18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

ve mümkünse yani gerekiyosa yani çok ağır veya çok kaba bir yük ise diyor koşul veriyor..koray bey

2. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

koray bey taek nötron yanlış dioruz değilmi beta ile birlikte yoksa
    nötron açıklaması plastik ve benzeri derken benzeriyemi dahil olur nötron açıklaması
    bunu çöz bana hocam iptalse nasıl

3. 10 kg üzerindeki yükler ağır sayılıyor.

4. Bianegro

Bianegro Guest

peki ben size soruyorum..iskele dengesini önlemek için ne yaparsınız...cevabınız soruda da verdiği üzere" ahşap ve beton plakalar üzerine koymak olmalı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

iskele kaymasını olacaktı
    bir ağırlığın kesinliği aldığı değer ile, hatta bir nesnenin kesinlik seviyesi aldığı değer ile vurgulanır..10 kg demesiyle çok ağır demesi aynı anlamdadır..ikisini de kullanmamışsa ne 10 kg den fazladır ne de çok ağırdır

6. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Tam da bu nedenle diyorum işte, kendi yorumunu katarsan işin içinden çıkamazsın diye.:) Sorudaki dört şıkkı da cevap olarak verebilirsin. Ama soruyu soran metni oradan kopyalamış, açıkça 64. maddedeki alıntıladığım kısmı soruyor. O nedenle sınavda başarılı olmak istiyorsan yaklaşımın böyle olmalı...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Nötron plastikten kesin olarak soğurulmaz.

http://www.cygm.gov.tr/CYGM/Files/Guncelbelgeler/Radyasyon_olcum_sunum.pdf

8. Bianegro

Bianegro Guest

yönetmelikte yazıyor..iskele kaymasını önlemek için ne yaparız..
    cevap: ahşap ve beton plakalara oturturuz
    sınav sorusu: neden ahşap ve beton plakalar üzerine oturturuz..

Hüseyin Bozdoğan ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  9. Bianegro

Bianegro Guest

ama yeaux bey..ben sizi örnek aldım bilimsel tespitlerinizle dikkat edin lütfen..

10. Sorgulayan Adam

Bilimsel tespit ayrı, bakanlık kafasını anlamak ve sınavı geçmek için ona göre çalışmak ayrı konular. Neye dikkat edeyim, anlamadım? :)

11. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

bence bu oturtma işinde bi iş var :)

12. Bianegro

Bianegro Guest

sınav sorusu: neden ahşap ve beton plakalar üzerine konulur

benim sorum: iskele kaymasını önlemek için ne yaparsınız
    yönetmeliğin cevabı: ahşap ve beton plakalar üzerine oturturum

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  13. metin21

metin21 TÜİSAG Üyesi

63 doğru 5 hatırlamıyorum asetilen hukuk nötron vinç fındık soruları yanlış.. umudum yok umut werin bana :)

14. Bianegro

Bianegro Guest

bu hatırlamadığınız 5 soru itirazlık sorular arasında deil ise..sansınız yüksek..ben itimat ediyorum

metin21 bu yazıya teşekkür etti.
  15. Sorgulayan Adam

Bir kere sizden şu alışkanlığı edinmenizi istirham ediyorum. Yönetmelikse yönetmelik, tüzükse tüzük hangisi ise adını ve maddesini yazalım. Benim bir tane tüzük ismi ve maddesi vermeden ortaya attığım mesajım var mı? :)
    Aşağıdaki açıklama belki düşüncelerimi anlamanıza fayda eder.

78. İskele dikmelerinin ahşap ya da beton plaka üzerine oturtulmasının nedeni, aşağıdakilerden hangisidir?
    A) İskele dengesini sağlamak için
    B) Zayıf tabanda yükü yaymak için
    C) Dikme kaymalarını azaltmak için
    D) Dikmelere gelen yükleri dengelemek için

Diyorum ki; orada yazan dört şık da bu soru için doğru cevap olarak söylenebilir. Bizim için önemli olan soruyu hazırlayan bakanlık kafasının, ne sormak istediğidir. Ben de bunu ortaya koyup sizi sorulara yaklaşım anlamında bilinçlendirmeye çalıştım. :)

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  16. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

bencede doğan ben
    cevaba göre soru üretmek kolay yada bir cevabın birçok sorusu olabilir.
    soruya bakıp, cevabı karşılaması yeterli birbirlerini doğruluyorsa bunu geç :)

17. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

MADDE 64 - İskele esas veya tali dikmeleri, oturma veya kayma yapmayacak şekilde sağlam yer üzerine oturtulacak ve dikme altları birbirine bağlanacaktır.

İskele yapılacak taban, yumuşak veya zayıf ise, dikmeler yükü yaymak için yeterli kalınlıkta ve boyutta ahşap veya beton plaklar üzerine oturtulacaktır.

şimdi inceleyelim,

dikmelerin ahşap ve betone oturtulmasının nedenini sormuşlar.
    ne dio tüzük? yukarda kırmızı ile boyadığım cümlede gizli yanıt..
    doğru şık;
    zayıf tabana yaymak için

cık.. bu soru iptal olmaz.. üzgünüm..
    bende doğru yapmıştım ama tüzüğü bildiğimden değil. fizik mühendisi olmanın verdiği tecrübeyi kullanarak yanıtlamıştım.. zaten 66 yı da öeyl buldum.. tecrübe ve fizik bilgimle anca o kadar oldu :)

18. Bianegro

Bianegro Guest

şunu dilekçeme eklemek isterdim akademisyenler nasıl cevap vereceklerdi

iskele kaymasını önlemek için ne yaparsın?
    o da diecekti ki: aa yönetmelikte varmıydı acaba..varmış dur bi bakıyım
    madde-6 ..iskele kaymalarını önlemek için iskele ayakları ( ahşap ve beton plakalar) üzerine oturtulur

ee peki akademisyenler..soru ne?
    iskele dikmelerini neden (ahşap ve beton plakalar) üzerine oturturuz ?

bu nüansa gülünür

19. Bianegro

Bianegro Guest

eğer bir konu tüzükte ve yönetmelikte ayrı ayrı var ise kesinlikle soyadımı da koyuyorum ortaya tüzükte midir yönetmelikte midir nerede ise bulunduğu yer ......şeklinde bildirilmeli..burası zaten hata..soru bundan sebep iptal..benim bu sorunun iptaline ihtiyacım yok..fakat farkedin durumu komik bir olay bi bakın da

20. Sorgulayan Adam

Kusura bakmayın, hala olayı çözemedim ben. İskele kaymasını önlemek hakkında madde 6 olarak yazdığınız cümle hangi yönetmelikte geçiyor?

21. Bianegro

Bianegro Guest

yeaux bey..ve arkadaşlar size soruyorum

ben :benim iskele dikmelerim var..kaymaması için ne yapmam lazım?

siz:siz de bana soracaksınız..birader tüzüğe göre mi yoksa yönetmeliğe göre mi dikmeyi gerçekleştireceksin?

ben: ne alakası var arkadaşım tüzük yönetmelik farketmez ben dikmek istiyorum

siz : iyi de doğancığım dikeceksin de hem yönetmelikte hem tüzükte ( ahşap ve beton plakalardan) bahsediyor..
    yönetmeliğe göre tarif istiyorsan dikebilirsin
    tüzüğe göre tarif istiyorsan dikemessin fakat kaymayı önleyebilirsin

ben: fakat ben dikmek istiyorum..evet kararımı verdim yönetmelikten olsun

siz: be kardeşim sen adam gibi taa başında yönetmelik olduğunu belirtseydin ben sana şuana kadar yardımcı olmuştum ki..

ee şimdi su akademisyenlere soruyorum..bu sorunun nereden geldiğini bildirmezlerse biz nereden bileceğiz nereden

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica