18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu arada kaynak sorusunu daha önce konuşmuştuk sanırım..

doğru şık die verilen şık, genel ve lokal havalandırma mutlaka olmalıdır..
    aşağıda ne yazıyor, genel havalandırmaya ek olarak lokal havalandırma...
    şık mutlaka hem genel hem lokal olmalı, ders notu: genel havalandırmaya ek olrak lokal havalandırma..

burada yanlış şık yok aslında.. mutlaka kelimesi ile oyun yapmaya çalışmışlar ama ek olarak kelimesi devreye girmiş ders notunda.. ek olarak demek, hem bu hem bu olacak demek..
    peki bu soruya bu şekilde itiraz eden varmı? Yoksa bu soru iptal olmaz :(
    mahkeme de alırız soluğu.. öle görünüo..

HER KAYNAKÇIYA EN AZ 284 M3 HAVA DÜŞMELİDİR.
    TAVAN YÜKSEKLİĞİ 5METEREDEN FAZLA OLMALIDIR.
    KAYNAKÇI MÜMKÜNSE AÇIK HAVADA ÇALIŞMALIDIR
    GENEL HAVALANDIRMAYA EK OLARAK LOKAL HAVALANDIRMA KULLANILMALIDIR

erhan077 bu yazıya teşekkür etti.

2. Kilogram, +4 C de 1dm3 (litre) suyun kütlesidir.

Suyun sıcaklığı ve saflık durumuna göre bu ağırlık ihmal edilemeyecek boyutlarda değişir.

Ortalama bir fizik bilgisi bunu bilmek için yeterli olmalı dimi.

3. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

bu soruda hiç bir hata yok bence

4. Atarlı gülestan

Atarlı gülestan TÜİSAG Üyesi

valla göze sokmayı bırak da hiç bi b.... yiyemezler.. eşşşeek gibi iptal edecekler ederlerken de kulaklarını sallayacaklar!...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

bu video yu izleyin. hangi sorunun iptal edilip edilmeyeceğini az çok tahmin edersiniz..

tugalpt ve emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  6. Hocam 1 saat 14 dakikalık video'yu cidden sonuna kadar izledin mi? :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Doğan Hasanoğlu ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  7. serkan bilgin

serkan bilgin TÜİSAG Üyesi

İzleyecek vaktim yok gibi şu an. İzleyenlerin yorumu nedir acaba video konusunda?

mujganasya ve Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.

8.  
    Mustafa AYKUL bu yazıya teşekkür etti.
  9. Geentell

Geentell TÜİSAG Üyesi

10. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Problemli olduğunu düşündüğümüz birkaç soruya yaptığı yorumları dinlerseniz, konulara yeterince hakim olmadığını anlayabilirsiniz. Maalesef, bizim eğitim kurumlarındaki hocalardan bir farkı yok. Bu başlıkta benim kaynak göstererek açıkladığım kadar bile açıklama getirebilecek bir kapasitesi mevcut değil. Vakit kaybı olarak görmeyen izleyebilir.

Mustafa AYKUL bu yazıya teşekkür etti.
  11. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

sınav 2 saatlik sınav. napsın 10 dk. lık video damı çözsün. güzel güzel anlatmış. merak eden izler etmeyen izlemez. soruları çözen bu işi bilen birisi. özellikle sınav mantığını iyi bilen birisi

günlerdir bu forumda kısır bir şekilde tartışmak daha büyük zaman kaybı ona bakarsan :)

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  12. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

ayrıca bir önceki sınavda iptal edilen 5 soruyu da önceden bilmişti

13. Geentell

Geentell TÜİSAG Üyesi

Ben iptal olmaz demiyorum zaten olacaktır fakat burada onemli olan iptal edilen soruların kaçı itiraz edilen sorulardan olacak o belli değil. Eskiden bi ösym başkanı vardı çok uzun süre başkanlık yaptı, bir sınavda şaibe oldu diye adamı görevinden aldılar. Onun yerine yeni bir başkan geldi onun ise şaibesiz tek bir sınavı olmadı. Kaç kişi bundan şikayetçi oldu ama sonuç? İşte işler sizin bizim dediğiniz gibi gitmiyor maalesef...

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  14. Sorgulayan Adam

Güzel de konuyu benim kadar araştırmayan ve bilmeyen birisinin yaptığı açıklamayı doğru mu kabul edeyim? :) Yönetmelikte ve tüzükte yazdığı şekliyle sorulmuş soruları dahi açıklarken analitik bir yöntem izleyemiyor.

Örneğin sorudaki "işyeri kısıtları" lafını beğenmiyor. Başka türlü yazılsaymış, iyi de o sözler aynen yönetmelikte yazılı. Açıp bak bir zahmet, itirazın varsa yönetmelik taslakken yaparsın. Kalakson sorusunu açıklıyor, ama tüzükte o metnin aynısının o şekilde yazıldığını, sorunun cevabının o nedenle sadece I ve III olacağını bilmiyor/söylemiyor.

15. Bianegro

Bianegro Guest

4 metreden yüksek olmayan yerlede ne verilir..emniyet sistemleri haricinden bu maddedeki herşey zarfiyen uygulanır..demek ki vurgu güvenlik kemerlerinin kulllanılması

16. Sorgulayan Adam

Bütün çabalarım boşa gitmiş. Yine başa sarmışız plağı. :) Aynı şeye bakıyoruz ama aynı şeyi göremiyoruz.

Yukarıda boşluklu bir metin var, altta da o metnin orijinali. Soru da boşluğu doldurunuz diyor.

Ali Üstün ve Ali Orhan bu yazıya teşekkür etti.
  17. Bianegro

Bianegro Guest

benim yazdıklarım kesindir bana inanın

1- güvenin ağırlığı
    2-biyoloji bu ikisi iptal olmayacak

1- püko
    2-gaz
    3-netron
    4-emniyet 3
    5-asetilen............bu +5 inancı olmayanlara hayırlı olmasın..verilecek

6- 3 tane daha iptal verilecek bunların haricinde

18. Bianegro

Bianegro Guest

ben de size soruyorum...4 metre kavramından sonra hangi güvenlik tedbirini alırsın..baret mi takarsın:D

19. Sorgulayan Adam

İş Sağlığı ve Güvenliği anlamında bir tedbir alınırken, uygulamada her zaman işçi lehine olan tercih edilir. Bunu da yaz bir yere. :)
    Biz burada soruda 3 m, 4m hangisi olmalı, onu tartışıyoruz. Sınava girmeden önce iki ayrı tüzükte 3m ve 4m olarak bu yüksekliklerin varlığı biliyordum. Soru boşluk doldurma sorusu, sınav esnasında metnin hangi tüzükten alındığını bilemediğim için yine işçi lehine olanı 3m tercih ettim. Tabi yanılmışım, gerçek hayattaki uygulamanın sınavdaki sonucu bir yanlış soru.:)

Ali Üstün ve Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  20. Bianegro

Bianegro Guest

teşekkür videoyu izliyorum çok güzel bir video olacak..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica