18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

hı evet olumsuza tersten bakma pratiği, yapılamayan hayalleri yapılmış gibi varsayım..bunlar güzeldir:D

2. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

herkese ii geceler

3. fahriyamac

fahriyamac TÜİSAG Üyesi

itirazların ilk sayfalarında o kadar çok iptal gündemde iken şimdi 3-5-7 adet sorulara kadar geldik.64 netim var,bahsi gecen soruların (tartışılan) bende yanlış ama ümidim çok yok 2. sınavımdı
    hayırlısı artık

4. adnanyildizz

adnanyildizz TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bir şey soracam..Malum emniyet sorusu bende 3 metre yaptım,yani yükseklik 3 metre olursa ve korkuluk olursa emniyet kemeri takılması gerekmiyormu?(sınav sorusunu hazırlayan zat bunumu demek istemiş) korkuluk olursa 4 metre ve fazlasında takılıyor,korkuluk olmaz ise 3 metre ve sonrasında takılıyor...bilirsiniz bi yerde 3 bi yerde 4 metre geçiyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Biyoloji sorusu da, iskele sorusu da ve hatta güven bey'in ağırlığı türkçe kullanımından dolayı hatalı. Sonuçta soru soranlar ile aynı düşünmek zorunda değiliz, kabul eder ya da etmezler orası ayrı

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  6. fahriyamac

fahriyamac TÜİSAG Üyesi

doğan kardeş
    en son muhtemel iptaller ve şık değişiklikleri hangileri bizlerce
    yazabilir misin

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. adnanyildizz

Yani demekki korkuluk yüksekliği 90 cm korkuluk olunca 4 metre oluyor.B sınıfı soruda korkuluk ifadesi geçmiyor,cevap 3 metre ince bir ayrıntı hazırlayanlar kurnaz baya ince noktaları bulmuşlar..

8. Bianegro

Bianegro Guest

biyoloji sorusu ile güven beyin ağırlık sorusu %%% birmilyon iptal olmayacak.bu durumu kabullenmeliyiz..
    1- püko
    2-gaz ölçümleri co
    3-asetine
    4-netron
    5-kaynak 284
    6-emniyet yüksekliği 3 metre
    7- vinç şık değişimi
    bunlar olacak..asetilen şık değişimine uğramadan iptal olacak

8-belirsizlerden 2 ile 3 arası:D ( iskelelerin dengesi, işveren eğitimi , calışan izdihdam +7-10 arası puan bekliyorum

fahriyamac bu yazıya teşekkür etti.
  9. fahriyamac

fahriyamac TÜİSAG Üyesi

bunlar olursa (1-7 arası) 70 aldım demektir,sonrasında gözüm yok..inşallah
    teşekkür ederim

10. Bianegro

Bianegro Guest

o noktayı bulmaya hakları yok..belli bir konunun üzerine bir yaptırım gelmiş ; tüzükte bulunan ilgili konu üzerine yönetmelik( düzenleme) yayımlandığı anda tüzük geçerliliğini yitirir..ikincisi; bir konu hem tüzük hem de yönetmelikte bulunuyorsa bu konu ile ilgili konum belirtilmeli..

11. adnanyildizz

yükseklik sorunsunda (Korkuluk) Elle taşıma sorusunda kesinlik istemiş(ama yönetmelikte mümkünse geçer) Kaynak sorusunda (Mutlaka geçiyor) soruları ince düşünmüşler,yani kelime oyunları yapmışlar..

12. Bianegro

Bianegro Guest

insallah alırsınız ve diğer arkadaşlar da başarıya ulaşır

murat72 ve fahriyamac bu yazıya teşekkür etti.
  13. fahriyamac

fahriyamac TÜİSAG Üyesi

inşallah sizde alırsınız

14. Bianegro

Bianegro Guest

kaynak sorusunun tüzüklerde ve yönetmeliklerde dayanağını bulamadık..işlerine geldiği için bu adamlar yeri geldi mi yönetmeliği tüzüğü kaynak gösteriyorlar..şimdi de dürüst davransınlar

15. Bianegro

Bianegro Guest

saolun..ben geçtim..benim bukadar stresim ve hıncımın karşılığı buradaki arkadaşların geçmesi olacak..çünki değecek bedel bir sizler kaldınız.

16. Bianegro

Bianegro Guest

çıkar yolları olmadığını düşünüyorum..orada yazılı olanlar ortak kanaatler günlerdir üzerinde duruyoruz..alternatifleri yok..ben 63 lerde bulunan arkadaşların da şansının olduğunu düşünmekteyim..

17. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Ben geldim yine.:) Kanun hiyerarşisinde tüzük yönetmelikten önce gelir. Bunu anlamı şudur:

Aynı konuda yürürlükte olan hem yönetmelik hem tüzük varsa, tüzük hükmü önceliklidir.

O soruya da benim diğer sorularda anlatmaya çalıştığım gibi düşünerek yaklaş.:) Sana ipucu: Soruyu soran emniyet kemeri hangi yükseklikte takılmalıyı mı sormuş? Yoksa bir metin verip boşluğu doldurun mu demiş.:)

18. adnanyildizz

Hatırlamıyorum ama okumuştum genel havalandımanın yetmediği durumlarda cebri havalandırma da yapılır diye..Soruda (Mutlaka ) ikiside yapılır diyor. Tabi ben yanlış yaptım.A şıkkı yaptım 5 metreden fazlası demek (5 metreyi kapsamaz diye düşündüm)

19. Bianegro

Bianegro Guest

nasıl yapabilirz..insan hazmedemiyor..işimizi böyle bir hileye başvurarak ..

20. Bianegro

Bianegro Guest

mutlaka terimi zorunluluk bildiriyor ..evet orası kötü fakat dayanaklarda bulunmuyor tüzükte yönetmelikte yok..mevzuat canavarı arkadaşa sorabilirsiniz:D

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica