18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

birileri beni anladığını sölerse çok sevinicem :D

2. Bianegro

Bianegro Guest

mesele şurada..kararı onların kafa yapısındaki yaptırım verecek..kendine göre iptal diyebilirsin..onlara göre düşün..ben onlara göre düşününcü imkansız diyorum

3. Bianegro

Bianegro Guest

ben anladım anlamaktan ziyade senin düşündüklerini ben de düşündüm

4. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

MADDE 16 – (1)Biyolojik etkenlerle yapılan çalışmalarda işveren çalışanların, çalışmalara başlamadan önce ve işin devamı süresince düzenli aralıklarla sağlık gözetimine tabi tutulmalarını sağlar.

yaptıkları:
    bu soruyu yanlış yapalım, çalışmaya başladıktan sonra oldumu olmadı yaptıkları bu işte önce sonra oldu şık yanlış oldu

beceriksizlikleri
    ama olmadı işte okuyun yaptığınızı doğru bu yanlış değilki
    çevirdin sonrayaptın ama peryodik ve diğer muaynelerle bire bir uyum sağladı çalışmalardan sonra yapılır hepside doğru bi cümle kurdun

ben yanlışmı diim şimdi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

işte bukadar beceriksizler..aklı sıra önceyi sonra ile değiştirerek yanlış bir şık yaratacaklardı fakat gümlediler soruyu hatalı sordular fakat..nerede onlarda bu sorumluluk duygusu..yönetmelik diyip geçecekler hakkını helal etme

6. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

b grunun bir sorusunda emniyet kemeri kullanma zorunluluğu için çalışma yüksekliği yerden ne kadar olmadır diye sormuş cevap 3 metre , benmi yanlış hatırlıyorum bizim şu 3 m 4 metre sorusuda aynı şeyi sormuyormu ve cevap 4 m

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Bianegro

Bianegro Guest

tersanelerde bile 1.5 metre uygulanıyor dünyanın heryerinde kabul edilmiş bir kural oldu artık 3 metre..sırf tüzükte 4 metre bulunması sebebiyle ve sırf hile amaçlı bir soruyu sormak ülkemizin en son insanı korumak için yürürlüğe koyduğu 3 metreye ve türk çalışanlarına hakaret olarak algılıyorum

8. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Yavaş yavaş yola geliyorsun. Senin adına sevindim. :)

Her türlü fikri dinleyip, yorumları değerlendireceğiz, o ayrı... Ama iş soruların cevaplarını bulmak olunca mevzuatta karşılığına bakıp bulacağız. Ben yönetmeliğin o maddesine katılmıyorum, tüzük yanlış yazılmış diyerek sınav geçilmez.:)

9. Bianegro

Bianegro Guest

ve o 4 metre tüzüğü tarihe karıştı..ilgili konuyla ilgili bir tüzüğün alakalı konusuna dair yönetmelik( düzeltme) yayınlanırsa o tüzükte geçerli olan madde hükmünü kanunen de vicdanen de ahlaken de yitirir..

10. Bianegro

Bianegro Guest

:D ya arkadaşım kusura bakma seni bihayli yordum günlerdir uğraştın allah razı olsun..ah şu iskele:D

Hüseyin Bozdoğan ve yeaxoy bu yazıya teşekkür etti.
  11. Bianegro

Bianegro Guest

ben açıkçası sitem ediyorum..nasıl bir cehalettir ki hükmünü kaybetmiş bir mevzuatı isg yolunda aydınlığa gidilecek bu konuda suale vuruyorlar..demek ki insan verseniz ellerine takarlar 4 metrede öldürürler adamı

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  12. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

sonuna kadar haklısın. Şaka değil beraber mahkemeye verebiliriz.

13. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

işte bu çok güzel ifade etmişsin bende böyle düşündüğüm için yanlış yaptım soruyu. baktım hepsi doğru birini salladım artık. işe başlandıktan sonra meavene olur çünkü periyodik muayeneler var.

14. Bianegro

Bianegro Guest

bu soru biyolojik etmenler finfin..hata yok umarım birdaha gündeme gelmez

15. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

oda değilde aynı gün hazırladıkları 2 sınavdada aynı soruyu sorup ikisinin cevabının farklı olması nasıl bir hatadır. bu soru iptal olmazsa kesin mahkemelik. daha c grubuna bakmadım kimbilir bizim itiraz ettiğimiz sorulardan bir kısmıda orda vardır ve başka başka cevapları vardır

16. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Doğan bey rüyanda beton tabana sabitlenmiş kayak yapan iskeleler görebilirsin.

17. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

Biraz disari cikip gezip dolasmak da guzel guzel uykumuzu almakda fayda var sanirim :) p.tesi zaten yeterince heyheyli olacagiz :)

18. Bianegro

Bianegro Guest

nereye geziyoruz parkla net arası git gel

yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  19. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

:) hayat cok zor sinavlardan beklemekten nefret ettim:) olumlama yapmaya calisiyorum:)

20. adnanyildizz

adnanyildizz TÜİSAG Üyesi

Az önce B sınıfı sorularına baktım,sorular net anlaşılır. Gerçekten bunlar bilerek ve kasten bu C sınıfı uzmanlık sınavını hazırlamışlar ne kadar karmaşık ve çelişkili yaparız diye ,çok kişi giriyor ondanmı? Eminim hiçbir sınavda bu kadar hata olmamıştır,galiba bundan sonra ösym yapar..

yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica