18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. [quote="yeaxoy, post: 87988, member: 18780" sınav esnasında metnin hangi tüzükten alındığını bilemediğim için [/quote]

Soru iptal edilirse bu yüzden edilecek.. hangi tüzükten sorulduğunu belirtmemiş,

2. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

İtiraz sonuçları yarınmı açıklanacak?

3. 2 eylül ama her an herşey olabilir.

4. Savaş YAVUZYUĞRUK

Savaş YAVUZYUĞRUK TÜİSAG Üyesi

Eskmn bey yada hocam kusura bakmayın b gurubu 2. Soruyu yanlış cözdünüz bu soru de şıkkı olacak nede 161. Nolu sozlesme saglik hizmetleri 155 calisma ortami onlar tam tersi verilmis

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Soru iptal edilirse bu yüzden edilecek.. hangi tüzükten sorulduğunu belirtmemiş,[/quote]

Keşke...Ama soruyu soran kişi metnin hangi tüzükten olduğunun aday tarafından bilinmesini istemiş. Çünkü, Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve Güvenliği Tüzüğü ile İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğünde 3m ve 4m geçen metinlerin birbirleriyle alakaları yok. (Örneğin yapı işleri tüzüğü maddesinde kuyu, lağımlar da var. Sorudaki metin sadece yüksekte çalışmadan bahsediyor.)

Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve Güvenliği Tüzüğü
    MADDE 13 - Yüksekliği tabandan itibaren 3 metreden daha fazla olan ve düşme veya kayma tehlikesi bulunan yerlerde çalışanlarla, kiremit döşeyicilerine, oluk ve her türlü dış boya işleri yapanlara gırgır vinçlerini çalıştıranlara ve kuyu, lağım galeri ve benzeri derinliklerde çalışanlara güvenlik kemerleri verilecek ve işçiler de verilen bu kemerleri kullanacaklardır.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü
    MADDE 521 - Korkuluklu platformlarla çalışılması imkanı sağlanamayan ve 4 metreden fazla yüksekliği bulunan binaların dış kısımlarında, çatılarında ve benzeri yüksek yerlerde, bakım veya onarım işleriyle her türlü bina sökme ve yıkma işlerinde gerekli güvenlik tedbirleri alınacak ve çalışan işçilere, uygun baret, emniyet kemerleri ve bağlama ipleri gibi kişisel korunma araçları verilecek ve işçiler bunları kullanacaklardır.

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  6. Aleyna17

Aleyna17 TÜİSAG Üyesi

size katılıyorum
    ayrıca hocama göre maksimum 2-3 soru iptal
    o zaman biz burada boşuna çabalıyoruz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. vinz

vinz TÜİSAG Üyesi

7 iptal 1 şık değişimi

fahriyamac bu yazıya teşekkür etti.
  8. Aleyna17

Aleyna17 TÜİSAG Üyesi

inşallah ya çok iyi olur

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  9. Artırıyorum 9 iptal 2 şık değişim

10. Aleyna17

Aleyna17 TÜİSAG Üyesi

Koray bey süpersiniz

emsalsiz_ ve Koray Pehlivanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  11. Abdülkadir ACAR

Abdülkadir ACAR TÜİSAG Üyesi

videoda vinc sorusuna dogru diyor fakat burada olabilirlğini değil yönetmelikte ne gecıyorsa odur onu tartısmıyormusyuz.
    guvenın tasınabilir bilgisayarda yonetmelige bakıyorda vincde neden bakmıyor...

12. Abdülkadir ACAR

Abdülkadir ACAR TÜİSAG Üyesi

yükün ağırlığı kesin iptal diyorum...mümkünseye bakılarak onu yukumlu kılmamak yanlıstır. kelime oyunu cozmuyoruz.olay ne ise odur bizim için asılolan...genel bilgilerin içinde yukun agırlıgı da olamaz mı peki..

bence biliyorsa yukun agırlıgını bildirmekle yukumludur arkadas.adam nerden bılsın agırlıgını...

13. yahu su bidonlarının ağırlığı sabit zaten :)

14. murat72

murat72 TÜİSAG Üyesi

bende seninle aynı durumdayım. 64 netim var.. bu tartışılan sorular bende de yanlış.. ama keşke seninde bizimki gibi ilk sınavın olsaydı.. çünkü bu şüphelendiğimiz sorular için bakmadığımız, okumadığımız yönetmelik ve tüzük kalmadı.. onun için bir daha ki sınavda daha rahat geçerdik diye düşünüyorum.:):) ama bu sınavda geçeceğimize yürekten inanıyorum.

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  15. Bianegro

Bianegro Guest

bu videoya göre
    1-puko
    2-nötron
    3-asetilen
    4-gaz ölçümleri
    5-emniyet 3 sıkıntılı
    6-yükün ağırlığı muallak adam çok iyi niyetli yaklaştı...

16. osman pilgir

osman pilgir TÜİSAG Üyesi

49.soruya verilen cevap hatalı çünki bununla alakalı mahkeme kararları var bu kararlarda vinç kabin kapısının bırakın kapalı olmasını kilitli olması gerektiği kararı var.Diğer yorumlarına katıldım.7.25.57.95B sorularının iptal edilmesi gerektiğini söylüyor.

17. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

10 iptal olsun hepimizin isi gorulsun:)

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  18. Bianegro

Bianegro Guest

siz 72 almamışmydınız..teğetten..

19. dilek bektas

dilek bektas TÜİSAG Üyesi

Ama tavan yüksekliği en az 5 m olmalıdır, şıktaki 5 m den fazla olmalıdır aynı şey değil bence.

20. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

Evet hepimizin diyorum kendimi de dahil ettim nolmus:)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica