAG Üyesi

yani sadece tahmin. ben de içeriden haber falan mı geldi diye düşündüm. birden sevindim 7 tane iptal olsa ne güzel olur. neyse pazartesiye belli olur.

15. Bianegro

Bianegro Guest

bu sınavın % 37 si bilgiye %44 i mantığa %15 i anlık iradeye geriye kalan % 4 ü yüksek kararsızlığa dayanıyordu..
    sonuç: %19 luk kısımda başarı yüzdesi sınav stersinde % 1o lara kadar düşüyor 2 puan
    % 44 lük kısımda başarı yüzdesi moral bozukluğu akabinde maksimum kapasiten % 65 29 puan
    %37 lik bilgi kapasiten adaptasyon dağılımı aralıklı kapasite %80-100 32-37

sonuç.. çerezlerden hata yapanlar 63 bandında kalıyor
    çerezlerden hata yapmayanlar 68 sınıra tekabul ediyor

oysa geçmiş sınavlar...bilgiye dayalı soru % 60....çok yazık ve çok aşırı zorlatıldık..ben halen daha anlayabilmiş değilim şu 90 üstü alanları..sınav şıklarının neticeleri okadar çözümsüzdü ki sınavdan çıktım dedim içimden" doğan..10 ile 90 arası birşey alırsın"..

16. Bianegro

Bianegro Guest

7-10 puan arası geleceğini düşünüyoruz

17. hkemal

hkemal TÜİSAG Üyesi

13/05/2012 tarihli C sınıfı isg uzm. sınavı A kitapçığında 79.soru şöyledir.

İskele sökülmesinde aşağıda belirtilen esaslardan hangisi yanlıştır?

A) Sökülmüş olan malzeme hangi yükseklikten olursa olsun doğrudan doğruya yere atılmayacaktır.
    B) Sökülmüş olan malzeme bir yerinden bağlanarak indirilecektir.
    C) Sökülmüş olan malzeme uygun bir yere istif edilecektir.
    D) İskelelerin sökülmesine en üst kısımdan başlanacaktır

cevap: B

Şimdi yukarıdaki soruyu 18/05/2013 tarihli C sınıfı isg uzm. sınavı A kitapçığındaki 79. soru ile karşılaştıralım.

Aşağıdakilerden hangisi iskele sökülmesinde yapılan bir yanlıştır?

A) İskele sökülmesi en üstten başlanmalıdır.
    B) Sökülmüş iskele malzemeleri bağlanarak indirilmelidir.
    C) İskele malzemelerini indirmek için çapraz elemanlar sökülür
    D) İskelenin bina bağlantıları, kalasların alınmasından sonra sökülür

cevap: C

yorum: B şıklarında altı çizili ifadelerin farklı olması bu sorunun iptal edilmesini engelleyemez. Zira "bir" kelimesi sayı anlamında algılanamaz.

Fatma ertan bu yazıya teşekkür etti.
  18. husamabi

husamabi TÜİSAG Üyesi

inşallah olur ama ben inanmıyorum. bence 1 tane şık değişimi 2 tane de iptal. hoppp geri kalınlara da koca bir geçmiş olsun. şahsen bana 5 iptal lazım çünkü ben de 64-65 teyim.

19. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Oradaki yazılanlar bana ait değil. :)

Ancak, Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu'nun, Hayvan Hakları Kanunu'nun insan davranışını konu aldığını kabul edecek değilim. Soruda, kimleri yargılandığından, kimlere ceza verildiğinden bahsedilmiyor. "İnsan davranışını konu alır." yazıyor.

20. Bianegro

Bianegro Guest

püko , gaz ölçümleri , emniyet 3 metre , kaynak 284 , asetilen..bunlara göre hesaplayın..inşallah hayırlısı olur

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica