18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Bunu destekliyorum. Bencede yapalım artık bişeyler. Nasıl yapalım derken Cuma günü gelecek.

mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
  2. EMRAH TANRIVERDİ

EMRAH TANRIVERDİ TÜİSAG Üyesi

bende aynı şekilde üzerime ne düşüyorsa yollayım. ankara dışından birşey yapamıyoruz.en azından bu şekilde destek olalım.ayrıca bir sorunun iptali için o soruya bir ititraz yeterli oluyor mu.*

3. DEMİRCİ METAL

DEMİRCİ METAL TÜİSAG Üyesi

evet yapalım

4. deniz doğan

deniz doğan TÜİSAG Üyesi

İTİRAZ EDİLEN SORULARA GÖRE EDİLMEYENLERİ AYIRT EDİP SAĞLAM DAYANAKLARLA Bİ DİLEKÇE YAZALIM KİME NE KADAR DÜŞÜYORSA HESAPLAYALIM BENİM İÇİN PROBLEM YOK 10 SORUDA İPTAL EDİLSE NASILSA BEN BU SINAVI GEÇEMEM AMA OLSUN :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ahmet Karataş

Ahmet Karataş TÜİSAG Üyesi

Bir sınav ancak bu kadar saçmalıklarla dolu olabilir!Soruları okurken cümle düşüklüklerinden ne demek istediğini anlamaya çalışırken,soru ve zaman kaçtı.Bu kadar ucu açık şık bir arada verilir mi?Soru hangi tüzükle alakalı kestiremedik.Son hakkımızı da böylece yedik,bütün emeği geçenlere helal olsun!!!

6. snoppy

snoppy TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 92. soru DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ (DSÖ) TARAFINDAN

sorusundaki kısaltma hatalı uluslararası kuruluşların kendi kısaltmaları kullanılır (who) olmalıydı

geçmiş sınavlarda bunun gibi kısaltma hataları ya da yazım hatalarından sorular iptal edilmiş

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mentorr

mentorr TÜİSAG Üyesi

haklısınız ama 3- Sökülmüş olan malzeme hangi yükseklikten olursa olsun doğrudan doğruya yere atılmayacak, iki yerinden bağlanarak dengeli bir şekilde indirilecek ve uygun bir yere istif edilecektir.

cevapta sadece bağlanarak demiş ve biyolojik etmen sorusundaki gibi kelime oyunları ile bize çakanlar burada bağlanma yerine iki yerinden bağlanarak yazmalılardı

8. deniz doğan

deniz doğan TÜİSAG Üyesi

deniiz_dgn@hotmail.com bu mail adresim arkadaşlar itiraz etmeyi düşünen arkadaşlar varsa bana itiraz etcekleri soruları sağlam dayanaklarla mail atsınlar dilekçe hazırlayanlarda yollayabilir kaç soru ortaya çıkarsa haberleşir öderiz

9. ksm

ksm TÜİSAG Üyesi

18 inci soru yazmışsınız 17 inci soru itiraz ettiyseniz bahane bulabilirler 18 inci soru da böyle bir şey yok diye
    İtirazınız içinse teşekkürler

10. Bora Alevok

Bora Alevok TÜİSAG Üyesi

soruyu resmen cümleyi kalıp şekliyle ezberlemiş olmamız gerektiğini farz ederek sormuş...o cümleyi görünce "ha bak bu tüzüğün 387. maddesindeki cümle" diye bilmelisin diyor...600 bilmem kaç maddelik tüzükten bahsediyoruz...anlam veya içeriği değil cümlenin kuruluş şekli ve kalıbını bileceğiz yani...

11. engin aslanhan

engin aslanhan TÜİSAG Üyesi

merhaba hocam, bence a kitapçığı 17,32,35,47,56,57,58,62,85, sorularına itiraz et, ben mersindeyim benimde üzerime ne düşerse öderim, 0546 926 09 87

12. Ahmet Karataş

Ahmet Karataş TÜİSAG Üyesi

olur.her türlü itiraz girişimine ortak olurum.

13. Talat ARICI

Talat ARICI TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar benim şimdi çıkamam gerekiyor ama akşam 9 dan sonra gerek burdan gerekse facebook sayfası üzerinden devam ederiz. bu arada kaan beye mesaj gönderdim ankarada organizasyon yapılması için. akşam görüşmek üzere...

14. Ercan Mattaoğulları

Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

Deniz hnm! Ben Hatay'dayım arzu ederseniz bana halkbank veya garanti hesap nonuz varsa mail adresime (mattaoullar@gmail.com) ne kadar göndermem gerektiğini de belirtir şekilde gönderebilirsiniz.İtiraz edeceğiniz sorular için mali yükünüzü paylaşabilirim.

15. BekirHarıkcı

BekirHarıkcı TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 51. soru hani şu oksijen mi asetilen mi sorusu: arkadaşlar geçmiş yıllarda soru noktası virgülüne sorulmuş ve her ne hikmetse cevap olarak "önce asetilen açılması" yanlış kabul edilmiş şimdi ise tam tersi kabul ediliyor.
    A kitapçığı 58. soru yine geçmiş yıllarda sorulmuş "aşağıdakilerden hangisi yanlıştır" diye ve cevap olarak "açık havada çalışan vinçlerin kabinleri açık olmalıdır" şıkkı yanlış kabul edilmiştir.
    A kitapçığı 75. soru cebri havalandırma sorusunda azot miktarının ne ölçüde olduğu belirtilmemiştir %90 oranında azot varsa cebri havalandırma yapılmayacak mı?
    A kitapçığı 85. soru hem karbonmonoksit (%0.005) sorulmuş hem karbondioksit (%0.5) değeri kabul edilmiş hem de boşluk sayısı cevap sayısını tutmuyor.
    A kitapçığı 40. soru D şıkkı "biyolojik etkenlerle yapılan çalışmalarda işveren çalışanların, çalışmaya başladıktan sonra ve işin devamı süresince düzenli aralıklarla sağlık gözetimine tabi tutulmalarını sağlar" bu cümlenin neresi yanlış.
    A kitapçığı 20. soru "risk değerlendirme uzmanı" demek aynı zamanda isg uzmanı demek değil mi? "risk değerlendirme uzmanı" denildiğinde kimsenin aklına kasaplar gelmez herhalde.
    A kitapçığı 50. soru tavan yüksekliği 5 m olursa kaynak işi yapılamaz mı? illa 5m den fazla mı olmalı ayrıca lokal havalandırma olmayan bi kaynak atölyesi gören var mı?

16. Execute

Execute TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım itiraz süresi 3 gündür ve soru-cevapların açıklandığı günden itibaren başlar. Yani son başvuru tarihi cuma günü değil perşembe günüdür. Cuma gününe kalırsanız başvurunuz kabul olmaz. İtiraz etmek çok zor bir şey değil sınavda hatalı sorudan başka bir şey yok sizi kurtaracak kadar hatalı soruları seçin dayanağınızı belirtin ve itiraz edin. Benim tüm bu işlemleri yapmam 1 saat 45 dakika mı aldı.

17. SAİT_UCAR07

SAİT_UCAR07 TÜİSAG Üyesi

B kitapcığı SORU : 92
    Cevap B şıkkı demiş,
    A şıkkında kuvvetli rüzgar demiş ve rüzgarın hızı belirtilmemiştir. Rüzgar hızı saatde 50 km olunca çalışma yapılmaz.

B kitapcığı SORU : 68
    Cevap C şıkkı demiş,
    Aynı 13/05/2012 tarihli A kitapcığında 79. soruda var. Bu sınava göre cevap B olmalı

B kitapcığı SORU : 32
    Cevap C şıkkı demiş,
    Muallak soru nasıl olurda resmi makamların yaptığı denetimler dikkate alınmaz.

B kitapcığı SORU : 69
    Cevap A şıkkı demiş,
    Muallak soru bence güvenlik tedbirinde öncelik neye göre belirleniyor. Emniyet kemeri olmadan da iskelede çalışılmaz. Yönetmelik ne diyor 3 metreden yüksek yerler için emniyet kemeri takılır diyor. Herhalde bu iskele 3 metrenin altında değildir. Öyle isede belirtmesi lazım:))

B kitapcığı SORU : 89
    Cevap C şıkkı demiş,
    İşveren İSGU belgesine sahip olunca neden ders veremesin. Veremeyeceğine dair hiç bir yerde ifade yok.

18. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bence hemen mantıklı dayanaklarla kimler itiraz edecek ve hangi sorulara itiraz edilkecek onu oluşturalım gerekirse bu sayı 2o soru olsun kimler katılacakj onu belirleyelim ve ona göre kaç kişiysek soru sayısını kişi adedine bölelim
    kabulse soruları belirleyip deniz hanıma mail atalım !!!!!!!!!!!! DİKKATTT!!!!!!

19. Ercan Mattaoğulları

Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

ben az önce Deniz Hanıma bu konu ile ilgili mesaj yazdım...hesap numarası versin para aktaralım..Birlikten Kuvvet doğar..

20. Lal09

Lal09 TÜİSAG Üyesi

arkadaslar 86. soruda dogru sikta eksiklik yok mu? calisan tarafindan giyilen,takilan,tutulan yazmislar. Surulen de demesi gerekmiyormuydu krem de kkd degilmi ben o tabir yok diye elemistim sikki:(

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica