18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Bu seferde 3mt yazmamisim iptalleri akilda tutmak bile is

2. berber iptal olmaz sanıyorum.

Güven beyin ağırlık sorusu

kişisel koruyucu donanım sorusu

hazırlık koordinatörü sorusu

bunları da ekeleyelim.

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  3. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

kesinlikle haklısın bende kursa devam mecburiyeti olduğu için gittim , devamsızlık hakkımıda sonuna kadar kullandım, baktım onlar benden kötü. biraz yönetmelik, kanun standart çalışsam geçerdim. itiraf ediyorum ben pek çalışmadım, kura zaman ayıracağımıza çalışmaya ayırsaydık daha iydi, neyse kasımda geçerim artık geçmezsemde birdaha kurs murs çekemem

4. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

oğlunun doğum günü kutlu olsun benim oğlumunda 27 ağustostu

bu arada hakkaten ben bu meydan savaşını okumuştum okurkende eeee zafer nerde demiştim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  5. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Koray bey berber icin mutlaka bilginiz vardir
    6331 ç bendi calisan istihtam ediyormu etmiyormu ona bakilir kendi hesabina calisan berber bize bilgi vermez der sizin gerekceniz mutlaka baska bisey olmali nedir

6. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Bide hazirlik koordinatonurun iptal gerekcesi nedir arkadaslar ben direk uygulama dogru buldum ama merak ettim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

bencede baya bir soru iptal olacak , davalık olup sınavın komple iptali riskini göze alamazlar, itiraz edilen soruların hepsinin dayanağı var üstelik mahkemede eğitim kurumların yanlış anlattığı sorular dahi iptal olabilir bu eğitimi siz şart koşuyorsunuz, bunları siz belgelendiriyorsunuz diye. sınav iptal olursada o kadar çalışmış bu sınava rağmen geçebilmişlere yazık olur en iyisi hiç çamura yatmadan yalan yanlış sorularını iptal etmeleri

Hüseyin Bozdoğan ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  8. Kendi hebasına çalışan berber bence neyi murad ettiklerini anlatıyor. Bu yüzden iptal etmezler.

Doğru bir cümle mi değil.. ama yine de anlaşılıyor. Yada anlamamız beklenirdi.

9. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Umarım fırsatınız olur Afyon'a gider, oradaki rehberden dinlersiniz. Koray beyin dediği gibi bu forumun politik foruma dönmesine müsaade etmeyelim. Herkese inandığı bayramlar kutlu olsun.

10. sedat üzümcü

sedat üzümcü TÜİSAG Üyesi

ben twit atmadım, fakat http://www.farukcelik.com.tr/ ziyaretçi defterine sınavlar hakkında genel bir yazı yazdım. yazımı yayınlamadılar..

11. Oğlunuzun doğum gününü kutlarım. Nice nice yaşlara... Aklımdayken tam zamanı mutlaka bir spora yazdırın.

12. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

ben berber sorusunu doğru yaptım ama o soru kesinlikle iptal olmak zorunda , çünkü berber şıkta yazdığı haliyle kapsam içinde, ona ancak çalışan istihdam etmeyen şartı eklenirse kapsam dışı olur. bu haliyle soruda doğru cevap yok . yani şöyle düşünün şıkların birinde kendi nam ve hesabına çalışan , çalışan istihdam etmeyen nalbant deseydi o zaman berberimi, nalbantımı işaretlerdiniz. ben o zaman bu öğretmende evinde özel ders veriyor olabilir der o şıkkı işaretleyebilirim.

13. Buna benzer pek çok soruda böylesi problemler var. ÖYS sınavı olsa en az 30 soru iptal olur.

Ama geçmiş sınavlara bakarak söylüyorum. Bunun iptali zor. Ben de soruyu yanlış yaptım umarım bu da iptal olur.

14. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Koray bey bizi yorumdan mahrum birakanlar yorum yapacaklar desenize ben calisan istihtam edip etmedigini ariyorum bulamiyorum soruyu sona birakiorum ve findik iscisi diip geciorum kanaat getirememek son anda atmak bence onlarin yanlisi varda nese bunuda birakirlarsa baslari yasal olarak agritanlar cikabilir die dusundum

15. Burası türkiye dava açacağını söyleyenlerin çoğu dava açmayacaktır. Dava açılsa bile mahkeme süreci bilir kişi kararı, sonra itirazlar tekrar bilirkişi vs vs. 3-4 aydan önce bitmez.

O arada zaten kasım sınavına girilir ve geçilir.

16. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

ösym de olsa soruların topu iptal olurdu, en ufak bir kelime hatasında bile iptal ediyorlar

17. Dayanak;
    4857 sayılı İş kanunun 78.maddesine, Yapı işlerinde Sağlık ve Güvenlik Yönetmeliğine göre;
    Madde 4 —Bu Yönetmelikte geçen;
    i) Hazırlık Koordinatörü: Projenin hazırlık aşamasında işveren veya proje sorumlusu tarafından sorumluluk verilen ve bu Yönetmeliğin 7 nci maddesinde belirtilen sağlık ve güvenlikle ilgili görevleri yapan gerçek veya tüzel kişiyi,
    j) Uygulama Koordinatörü: Projenin uygulanması aşamasında işveren veya proje sorumlusu tarafından sorumluluk verilen ve bu Yönetmeliğin 8 inci maddesinde belirtilen sağlık ve güvenlikle ilgili görevleri yapan gerçek veya tüzel kişiyi,
    Koordinatörlerin Proje Hazırlama Aşamasındaki Görevleri
    Madde 7 —Sağlık ve güvenlik koordinatörleri projenin hazırlanması aşamasında;
    a) Yönetmeliğin 6 ncı maddesindeki yükümlülüklerin yerine getirilmesini koordine edeceklerdir.
    b) Yapı alanında yürütülen faaliyetleri dikkate alarak, uygulanacak kuralları belirleyen bir sağlık ve güvenlik planı hazırlayacak veya hazırlanmasını sağlayacaktır. Yapı alanında Ek-II’de belirtilen işler yapılıyorsa, bu işlerle ilgili özel önlemler planda yer alacaktır.
    c) Yapı üzerinde daha sonra yapılacak işler sırasında dikkate alınacak sağlık ve güvenlik bilgilerini içeren bir dosya hazırlayacaktır.
    Koordinatörlerin Proje Uygulama Aşamasındaki Görevleri
    Madde 8 —Sağlık ve güvenlik koordinatörleri proje uygulama aşamasında;
    a) Aynı anda veya birbiri ardına yapılan işlerin veya aşamalarının planlanması için teknik ve organizasyona yönelik kararlar alınmasında;
    İşin bütününün veya bazı aşamalarının tamamlanması için gereken sürenin tahmininde, genel güvenlik ve koruma prensiplerinin uygulanmasının koordinasyonunu sağlayacaktır.
    b) İşverenlerin gerekli önlemleri uygulamasını ve gerektiğinde işçilerin ve kendi adına çalışanların korunmasını, bu Yönetmeliğin 10 uncu maddesinde belirtilen prensiplerin istikrarlı bir şekilde uygulanmasını, gerekiyorsa 7 nci maddenin (b) bendinde belirtilen sağlık ve güvenlik planının uygulanmasını koordine edecektir.

Bu durumda hem C şıkkı Hem de D şıkkı Doğrudur. İki şık doğru cevap olamayacağına göre soru iptal edilmelidir.

Alihan DAĞHAN bu yazıya teşekkür etti.
  18. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Caner, Mayıs sınavında benim görüşüm 13 adet iptal edilmesi gereken sınav vardı ancak 5 tanesini iptal etmişlerdi ve resmen ters köşeye yatırmışlardı. Anlayacağın 8 soruyu resmen yuttular, o sekiz soru pek çok kişinin hayallerini alt üst etti ve itirazlara pişkin pişkin hiç bir açıklama gereği duymadılar...
    Bu sefer de böyle olur mu bilemem benim görüşüm bu sefer ki iptal edilmesi gereken sayı biraz daha fazla ama ne olur onu hep birlikte göreceğiz. Umarım bu sefer de hayal kırıklığı yaratmazlar...

19. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Koray bey
    Hani bazi sorularda bulamioruz taek dioz meb e uzanioz
    bu berber yonetmelik tuzuk bile degil
    lonk die 6331 de ç bendinde apacik calisan istihtam ediyorsa veya etmiyorsa yazmisken
    yani aslinda bu kesin demeye gelicem de gelemiorum
    anladiniz siz

20. Konuyla hiç akalalı olmayan birine sorun; "kendi hesabına çalışan berber kimdir" diye... Size; "ya işte dükkanı olan kendisi saç kesen adam" der. Ben sordum biliyorum :)

Sonra siz; her patron zaten kendi namına... diye bi sürü açıklama yapabilirsiniz.

Bende sınav komisyonun "yahu bunu bile anlamadıysan ne yapayım" diyeceğini düşünüyorum (ben dahil buna)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica